Volkswagen Golf MK5

Garaż - bolączki mechaniczne, które czasem spotykają nasze Golfy, pytania o płyny eksloatacyjne
Awatar użytkownika
By qbq903 -  05 gru 2015, 12:39
 dolnośląskie
#203699
To się przekonam na własnej skórze ile K2 jest warte, ale faktycznie szału się nie spodziewam.
Filtr mam założony oryginalny, szary kolor ma, na razie go zostawiam, na wiosnę założę nowy razem z porządnym oczyszczeniem klimy i liści z auta itd.
Awatar użytkownika
By pitt52 -  24 lip 2016, 8:50
 śląskie
#234904
Słuchajcie koledzy. Czy ktoś demontował dojście do parownika tak, aby był do niego lepszy dostęp co by solidnie go wyczyścić? Śmierdzi u mnie nie miłosiernie po wyłączeniu klimy. Czyściłem różnymi środkami w tym wurthem na parownik, ozonowałem 2 razy, chemia i nic dalej czuć jakby ocet. O wymianie filtra już nawet nie wspomnę. Gość, który stosował po raz ostatni jakąś chemię stwierdził, że tylko rozbiórka deski i wtedy czyszczenie pomoże. Czytałem jeszcze o wysokocinieniowym czyszczeniu w ASO. Co wy na to? Ma ktoś jakiś sposób na ten smród?
Awatar użytkownika
By Manios -  24 lip 2016, 8:59
 pomorskie
#234906
pitt52 pisze:.... Czytałem jeszcze o wysokocinieniowym czyszczeniu w ASO. Co wy na to? Ma ktoś jakiś sposób na ten smród?
Ostatnio gdzieś tu pisał o tym Mettenoos i przy okazji przeglądu w ASO poprosiłem o wykonanie tego ciśnieniowego czyszczenia i powiem szczerze że na chwilę obecną jest to dla mnie najskuteczniejszy, najtańszy i najmniej problematyczny sposób pozbycia się przykrego zapachu z klimy.
Awatar użytkownika
By pitt52 -  26 lip 2016, 8:13
 śląskie
#235097
Niestety promocji na to nie ma. Dzwoniłem do 2 ASO. Jedna propozycja była to rozbiórka deski i kompletnie wszystkiego co przeszkadza w dostępie do parownika a następnie kompleksowe czyszczenie. Tą propozycję jednak odrzuciłem bo koszt to 800 zł. Przystałem natomiast na ciśnieniowe czyszczenie parownika za 220 zł. Okres urlopowy, więc termin dopiero za 2 tygodnie. Pytałem w kilku warsztatach, w tym serwisie Boscha, ale nikt nie robi tą metodą co ASO, więc wybór był tylko jeden. Dam znać co i jak poszło. :hmmm:
By krystek.l -  26 lip 2016, 13:47
#235134
Chłopaki a ja mam takie pytanko...
Odkąd mam golfa to nabijane butla była ze 2 razy, wymieniany filtr kabinowy co roku oraz 3 razy odgrzybiany układ poprzez wsuniętą rurkę i tam z jakieś pół godziny sobie maszynka coś robiła. (chyba ozonowanie klimatyzacji??)

No i efekt parowania szyb i dziwnego zapachu zniknął. Facet powiedział, że po tej akcji trzeba mieć uchylone okna i żeby to wszystko przedmuchało i wywiało. Bo po wejściu do auta jest ten "specyficzny zapaszek" po tej maszynce...

I najważniejsze...:
Teraz po miesiącu czasu od odgrzybiania (zresztą jak i po wcześniejszych odgrzybianiach, i odkąd mam auto) to gdy włączę klimę to wszystko fajnie chodzi, nic nie paruje jest okey. Ale gdy wyłączę klimę to po jakimś czasie chodzący nawiew wypuści (i czuć go przez 10-15 sekund i zniknie) taki wspomniany "specyficzny zapach" jak po odgrzybianiu. Jak sam nawiew dalej chodzi tego zapachu nie ma, jak włączę znów klimę jest wszystko okey, ale jak klimę wyłączę to zaś poczuć ten zapach idzie. i tak za każdym razem gdy wyłączę klimę.

