Volkswagen Golf MK5

Garaż - bolączki mechaniczne, które czasem spotykają nasze Golfy, pytania o płyny eksloatacyjne
By karlos019 -  05 cze 2014, 22:46
 -------
#134029
Oczywiście to moje zdane, ale te pianki to podobno nic dobrego. Słyszałem o zalaniach właśnie itd. Znajomy próbował chyba wszystkiego i jedno jedyne co dało radę to WURTH bezpośrednio na parownik.
By karlos019 -  08 cze 2014, 14:23
 -------
#134289
soja pisze:Panowie, a jak ja nie mam klimatyzacji, to jak sobie mogę najskuteczniej oczyścić cały system nadmichu (poza filtrem oczywiście)?

Witam
Nie chcę oczywiście uznawać się za wielkiego znawcę jak niektórzy na forum wszystko wiedzący, ale do odświeżenia układu kanałów wentylacyjnych użył bym oczywiście Wurth QUICK FRESH http://www.youtube.com/watch?v=5aPgIKZgzPY" onclick="window.open(this.href);return false; innych preparatów nie warto kupować tym bardziej że są w podobnych cenach.
By Nastille -  10 lip 2014, 9:17
 dolnośląskie
#137137
Panowie, jeśli psikaliście preparatami różnego typu w krótkich odstępach czasu to sobie tylko dokładacie. Zróbcie ozonowanie, a jeśli to nie pomoże to ultradźwiękiem (metoda skuteczniejsza od ozonowania).
Awatar użytkownika
By gryzli36 -  22 lip 2014, 14:05
 kujawsko-pomorskie
#138104
Walczyłem długo ze smrodem klimatyzacji, Wurth nie pomógł, lałem też czysty spirytus bo takie rady też słyszałem.

Pomogło tak jak radziliście ozonowanie, robiłem w Sierpcu w Autoserwisie na Paderewskiego, w końcu można odetchnąć świeżym powietrzem.

Pozdrawiam
By maverick -  22 lip 2014, 18:40
 lubelskie
#138125
gryzli36 pisze:Walczyłem długo ze smrodem klimatyzacji, Wurth nie pomógł, lałem też czysty spirytus bo takie rady też słyszałem.

Pomogło tak jak radziliście ozonowanie, robiłem w Sierpcu w Autoserwisie na Paderewskiego, w końcu można odetchnąć świeżym powietrzem.

Pozdrawiam
Nooo,odwazny jestes,bo po oddychaniu tym spirytusem co z nawiewów lecial,byla spora szansa na komunikacje miejská przez przynajmniej 12 miesiecy :pepsi:
Awatar użytkownika
By Kulon -  21 mar 2015, 15:23
 spoza Polski
#170771
ogrzeję kotleta ze względu na zbliżający się okres używania klimatyzacji
gdzie znajduje się od dołu przewód odprowadzający skropliny ?
ma ktoś jakieś zdjęcia ? - leżałem dzisiaj pod autem ale nic nie znalazłem . . .
po wyjęciu filtra kabinowego koło schowka nic nie widać gdzie pryskać preparatem do odgrzybiania
Ostatnio zmieniony 22 mar 2015, 13:57 przez Kulon, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By Kulon -  22 mar 2015, 14:44
 spoza Polski
#170927
przewód odprowadzenia skroplin jak z pierwszego postu
ale

pozwolę sobie dać cenną wskazówką i kilka zdjęć
do parownika można się dostać z preparatem grzybobójczym typu wurth przez czujnik temperatury

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

plama pod autem optymistyczna - czyli przewody drożne
pozdrawiam
By wlado78 -  30 maja 2015, 13:16
 dolnośląskie
#180355
Dziś robiłem odgrzybianie wurthem wg metody przez czujnik temperatury.

Wszystko gładko poszło dlatego nie polecam umieszczania preparatu w rurce skroplin, poniewaz, przynajmniej mi, weżyk wszedł ze 20 cm-blokował sie na kolanku.

Przez czujnik wszedł cały wężyk i preparat leci prosto na parownik.
By tom19821004 -  04 cze 2015, 22:36
 podkarpackie
#181065
Witam a można tak po chłopsku
1 wyciągamy stary filtr
2 wyciągamy wtyczkę czujnika temperatury
3 wtykam tam wężyk z preparatem i naciskamy rozpylanie
4 które przyciski włączyć od klimy?
5 po czasie aż preparat się skończy wymieniamy filtr
By plejaz -  07 lip 2015, 9:27
#184687
Witam, kilka dni temu poczułem nieprzyjemny zapach podczas uruchomionego nawiewu, jest to zapach porównywalny do mokrej szmaty. Czytałem na forum temat, że przyczyną może być klimatyzacja, ale po włączeniu trybu ECON zapach ustaje.
Filtr kabinowy (ten pod schowkiem) i pyłkowy (ten w osłonie silnika) wymieniałem około 3000 km temu.
Klimatyzacji nie odgrzybiałem około 2 lat, a wnętrza nigdy nie ozonowałem.
Co może być przyczyną takiego zapachu ? Czy są jakieś firmy specjalizujące się w tym temacie ?
Awatar użytkownika
By leszek158 -  07 lip 2015, 11:27
 lubelskie
#184704
plejaz pisze:Witam, kilka dni temu poczułem nieprzyjemny zapach podczas uruchomionego nawiewu, jest to zapach porównywalny do mokrej szmaty. Czytałem na forum temat, że przyczyną może być klimatyzacja, ale po włączeniu trybu ECON zapach ustaje.
Filtr kabinowy (ten pod schowkiem) i pyłkowy (ten w osłonie silnika) wymieniałem około 3000 km temu.
Klimatyzacji nie odgrzybiałem około 2 lat, a wnętrza nigdy nie ozonowałem.
Co może być przyczyną takiego zapachu ? Czy są jakieś firmy specjalizujące się w tym temacie ?
Odpowiedziałeś sobie sam - filtry wymienione = ok, włączasz ECON = wyłączasz klimatyzację i brak zapachu, należy klimę i wnętrze "wyozonować" = czysty, przyjemny zapach; ja ozonuję klimę po wymianie filtru kabinowego co wiosnę i jest ok. koszt tego zabiegu to ok. 30 PLN a zapach po "o3" jak po burzy czysto i fajnie pachnie.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 12