Volkswagen Golf MK5

Garaż - bolączki mechaniczne, które czasem spotykają nasze Golfy, pytania o płyny eksloatacyjne
#261576
Nie sądzę że gość z filmu kupił sobie sam narzędzia i w ASO wymienia olej niezgodnie z ich procedurą. Jeżeli on tak wymienia, to znaczy że tak można. Nie wiem dlaczego go nazywasz półamatorem? Podzielił się wiedzą jak to robią u niego w ASO, a ty nazywasz go półamatorem bo Tobie wymienili inaczej? Ten film pokazuje że spokojnie tą operację można wykonać samemu dorabiając lub dokupując odpowiednie narzędzia.
#266372
Ktoś się orientuje czy w ASO wymieniają olej dynamicznie czy statycznie? Usługa w ASO to 270 zl za wymianę. Czytałem że najlepszym rozwiązaniem jest wymiana dynamiczna wtedy cały olej podlega wymianie.
#285783
Wczoraj wymieniłem metodą dynamiczną olej w skrzyni biegów. Skrzynia hydrauliczna Aisin EAT6. Producent auta przez cały jego żywot nie przewiduje wymiany oleju. Po 66 tys km olej przed wymianą i po wymianie. Zaznaczam że obie próbki to ten sam olej fabryczny AISIN PREMIUM ATF 6+ FE FUEL ECONOMY JWS 3324


Obrazek
#285786
A-R-T-U-R pisze:
08 kwie 2021, 21:12
Ale gnój :sleepy: Serio. Zaczynam się zastanawiać czy producenci aut mają nas za idiotów? Przecież od wieków wiadomo, że olej po pewnym czasie traci swoje właściwości.
Nie wyobrażam sobie oleju po 200 tys km, inaczej - wyobrażam bo widziałem, czarny jak smoła z mazią na dnie, istny gnój, mój to przy nim jest jeszcze czysty
#285801
@wojtek-e30 ale praca sprzęgieł w kąpieli olejowej chąc nie chcąc w mokrej skrzyni wymusza wymianę, każda dwusprzęgłówka z mokrymi sprzęgłami u każdego producenta ma określony interwał wymiany oleju. Choć dodam, że jak wymieniałem po 60 tys km olej w swojej DSG DQ500 to wyglądał podobnie jak w obecnym AISINie, gdzie w teorii sie nie wymienia