Raz @morales też wspominał, że taki zapach "dziwny" przez chwilę po wyłączeniu klimy ma. Ogólnie to jest moje pierwsze auto co ma klimę i chciałbym zapytać czy u was też takie coś się pojawia? Czy to źle jest odgrzybione??
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  26 lip 2016, 14:42
 pomorskie
#235144
krystek.l pisze:
Raz @morales też wspominał, że taki zapach "dziwny" przez chwilę po wyłączeniu klimy ma. Ogólnie to jest moje pierwsze auto co ma klimę i chciałbym zapytać czy u was też takie coś się pojawia? Czy to źle jest odgrzybione??
do momentu tunap miałem tak samo, to jest po prostu zapaszek grzybków :)

co do ozonowania to dwa razy dałem się nabrać, trzeci raz nie mam zamiaru
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  26 lip 2016, 21:20
 śląskie
#235186
pitt52 pisze:Niestety promocji na to nie ma. Dzwoniłem do 2 ASO. Jedna propozycja była to rozbiórka deski i kompletnie wszystkiego co przeszkadza w dostępie do parownika a następnie kompleksowe czyszczenie. Tą propozycję jednak odrzuciłem bo koszt to 800 zł. Przystałem natomiast na ciśnieniowe czyszczenie parownika za 220 zł. Okres urlopowy, więc termin dopiero za 2 tygodnie. Pytałem w kilku warsztatach, w tym serwisie Boscha, ale nikt nie robi tą metodą co ASO, więc wybór był tylko jeden. Dam znać co i jak poszło. :hmmm:
hehe co oni chcieli wyjmować parownik z nagrzewnicy?
chyba sami nie wiedzieli co mówią... :fluff: :tooth:
By kuba94 -  26 lip 2016, 21:50
 pomorskie
#235190
W niektórych aso to są fachowcy straszni , ostatnio kupowałem zaślepkę podłogi w bagażniku i przyszła inna , zupełnie inny numer , to gość mi wmawiał ze się numery zmieniły i to to samo . To przyniosłem wyjęta z podłogi i była różnica 5 mm. To zaczęły opowiadać takie ******* że wchodziło ze sam sobie rozwiercilem otwór w podłodze i teraz marudzę
Awatar użytkownika
By PinkFloyd -  26 lip 2016, 23:29
 zachodniopomorskie
#235211
Mettenoos pisze:
krystek.l pisze:
Raz @morales też wspominał, że taki zapach "dziwny" przez chwilę po wyłączeniu klimy ma. Ogólnie to jest moje pierwsze auto co ma klimę i chciałbym zapytać czy u was też takie coś się pojawia? Czy to źle jest odgrzybione??
do momentu tunap miałem tak samo, to jest po prostu zapaszek grzybków :)

co do ozonowania to dwa razy dałem się nabrać, trzeci raz nie mam zamiaru
Ta :super: u mnie po tunap mimo intensywnego użytkowania auta w upał i nie wyłączania klimatyzacji dalej zapach z klimy jak w nowym aucie- czyli wyłączona, czy włączona dalej pachnie jakby jej nie było. U kolegi po 1 roku po czyszczeniu parownika TUNAP dalej nie czuć grzybków.
By krystek.l -  04 sie 2016, 11:51
#236106
Gdzie można kupić ten zestaw TUNAP? I ile to kosztuje?

Bo chyba sam muszę się za to zabrać...

Ps. a co do skroplin, to jak długo musi być włączona klima żeby zaczęło kapać? Muszę sprawdzić czy w ogóle kapie woda :D bo nigdy nie zauważyłem hehe
Awatar użytkownika
By PinkFloyd -  04 sie 2016, 18:49
 zachodniopomorskie
#236149
krystek.l pisze:Gdzie można kupić ten zestaw TUNAP? I ile to kosztuje?

Bo chyba sam muszę się za to zabrać...

Ps. a co do skroplin, to jak długo musi być włączona klima żeby zaczęło kapać? Muszę sprawdzić czy w ogóle kapie woda :D bo nigdy nie zauważyłem hehe
Sam środek to 30% sukcesu, sukces tkwi w ciśnieniu podawania środka który czyści parownik, środek podawany jest pod ciśnieniem 10 barów specjalną lancą i kupno urządzenia nie jest z ekonomicznego punktu opłacalne dla jednego czyszczenia, lepiej podjechac do Aso vw, skody lub seata.
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 12