Volkswagen Golf MK5

Garaż - bolączki mechaniczne, które czasem spotykają nasze Golfy, pytania o płyny eksloatacyjne
Awatar użytkownika
By pitt52 -  26 cze 2016, 12:18
 śląskie
#232421
Mam taki mały problem od wczoraj. Przyjeżdżam, gaszę silnik, wyciągam kluczyk i słyszę dźwięk zamka w prawych tylnych drzwiach. Dziwne, przedtem tego nie było. Wysiadam zamykam pilotem auto, a tu prawe tylne drzwi otwarte! