Volkswagen Golf MK5

Garaż - bolączki mechaniczne, które czasem spotykają nasze Golfy, pytania o płyny eksloatacyjne
Awatar użytkownika
By BRUNO55 -  15 gru 2007, 16:45
 kujawsko-pomorskie
#7329
Od niedawna pojawi³y mi siê dziwne wibracje przenosz±ce siê od silnika na nadwozie w przedziale obrotów 1100-1300. Szczególnie s³yszalne s± one na postoju kiedy dodaje siê lekko gazu i utrzymuje wspomiane obroty. W trakcie ruszania te¿ w tym zakresie s± one wyczuwalne.
Czy mo¿e to pochodziæ od której¶ z poduszek silnika lub od zawieszenia rury wydechowej, a mo¿e poluzowa³o siê co¶ ?.
Napewno czeka mnie wizyta w warsztacie ale mo¿e kto¶ mia³ lub ma cos podobnego.
Trochê mnie to niepokoi i denerwuje dlatego szukam przyczyny a optycznie nic nie widaæ.
Za jakie¶ podpowiedzi. z góry dziêkujê
By wojtek -  15 gru 2007, 21:25
 mazowieckie
#7331
jaki masz przebieg? moze cos w zawieszeniu? chociaz to bardzo dziwne.....
Awatar użytkownika
By BRUNO55 -  15 gru 2007, 21:53
 kujawsko-pomorskie
#7332
Przebieg mam 58000 km i my¶lê ¿e nie upowa¿nia on do powa¿niejszych awarii a te objawy zacze³y siê jak siê och³odzi³o.
Kiedy¶ w zesz³ym roku mia³em co¶ podobnego i okaza³o siê ¿e wypie³a siê jedna spinka nadkola i nadkole wibrowa³o. Muszê dok³adnie popatrzeæ na wszystkie plastiki . Co¶ mi siê zdaje ¿e ponownie co¶ takiego wystapi³o. I nawet zaczynam podej¿ewaæ co to takiego. Prawdopodobnie czerpnia powietrza tu¿ przy ch³odnicy. Jak dodajê gazu to ona bardzo siê trzêsie. Jak bêdê mia³ czas to j± sprawdzê dok³adnie czy czasem siê nie odkrêci³a lub mo¿e co¶ pêk³o.
Muszê w jaki¶ sposób zablokowaæ peda³ gazu tak aby obroty by³y w zakresie kiedy wystêpuj± te wibracje i wtedy wszystko dok³adnie oblukaæ.
My¶lê ¿e to bêdzie skuteczna metoda na diagnozê.
Jak do czego¶ dojdê to opiszê.
Awatar użytkownika
By tygrysek -  15 gru 2007, 22:38
 -------
#7333
To mo¿e popro¶ kogo¶ znajomego o pomoc z tym peda³em .... ja podobnie diagnozowa³em poduszkê pod silnikiem w Polo .... Znajomy siedzia³ w aucie (zaci±gniêty na max rêczny) i gwa³townie popuszcza³ gazu (tak ¿eby silnik sie porusza³) i od razu s³ysza³em która to poduszka :)
Awatar użytkownika
By turok -  16 gru 2007, 8:23
 -------
#7334
Mam identyczne objawy :( i, co potwierdzi³y os³uchiwania, pochodz± w³a¶nie z jak to nazywasz "czerpni powietrza". Zatrzaski na elementach czerpni poluzowa³y siê od wibracji i teraz wpadaj± w dr¿enie przy obrotach 1200-1300. Za porad± serwisu (podobno oni tak ten problem rozwi±zuj±) podklei³em cienk± g±bke na stykach elementów i faktycznie objawy ust±pi³y, ale niestety nie na d³ugo. Pewnie g±bka siê wytar³a. Na wiosnê zabiorê siê za to jeszcze raz, ale tym razem u¿yjê cienkiego filcu zamiast g±bki.
Awatar użytkownika
By BRUNO55 -  06 lut 2008, 12:43
 kujawsko-pomorskie
#8072
Wczoraj zdemontowa³em czerpniê powietrza i j± tak usztywni³em siliconem ¿e nie powinno byæ ¿adnych luzów. Po zamontowamiu do samochodu i odpaleniu silnika wibracje s± du¿o mniejsze ale jeszcze s±. Bêdê musia³ posprawdzaæ wszystkie plastiki bo do niedawna tego nie by³o . Co¶ albo siê poluzowa³o albo pêk³o. Trzeba szukaæ. Muszê zdj±æ te¿ os³onê silnika i tam zobaczyæ bo wydaje mi siê ¿e wibracje pochodz± z tamtego obszaru. Mo¿e poluzowa³a siê ca³a os³ona?. Jak co¶ znajdê to napiszê.
By Szpandel -  19 mar 2008, 11:03
 -------
#8412
ta sama usterka wyst±pi³a u mnie.. podjechalem do ASO- nie bardzo wiedzieli o co chodzi, bo mowili ze to normalne ze jak sie rusza to cos moze wpasc w rezonans ;| mechanik wsiadl do auta.. po czym pojechal na warsztat i wykryl usterke- co¶ z filtrem powietrza- co¶ nie by³o skrecone, wiêc domniemam, ¿e to samo co u Was. Po jakims czasie, zacza³o znowu terkotac

Identyczne objawy- z tym, ¿e ja mam 1.4 i przy jakich¶ 1,5tys. obrotów wpada w rezonans.

Ma ktos jakis sprawdzony sposob na usuniecie tej usterki?
Jako¶, mimo, ¿e mam jeszcze 13 miesiêcy gwarancji, nie mam zamiaru jechac do tych partaczy.

pozdr.