Volkswagen Golf MK5

Garaż - bolączki mechaniczne, które czasem spotykają nasze Golfy, pytania o płyny eksloatacyjne
Awatar użytkownika
By tajpej -  16 lis 2013, 14:03
 małopolskie
#111150
wystarczy wyciągnąć dywanik i zdemontować jeden plastik z z boku tunelu środkowego i odchylić wykładzinę z podłogi i już masz dojście do tego przewodu
PS zobacz sobie jaka musi być temperatura powietrza żeby przeprowadzić czyszczenie ale chyba już jest za zimno
Awatar użytkownika
By gryzli36 -  28 mar 2014, 15:25
 kujawsko-pomorskie
#125708
Od zeszłego roku walczę z brzytkim zapachem z klimatyzacji, który pojawił się nagle w zasadzie w ciągu tygodnia. Wcześniej pachniało charakterystyczną nowością.

Psiukałem wszędzie gdzie się dało w opisaną rurkę też, nowy filtr pyłkowy węglowy, różne preparaty, najsilniejszy chyba wurth, nic nie pomaga.

Może jest jeszcze jakieś miejsce do którego trzeba pisukać. lub po prostu oczyścić?

Rozważam już drastycne posunięcie, demontaż deski i fizyczne wyczyszczenie myjką ciśnieniową.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  28 mar 2014, 15:44
 śląskie
#125710
może cos zdechło w kanale ssącym lub liście zgniłe leża hehe
Ozonowałeś auto? le nie takim smiesznym urządzeniem wielkości pompki akwariowej lecz takim konkretnym urządzeniem?
Awatar użytkownika
By gryzli36 -  28 mar 2014, 22:10
 kujawsko-pomorskie
#125776
Nie nie ozonowałem, a czy to pomoże? gdzieś znalazłem, że w salonach vw dezynfekują preparatem pod wysokim ciśnieniem, nie wiem czy to prawda i czy to działa?
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  28 mar 2014, 22:46
 śląskie
#125780
Taki schemat odgrzybiania pod cisnieniem jest opisant w etka. ale czy oni to tak faktycznie robią i jak im to wychodzi to nie wiem. Tam nic nie widać gdzie się psika. Jedynie na wyczucie.
ozonowanie nie jest całkowitym lekarstwem ale może na jakiś czas pozbyć sie zapachu.
Ale trzeba to zrobić czymś konkretnym a nie pompka akwariową taką co posiada 90% zakładów AC.
By karlos019 -  04 cze 2014, 12:58
 -------
#133837
Witam
Nadszedł dzień na zabranie się za klimatyzacje. Posiłkowałem się waszym tematem znalazłem ten odpływ. Podobno najbardziej skutecznym środkiem jest WURTH odgrzybi acz do klimy. Z tego co się dzisiaj zorientowałem po wyjęciu filtra kabinowego że tak powiem w g górnej części widać rurki co idą do parownika tylko ciężki dostęp tam jest, ale rozumiem że tam trzeba zapodać ten preparat?

Tu jest dobry filmik http://www.youtube.com/watch?v=dDKBHKssdVo" onclick="window.open(this.href);return false; ale nie jest tak jak oni to pokazują bo nie widać tej chodniczki po wyjęciu filtra kabinowego.
By soja -  04 cze 2014, 13:14
 zachodniopomorskie
#133842
Panowie, a jak ja nie mam klimatyzacji, to jak sobie mogę najskuteczniej oczyścić cały system nadmichu (poza filtrem oczywiście)?
By karlos019 -  05 cze 2014, 8:06
 -------
#133948
Witam
Ja też kupiłem Wurth do odgrzybiania podobno najbardziej skuteczny środek. Tylko ciężko dostać się do parownika nie mam pojęcia jaj ja top zrobię, ale coś będzie trzeba wymyślić :) Nie jest to tak prosto jak pokazują tu na filmiku https://www.youtube.com/watch?v=dDKBHKssdVo" onclick="window.open(this.href);return false; z tego względu że po wyjęciu filtra kabinowego parownik jest znacznie wyżej i go nie widać nawet tylko rurki widać co do niego wchodzą, ale jakoś damy radę.
By kupszczelisty -  05 cze 2014, 8:24
 wielkopolskie
#133950
W serwisie vw czyścili mi parownik chemią firmy TUNAP myjąc za pomocą natrysku parownik i było bardzo dobrze.
By karlos019 -  05 cze 2014, 9:45
 -------
#133953
kupszczelisty pisze:W serwisie vw czyścili mi parownik chemią firmy TUNAP myjąc za pomocą natrysku parownik i było bardzo dobrze.

To prawidłowe czyszczenie klimy a nie jakieś ozonowanie. Moim zdaniem jak jest już grzyb na parowniku nie usunie tego żaden ozon. Ozon odświeża no nicy dezynfekuje, ale z parownikiem nie da rady. W Poznaniu jest jakaś promocja w serwisach VW gruntowny przegląd za 169zł
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  05 cze 2014, 21:46
 śląskie
#134020
Mojego znajomego fantazja poniesła z pianką i tyle jej nawalił że wychodziła naprawdę wszędzie nie tylko z
nawiewów. :tooth:
Zalał sobie komputer od elektryki i przez dwa dni jeździł bez świateł hehe
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 12