Volkswagen Golf MK5

Garaż - bolączki mechaniczne, które czasem spotykają nasze Golfy, pytania o płyny eksloatacyjne
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  10 lip 2012, 21:05
 śląskie
#77472
witam witam

mam pytanie , czy ktoś z kolegów demontował tylnią szybę w drzwiach?

problem dotyczy golf 4 ale z tego co dziś widziałem to temat mocowania szyby do mechanizmu jest taki sam jak w ksiązce sam naprawiam golf5

sa tam dwa jakby plastikowe kołki wciśnięte jedem w drugi.

prubowałem wkręcić srubę w srodkowy aby go wyciągnąć ale nie daje rady wyciągnąc.

teraz pomyslałem że może nalezy go wcisnąć do środka ale nie wiem

musze u znajomego wymontować zamek drzwi i muszę zdemontować tą blachę na której jest mechanizm do podnoszenia szyby.
By maverick -  10 lip 2012, 22:45
 lubelskie
#77491
Tego kolka nie wyciagniesz,chyba ze cudem.
Szyba wchodzi w taki plastik,ktory nalezy odchylic na boki i w tym samym czasie uniesc szybe do gory.
Ja zawsze tak robilem.Ogolnie robota p....bana,ale do zrobienia
By Pablo -  10 lip 2012, 23:17
 małopolskie
#77497
Wepchaj ten kołek, czyli od wnętrza auta w stronę poszycia drzwi.
Potem ja zdemontujesz blachę to wygrzeb kołek z dołuu drzwi i załóż w mocowanie szyby przed składaniem wszystkiego do kupy.
Awatar użytkownika
By bazylek -  25 kwie 2015, 22:12
 mazowieckie
#175534
Cooler14270 pisze:ktoś rozwiązał problem z tym kołkiem w szybie co łączy szybę z plastikowym uchwytem na prowadnicy?

kołek siedzi na amen. strach żeby szyba nie rozleciała się w mak...


kombinowałem wkręcić mały wkręt i wyciągnąć za jego pomocą, bez skutku. :(
masz tam kołki tak jakby 2w1, musisz ten najmniejszy w środku wypchać siłą ale ostrożnie bo nieźle tam siedzi ale ja tak robiłem iwszystko poszło po mojej myśli
Awatar użytkownika
By bazylek -  26 kwie 2015, 9:48
 mazowieckie
#175574
Cooler14270 pisze:w pewnym sensie taki miałem zamiar... lecz szkoda mi tej szyby...

spróbuje po drugiej stronie podstawić od drzwi a szyby coś żeby nie prężyło szyby i delikatnie wypukać go.

dzieki :)
wczesniej oczywiscie pryśnij tam w okolice wd40, potem krzyżak przystaw w ten środkowy i leciutko malutkim młoteczkiem, pomoze :)
By artsen1 -  21 mar 2017, 17:41
 dolnośląskie
#249236
Witam wszystkich .
Należy w kołek wewnętrzny blokady szyby wkręcić gwintownik a następnie bez najmniejszych problemów wyjąć kołek . Ja użyłem gwintownika 5x0,8. Cała operacja trwała ok. 30sek. Pozdrawiam