Volkswagen Golf MK5

Garaż - bolączki mechaniczne, które czasem spotykają nasze Golfy, pytania o płyny eksloatacyjne
Awatar użytkownika
By BRUNO55 -  05 gru 2006, 15:52
 kujawsko-pomorskie
#339
Lewy spryskiwacz pryszcze u mnie na szybê jedn± strug± a prawy dwiema. Czy to tak musi byæ czy mam awariê. Na wszelki wypadek narazie szukam spryskiwacza na allegro. Czy¶ci³em , przedmuchiwa³em i zamienia³em miejscami i to samo. Chyba ¿e to norma w Mk5. Dajcie info na ten temat

A ostatnio doszed³em do pewnej rzeczy. Czy wiecie o tym ¿e w trakcie pracy wycieraczek na I lub II biegu po poci±gniêciu d¿wigni otwierania maski wycieraczki zatrzymuj± siê w pozycji serwisowej aby nie uszkodziæ ramion czy zablokowaæ silnika wycieraczek. Jest to bajerek sterowany wy³±cznikiem przy zamku maski silnika. ( swok± drog± to chcia³em go wykorzystaæ do alarmu a tu taki numer). :idea:
By Domi -  05 gru 2006, 15:59
 mazowieckie
#340
u mnie leci rownomierna chmurka..... z kazdego spryskiwacza....
nie ma strumieni.....
Awatar użytkownika
By BRUNO55 -  05 gru 2006, 17:12
 kujawsko-pomorskie
#342
Tak my¶la³em . Jeden tak pracuje a drugi daje pojedyñc¿ struge. !!!!!AWARIA!!!!!!. Fiutek do wymiany. :evil:
By way4 -  05 gru 2006, 20:59
 -------
#356
a probowales srubeczka regulujaca wyregulowac??
By Domi -  05 gru 2006, 21:16
 mazowieckie
#357
moze cos z pompka... albo zapchany przewod....
czesto zapycha sie dysza.. wez igle i przetkaj...
Awatar użytkownika
By BRUNO55 -  05 gru 2006, 21:32
 kujawsko-pomorskie
#358
Pompka daje OK.bo jeden spryskiwacz rozpyla prawid³owo. Ten padniêty przedmuchiwa³em sprê¿onym powietrzem i nic. Podej¿ewa³em przewody wiêc je wymieni³em i nie by³o poprawy. Swoj± drog± te przewody które zastosowano fabrycznie to fajans (bardzo kruche i podatne na za³amania). Zamieni³em spryskiwacze miejscami i padniêty jak by³ tak zosta³ padniêty a dobry dalej dawa³ po oczach mgie³kê. Nie wiem tylko dlaczego pad³ ??? :cry:
Mo¿e ostatnio na myjni kto¶ co¶ pogmera³. Nie dojdê ju¿ prawdy , mówi siê trudno i jedzie siê dalej.
Awatar użytkownika
By BRUNO55 -  05 gru 2006, 21:37
 kujawsko-pomorskie
#359
way4 pisze:a probowales srubeczka regulujaca wyregulowac??
¦rubk± to regulujesz wysko¶æ i nic poza tym. Ja nawet ile mo¿na by³o to go rozebra³em. Jako¶ mi dziwnie rozklekotany wygl±da³ w stosunku do drugiego (dobrego) i mia³ przecieki na obrotowej koñcówce wiêc go uszczelni³em zak³adaj±c malutki oring. I nic. Padniêty fiutek idzie na szmelc.
By way4 -  05 gru 2006, 21:39
 -------
#360
powiem tak mialem identyczny problem iz jeden psikal ladnie a drugi malym ciurkiem i u mnie wina byl przeciek w wezyku wiec przeszukaj dokladnie cala instalacje moze zle uszczelniles bo jak sobie uszczelnilem sika mi ladnie i nic nie narzekam
Awatar użytkownika
By Lanumisu -  07 gru 2006, 15:00
 -------
#404
Wymien na nowy fiutek i bedzie po klopocie. To nie kosztuje majatek.
Awatar użytkownika
By BRUNO55 -  07 gru 2006, 17:21
 kujawsko-pomorskie
#407
Dzisiaj podje³em jeszcze jedn± próbê reanimacji spryskiwacza --- bezskutecznie. :twisted: Ani mechanicznie ani pod sprê¿onym powietrzem nic nie wysz³o. Skoñczy³o siê na ty ¿e zamówi³em fiutka w serwisie. Kosztuje 32 zeta. Na allegro jeszcze trudno to zdobyæ. :( W sobotê odbieram i montujê.