Volkswagen Golf MK5

Garaż - bolączki mechaniczne, które czasem spotykają nasze Golfy, pytania o płyny eksloatacyjne
Awatar użytkownika
By Dziadek13 -  09 gru 2021, 19:32
 śląskie
#287807
Ja powiem tak że masz zabrudzone komutatory silniczków w zamkach i one mają za mało siły żeby ruszyć rygle zamka stąd błąd silniczka funkcji safe. A tak po za tym podaj cały nr błędu.
Może masz takie błędy?.
2 Faults Found:
00096 - Drivers Door Central Locking (Safe) Motor (V161)
012 - Electrical Fault in Circuit - Intermittent
00928 - Locking Module for Central Locking; Front Driver Side (F220)
008 - Implausible Signal - Intermittent

Obrazek
Obrazek
Obrazek
By Szkodnik1966 -  19 mar 2022, 23:41
 dolnośląskie
#288565
Witam serdecznie! Moje przednie drzwi zamknięte na amen(od kierowcy).Rygiel centralnego lata jak się patrzy a drzwi zaspawane .Powiedzcie mi czy aby ten drugi silnik blokujący w zamku może mnie robić w coś?
jak działa ten cholerny zamek ,ktoś to sprawdzał empirycznie?
Generalnie chodzi mi o blokady ,ponoć jest to system podwójny.
Walczę z tym od tygodnia i już dostaję białej gorączki. Niemcy powinni takie zamki zastosować w swoich leopardach ,to by im żaden Ruski ich nie podiwanił :P Czekam na podpowiedzi , z góry wielkie dzięki za pomoc
Awatar użytkownika
By wojtas4589 -  20 mar 2022, 12:47
 warmińsko-mazurskie
#288570
Bawiłem się tym zamkiem na stole i ma on dwa silniczki w środku. Jeden od zamykania, drugi od blokowania. Jeśli ten od blokowania nie zadziała, czyli nie odblokuje funkcji safe , to ten od otwierania nie otwiera bo blokuje go mechanizm w środku zamka. Wtedy nie ma opcji na otwarcie go fizycznie nawet jak trzymasz go w ręku.
Druga opcja to safe jest otwarty, a nie chce zadziałać ten drugi silniczek który otwiera zamek, wtedy jest możliwość otwarcia zamka pociągając dwa razy za wewnętrzna klamkę
By Szkodnik1966 -  20 mar 2022, 13:15
 dolnośląskie
#288571
Widziałem na filmie ,gdzie chłopak naprawiał zamek. jak zablokował tym małym silniczkiem ,to duża blokada była nie do ruszenia. W moim zamku duża blokada normalnie przeskakuje z pilota czy klucza .Teoretycznie mała blokada powinna być zwolniona .To jaka cholera że się zamek nie chce otworzyć ?
Awatar użytkownika
By wojtas4589 -  20 mar 2022, 13:27
 warmińsko-mazurskie
#288572
Nie mam pojęcia, objaw jakby coś pękło lub przeskoczyło w środku, bo tak jak napisałeś, jeśli mała blokada zwolniona to przesuwając ten plastik (czerwony lub niebieski w zależności od zamka) powinno się odblokować lub wystarczy pociągnąć dwa razy za klamkę wewnątrz, więc musi to być jakieś mechaniczne uszkodzenie lub przeskoczenie jakiegoś trybika :wacko:
By Szkodnik1966 -  21 mar 2022, 20:42
 dolnośląskie
#288597
Zamek wymieniony. Zrobiłem jak pisałem powyżej. Stary zamek po odsunięciu górą boczku został rozwalony na strzępy. Potem długim wkrętakiem podłubałem w zapadkach i drzwi puściły. Brutalna naprawa ,ale inaczej się nie dało.
Dzięki za próby pomocy .
POZDRAWIAM :hi: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo:
  • 1
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18