Volkswagen Golf MK5

Garaż - bolączki mechaniczne, które czasem spotykają nasze Golfy, pytania o płyny eksloatacyjne
Awatar użytkownika
By grejf -  09 cze 2014, 12:16
 mazowieckie
#134381
zależy za ile jak za 500zł to ok, jak nie to lepiej wziąć proex'a made in pl wyciszanego jak ja mam, z tym że ja nie modziłem ze zderzakiem tylko puściłem kolanko ku dołowi [ogólnie ma końcówkę prostą poszerzaną ok 8cm]...

co do modów, na seryjne turbo BKC nie ma sensu bo to końcowy na ori rurkę cienką, a jak na ARLa lub większe to polecam cały ukł wydechu 2,25/2,5" + DP 2,75" nie ma zawirowań spalin typu "fuuuhh fuhhhh" które powodują przeładowania i większe grzanie T.
w bkc jest cieniutki wydeszek od samego T niestety...

jeśli ktoś chcę taki jak ja za 450zł robota + części graty rury kolanka wg cenników (końcowy przelot proex 500zł, chyba że ktoś posiada własny) to pisać na PW. :)

na wolnych obr. nie słyszalny nie ma "wioski", słyszalny mruczy powyżej 3rpm, potrafi czasem strzelić nawet ;)
By soja -  25 wrz 2014, 18:14
 zachodniopomorskie
#144126
Panowi. A orientujecie sie, czy dałoby radę zamontować ori tłumik końcowy z R32 do golfa z silnikiem 1,6. Pomijam, że to nie wypada i świętokradztwo. Ale czy technicznie byłoby to możliwe?
Awatar użytkownika
By Krzycho -  26 wrz 2014, 10:45
 małopolskie
#144193
w zwykłym golfie jest inna płyta podłogowa bagażnika i Ci nie podejdzie bez rzeźbienia....
Awatar użytkownika
By Cooler14270 -  18 wrz 2016, 23:39
 mazowieckie
#239436
zakupiłem dokładkę od z wycięciem , stad moje pytanie kupując tłumik końcowy od gti gt 2.0 tdi żeby spasować orientuje sie ktoś w średnicach rur? :hmmm:

mianowicie mam 1.9 tdi i czy rura podejdzie pod końcowy wydech od gti, czy trzeba przejscie robic? :hmmm:

gti, 2.0 tdi ma chyba fi 50... a u sb nie mam możliwości sprawdzić ponieważ auto na naprawie zawieszenia stoi i mógłby mi ktoś podać wymiar rury przed tłumikiem końcowym w 1.9 tdi ? jakie fi?

na forum nic nie znalazłem o modyfikacji z 1.9 tdi tłumika końcowego z 2.0 tdi na dwururke w dokładkę z wycięciem...


i jeszcze male pytanko, odnośnie katalizatora, można śmiało wywalać bez jakichkolwiek obaw?

:sad:
By bidziss -  29 kwie 2021, 12:41
 małopolskie
#286006
Witam zamierzam się do przeróbki chce zrobić sobie dyfuzor typu R32 do golfa 5 1.9tdi jaki wydech najlepiej??

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka