Volkswagen Golf MK5

Garaż - bolączki mechaniczne, które czasem spotykają nasze Golfy, pytania o płyny eksloatacyjne
By mich_10 -  04 maja 2012, 21:07
 mazowieckie
#71761
Witam

Panowie jest taki problem mianowicie , gdy jest upał na dworze włączam climatronic i słyszę pisk jak by pasek klinowy w starym samochodzie normalnie wstyd ruszać z pod świateł czy macie jakieś doświadczenia, miał ktoś takie zjawisko. Golfik to 1.9 TDI
BRU z climatronikiem z góry przepraszam za złe umieszczenie wątku, wiem że jest o tym dział lecz nie mogę dobrze wywnioskować tematu :shock:
Awatar użytkownika
By fredric -  06 maja 2012, 19:28
 mazowieckie
#71874
U mnie piszczało jak pasek i zanim doszedłem że to ta rolka wymieniłem pasek i próbowaliśmy ruszać napinaczem...... oczywiście cichło więc najpierw mechanicy mówili że napinacz.Ale akurat byłem w ASO na wymianie oleju i mechanik jak usłyszał to na pewniaka oznajmił że to sprzęgiełko/rolka alternatora.
No i co dziwne nie mylił się :mrgreen: :mrgreen:
By mich_10 -  06 maja 2012, 19:49
 mazowieckie
#71877
Właśnie pytałem się mechanika i też sprzęgiełko/rolka zmienię pasek koszta nie duże, tylko dziwi mnie to czemu tak się robi przy włączonej klimatyzacji ? może ma większe obciążenie ? bo ten pasek to cały czas przecież pracuje :D
Awatar użytkownika
By fredric -  06 maja 2012, 20:00
 mazowieckie
#71882
Dokładnie jest jak piszesz, klima działa to wiadomo że silnikowi troszkę ciężej aby sprężarką kręcił, co się przekłada na pasek/napinacz/rolki a najsłabszym ogniwem jest niestety sprzęgiełko alternatora.