Volkswagen Golf MK5

Garaż - bolączki mechaniczne, które czasem spotykają nasze Golfy, pytania o płyny eksloatacyjne
By krystek.l -  04 sie 2016, 20:55
#236162
Właśnie skończyłem odgrzybianie klimatyzacji po swojemu hehe :D
Zaczęło się od tego, że kiedyś kupiłem granat do klimy i stwierdziłem, że trzeba go użyć...
Obrazek

Więc ustawiłem klimę na full zimne z obiegiem zamkniętym. Wcisnąłem zawleczkę i wewaliłem to do auta.
Po pół godzinie wróciłem do auta i wywietrzyłem. W połowie trasy wyłączyłem klimę i muszę przyznać, że po wyłączeniu klimy nie ma tego "dziwnego" zapachu... I nie obyło się bez umycia szyb po zastosowaniu tego preparatu...

Ale ciągle mi chodził po głowie temat czyszczenia parownika...
Więc dla świętego spokoju zajechałem do sklepu :laugh: i zaopatrzyłem się w:
- Środek czyszczący Wurth
- Pianka do nawiewów Mannol
Obrazek
Obrazek
Obrazek

No i zabrałem się do roboty. Najpierw sprawdziłem czy kanalikiem leci woda z klimy. I było okey.
Obrazek

Następnie dobrałem się do wężyka skroplin...
Obrazek

Na butli preparatu Wurth pisało między innymi tak:
Rozpylić około połowy zawartości puszki (ok. 30 sekund). Jedno opakowanie wystarczy do dwukrotnego zastosowania.
Ale jak wcisnąłem guzik to... :hmmm: wyleciało wszystko do wężyka heheh :tooth: i nie stykło mi na to drugie zastosowanie :naughty: I po 2 minutach trzymania zamkniętego wężyka wcisnąłem z powrotem do miejsca skąd go wyciągnąłem. Od spodu auta widziałem, że spływa sobie... :ok:

A potem... właściwie nie wiem czemu wziąłem tą piankę Mannol do nawiewów ale jak już robić, to robić... W kanaliku od pasażera musiałem chyba przedobrzyć jak wpuszczałem piankę bo zaczęło przeciekać na łączeniu (zaraz tam na wylocie gdzie pokrętła są) i musiałem z boku ścierkę wsunąć by mi nie kapało na podłogę...

