Volkswagen Golf MK5

Garaż - bolączki mechaniczne, które czasem spotykają nasze Golfy, pytania o płyny eksloatacyjne
By plejaz -  07 lip 2015, 12:36
#184708
To czyli kiedy ECON jest włączone (świeci się lampka) to znaczy, że klimatyzacja przecież nie działa i wtedy śmierdzi, kiedy się ją wyłączy (lamka przestaje świecić) zaczyna dmuchać zimnym powietrzem i zapach znika.
By adek -  07 lip 2015, 13:01
 łódzkie
#184711
plejaz pisze:To czyli kiedy ECON jest włączone (świeci się lampka) to znaczy, że klimatyzacja przecież nie działa i wtedy śmierdzi, kiedy się ją wyłączy (lamka przestaje świecić) zaczyna dmuchać zimnym powietrzem i zapach znika.
Zapach wilgoci u mnie na ECON też czasem się pojawia, ale szybko znika po 'przedmuchaniu' układu (podejrzewam filtr kabinowy). Układ wentylacji i tak przydałoby się oczyścić i odgrzybić ;)
By plejaz -  08 lip 2015, 7:55
#184781
Nie zauważyłem, żeby kapało. Czytałem jakiś temat, że można spróbować przedmuchać odpływ nagrzewnicy.
Dojście podobno znajduje się wewnątrz pojazdu po stronie pasażera przy lewej nodze pod dywanikiem.
Czy do tego muszę odkręcić filtr kabinowy ? Czy jakiś manual do tego jest ?
By plejaz -  14 lip 2015, 7:32
#185207
Bylem na ultradzwekach i niestety nic to nie pomogło. Jak Klima jest wyłączona nadal przykry zapach.
Dexter23pl, ten czujnik znajduje się również po stronie pasażera ?
Rozumiem, że wystarczy kupić preparat i pryskać w ten otwór ?
By kuba94 -  14 lip 2015, 9:13
 pomorskie
#185212
Czujnik jest po stronie pasażera, przekręcasz o pól obrotu i wyjmujesz , tylko najpierw wypnij wtyczkę. Potem pryskasz preparatem i jest ok. Wkładasz wężyk i psikasz bezpośrednio wtedy na parownik. W moim przypadku pomogło w 100%. Parę spirytem dni było czuć. Ja użyłem do tego wurth .
By plejaz -  15 lip 2015, 8:15
#185316
Wurth to jest preparat do odgrzybiania na bazie alkoholu ? Czy moglibyście podać dokładną nazwę i gdzie to można kupić?
Mówiąc o wężyku miałeś na myśli dołączony do preparatu ?
Czyli wystarczy zastosować się do tego co opisał użytkownik kulon w tym temacie: http://www.vwgolfv.pl/viewtopic.php?p=170927#p170927

1. Odkręcam filtr kabinowy znajdujący się po stronie pasażera.
2. Odciągał dywanik.
3. Wyciągam czujnik i w miejscu gdzie był czujnik psikam preparatem wsadzając do końca wężyk, który został do niego dołączony ?

Czy to jest ten preparat?
By kuba94 -  15 lip 2015, 9:23
 pomorskie
#185322
Tu masz numer aukcji na Allegro 5521178019 to jest ten odgrzybiacz .
1 wymontowujesz filtr w celu wymiany na nowy

2 demontujesz osłonę co idzie wzdłuż tunelu środkowego ( jest na jednej śrubie zamontowana ,śruba pod zaślepka przy nogach pasażera ) następnie wyciągasz osłonę w dół jest wpięta na spinkach
3 odcinasz wykładzinę i masz juz widok czujnika. Jak na zdjęciu ,
4 wyjmujesz czujnik,
5 wkladasz wężyk od preparatu i psikusz
6 sprawdzasz czy jest plama pod autem , jak jest to wszystko ok ( nie jest zapchane )
Jak dalej śmierdzi to stosujesz metodę dezynfekcji na max ogrzewania a potem na max chłodzenia .
Jak dalej śmierdzi to ozonowanie jak to nie da rady to mycie w ASO dalej śmierdzi i denerwuje to pozostaje zmienić auto albo przełożyć klime z innego
Awatar użytkownika
By qbq903 -  04 gru 2015, 10:33
 dolnośląskie
#203534
kuba94 pisze: 5 wkladasz wężyk od preparatu i psikusz
6 sprawdzasz czy jest plama pod autem , jak jest to wszystko ok ( nie jest zapchane )
Po wypsikaniu całego opakowania w parownik nie uruchamiałeś klimy na obieg zamknięty na kilkanaście minut?
Samo spsikanie parownika i poskładanie wszystkiego z powrotem wystarczy?
By kuba94 -  04 gru 2015, 11:11
 pomorskie
#203537
Preparat to płyn spirytusowo podobny i ma za zadanie zdezynfekować - umyć parownik polejesz wycieknie i tyle .Oczywiście możesz właczyć obieg zamknięty, na pewno nie zaszkodzi, do dezynfekcji kanałów nawiewu są inne środki, jak dla mnie to ozonowanie profesjonalnym ozonatorem jest najlepsze. Jest gdzieś opisane na forum jak można tym preparatem też kanały wyczyści to chyba ,, przykry zapach z nawiewu ...
Awatar użytkownika
By qbq903 -  05 gru 2015, 10:21
 dolnośląskie
#203695
http://www.vwgolfv.pl/viewtopic.php?f=5 ... 15#p126705

W wyżej podanym linku jest opis o którym mówisz.
Zastosuje go ale ja wiosnę razem z wymianą filtra kabiny.
Na razie kupiłem jakiś środek z K2 (17zl) ale nie odgrzybiacz tylko odświeżacz klimatyzacji, Pan w sklepie powiedział, że jeżeli nie jest tak że bardzo mocno śmierdzi to lepiej się do wiosny wstrzymać z porządnym działaniem, stwierdził nawet, że te środki rozpylane w kabinie są do bani, tylko jako pomoc doraźna mogą się przydać.
Miał jeszcze jakiś płyn z liqui Molly ale prawie 3 razy droższy, też mówił, że zimą nie ma sensu stosowanie tak mocnego środka (a niby jakiś super jest).
Użyłem tego z k2 i na razie nie śmierdzi, zobaczymy co najbliższe dni pokażą.
Na wiosnę będę kupował u tego gościa wurtha i psikał na parownik, wymienię od razu filtr (obecnie mam cały ładny, czysty, wygląda jak nowy z pudełka).
Podobno po użyciu wurtha dobrze też zrobić ozonowanie wnętrza, niby całe auto oczyszcza z tego co nawiewami wyleci.
Odradzał mi stosowanie wszelkich pian do nawiewów, niby efekt gorszy lub podobny do psikania na parownik (wlot powietrza) a piana może szkody wyrządzić jak się w odpowiednie miejsca dostanie (kanały nie są hermetyczne).
By kuba94 -  05 gru 2015, 12:20
 pomorskie
#203696
Ja wymieniałem filtr wiosna raz, a nie dawno drugi raz , niby był ok z wyglądu a szyby parowały. Kupiłem drugi i jest ok teraz. Widocznie gdzieś załapał wilgoci i to był powód. A ponieważ używam tylko mana filtrów to na pewno nie było to spowodowane słaba jakością filtra . Produkty K2 to maja skuteczność wody święconej. Ja wali z klimy to trzeba uzywac preparatów profesjonalnych inaczej tyko koszta się robią podwójne bo pozniej tak i tak trzeba kupić lepszy produkt
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 12