Volkswagen Golf MK5

Garaż - bolączki mechaniczne, które czasem spotykają nasze Golfy, pytania o płyny eksloatacyjne
Awatar użytkownika
By Tomek BKC -  25 wrz 2012, 20:18
 dolnośląskie
#83062
Witam
Mam zamiar sam wymienic olej w swoim golfie bo juz nadchodzi czas :0
mam pytanie do szanownych kolegow jak zrobic ten wkrecany dinks do napelnienia skrzyni /moze ktos juz to robil i ma jakis patent /ogolnie procedura wymiany nie jest skomplikowana ale bez tego korka u dolu z rurka bedzie sporo klopotu .

Orginalny przyrząd do nalania oleju VAS 6262 jest b drogi i szukam jakiejs alternatywy

Pozdrawiam
By furbs -  26 wrz 2012, 12:10
 -------
#83137
Ja kupiłem korek w serwisie, wywierciłem w nim dziurrę i nagwintowałem żeby móc coś wkręcić. Teraz to nawet nie mam jak tego podejrzeć bo zostawiłem to mojemu mechanikowi co by sobie używał.

Nie wiem czy jakieś inne gwinty będą pasować...
Awatar użytkownika
By jeżu -  06 wrz 2014, 22:09
 małopolskie
#142331
bykol132 pisze:Witam, mam jeszcze takie pytanko, ile oleju wchodzi do skrzyni dsg, oraz do czego przy wymianie jest potrzebny vcds?
Jeśli mokra szóstka to 5.5l musisz mieć...... filtr, uszczelka-podkładka pod korek, przydatny vcds i wymiana jak w silniku,,,
By hdoman -  19 gru 2017, 11:52
 łódzkie
#260263
Witam
czy ktos probowal wymieniac olej metoda ,,dynamiczna" samemu??? :blush:
Naczytalem sie troche na ten temat ale wszedzie podaja zeby poprostu 2 razy pod rzad wymienic i juz. Tylko ze moim zdaniem i tak stary plyn miesza sie z nowym.
Moj pomysl na to jest taki: odkrecam miske, demontuje stary filtr dorabiam do niego ,,adapter" (dzieki ktoremy bede mogl dostarczyc nowy plyn do skrzyni) odpalam samochod i zmieniam biegi (P R N D 1 2 3 4 5 6 S), dzieki temu nowy olej wypchnie stary ktory odprowadze do jakiegos naczynia.

Co o tym myslicie???????? :fluff: :fluff:
#261287
Sami sobie utrudniacie życie. Olej kupujesz samemu 6 litrów i jedziesz do ASO Skoda (ASO Skoda tańszy od ASO VW) aby wymienili Ci olej który kupiłeś i filtr który kupujesz u nich. Za usługę wymiany + filtr + uszczelka płacisz 220zł i masz profesjonalnie wymieniony olej i spokój na 60.000km. Byłem osobiście przy wymianie oleju i filtra w swoim aucie (DSG 6) i nie jest to takie proste. Procedura producenta jest dosyć skomplikowana i trwa ok 2,5h w serwisie. Osobiście nie polecam nikomu samemu zabierać się za wymianę, bo po prostu się nie opłaca.
By wojtek-e30 -  22 sty 2018, 20:23
 warmińsko-mazurskie
#261299
Ja w zeszłym roku wymieniałem u siebie w gti i tak zrobiłem dokładnie jak pisze kolega vector
z tym, że w ASO VW i cena też inna :)
- filtr skrzyni 70zł
- wymiana filtra 180zł
- wymiana oleju w skrzyni 170zł

Olej sam kupiłem Febi, cena coś ok. 40zł za litr a kupiłem 6L.
Tak to mniej więcej wygląda, wszystkie ceny po rabatach :)
#261566
Bohaterem tego filmu jest taki półamator, coś widział, coś wie, ale nie do końca. Jak On pracuje w ASO VW i w ten sposób wymienia olej w DSG to należało by szerokim łukiem omijać ten serwis.
Osobiście byłem w ASO Skoda i w moim Golfie wymieniali mi olej + filtr i wyglądało to zupełnie inaczej.
Procedura producenta, a to co prezentuje ten Pan na filmie to dwie różne bajki.
Wspomina gość na filmie o temperaturze, ale ja nie widziałem, żeby on ją mierzył (chyba, że nie zauważyłem bo tylko jednym okiem i jednym uchem słuchałem, bo jak zobaczyłem bańkę z której grawitacyjnie wlewał olej do skrzyni to śmiać mi się chciało), w ASO Skody dwu krotnie gość rozgrzewał i chłodził skrzynie, a sam olej "wlewał" podciśnieniowo.