:wacko: Po całych zabiegach włączyłem klimę na full zimne/ciepłe oba na parę minut... Następnie wyłączyłem klimę i przez 15 minut wietrzyłem na samym nawiewie. I jutro przetestuję co z tego wyszło... :oczko:
Awatar użytkownika
By seba697 -  04 sie 2016, 22:12
 łódzkie
#236180
od paru m-c męczyłem sie z tym przykrym zapachem z klimy
używałem tego wurtha i pomagało na 2-3 dni potem to samo :wall:
na sczeszcie przypomniało mi sie o naszym firmowym przedstawicielu firmy tunap :hmmm:
przyjechał wyczyścił i teraz jest bajka :yahoo: nic nie smerdzi
zatem jak macie wydawać pieniądze na jakieś puszki które nic nie działają szczerze polecam
nie mam foto z czyszczenia ale znalazłem filmik jak to wyglądało u mnie
Awatar użytkownika
By PinkFloyd -  05 sie 2016, 11:26
 zachodniopomorskie
#236212
wlado78 pisze:potwierdzam-WURTH działa na 2 dni
załuje wywalonej kasy na ten preparat a myslałem ze bedzie juz ok, a tu wali jak waliło
Musisz zmyć cisnieniowo brud z parownika a pryskając plynami niw dasz rady, albo zwalasz deskę i myjesz parownik karscherem, albo wersja Tunap czyli ciśnieniowe mycie parownika, zwykle kompresory maja 8 barów a tu plyn podawany jest pod ciśnieniem 10 barów.
By kupszczelisty -  17 sie 2016, 12:40
 wielkopolskie
#237183
Ja kilka razy robiłem w ASO preparatem TUNAP i byłem zadowolony bo starczało to na 2 lata. Osobiście sam bym kupił zestaw żeby samemu czyścić parownik. Może ktoś wie gdzie to można kupić?
By Artiks -  09 wrz 2016, 0:00
 dolnośląskie
#238789
Ori zestaw to droga sprawa, można zrobić home made z ropownicy(ok. 30 zł) + kawałek wężyka i rurki więc cały sprzęt około 50 zł. Kompesor oczywiście niezbędny , w rodzinie znajomych zawsze się ktoś znajdzie co ma i użyczy na te kilka minut . W praktyce : https://www.youtube.com/watch?v=ecU6N05BwoU https://www.youtube.com/watch?v=SguryGw9FeI Jako chemia może być płynna IPA , albo Incidur , tu ktoś twierdzi ze Velox Spray to to samo co Tunap https://www.youtube.com/watch?v=rI7gW_Q5_n4
By kupszczelisty -  10 wrz 2016, 11:22
 wielkopolskie
#238875
Przeglądałem ostatnio allegro i taki pistolet do mycia no name kosztuje 140zł a firmy Wurth 250zł, do tego 10L Contra Sept można kupić za 300 zł a 5L Liquy Moly za 235zł lub 5L Wurth za 250zł.
By plejaz -  02 cze 2017, 10:05
#252673
Witam, od kiedy temperatury na zewnątrz są powyżej 20 stopni to w samochodzie utrzymuje się przykry zapach octu.
Włączenie ECON niweluje ten zapach, czy wymiana filtra pod schowkiem (ostatnia wymiana około 6500km temu) i zastosowanie ciśnieniowego czyszczenia parownika przez wejście filtra powinno pomóc ?
By plejaz -  02 cze 2017, 10:32
#252675
A-R-T-U-R pisze:Ustaw kilkukrotnie max nawiew. Po zimie gdy klima byla nieuzywana trzeba po prostu chwili czasu aby wszystko wrocilo do normy.
Olej ten przycisk econ (tylko nie doslownie :oczko: )
Próbowałem wygrzać kanały wentylacyjne bez załączania klimatyzacji z pełnym nawiewem w różnych położeniach z obiegiem zamkniętym i otwartym, niestety pomogło to na 1 dzień i zapach wrócił.
Uważasz, że to nie jest przyczyna filtra i parownika od klimatyzacji ?
Niestety pospieszyłem się i zamówiłem odgrzybiacz serwisowy do klimatyzacji Wurth'a, ale z tego co wyczytałem pomoże na góra 2 dni.
Awatar użytkownika
By pitt52 -  02 cze 2017, 14:02
 śląskie
#252690
plejaz pisze:
A-R-T-U-R pisze:Ustaw kilkukrotnie max nawiew. Po zimie gdy klima byla nieuzywana trzeba po prostu chwili czasu aby wszystko wrocilo do normy.
Olej ten przycisk econ (tylko nie doslownie :oczko: )
Próbowałem wygrzać kanały wentylacyjne bez załączania klimatyzacji z pełnym nawiewem w różnych położeniach z obiegiem zamkniętym i otwartym, niestety pomogło to na 1 dzień i zapach wrócił.
Uważasz, że to nie jest przyczyna filtra i parownika od klimatyzacji ?
Niestety pospieszyłem się i zamówiłem odgrzybiacz serwisowy do klimatyzacji Wurth'a, ale z tego co wyczytałem pomoże na góra 2 dni.
Przerabiałem to samo jeszcze jak miałem Jette. U mnie nie pomogło nic, nawet Wurth. Byłem już umówiony w ASO na czyszczenie ciśnieniowe, ale sprzedałem auto. Teraz w Golfie mam to samo i już postanowiłem nie eksperymentować z żadnymi wurthami, ozonowaniem i różnymi cudownymi sprejami, bo to tylko wywalanie kasy. Umówiłem się w ASO na wspomniane czyszczenie ciśnieniowe na 12-go. Cena 199 zł bez filtra, bo to sam o wiele taniej sobie wymienię. Czy ta operacja się udała dam znać. Jak to wygląda można zobaczyć wyżej. :yes2:
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 12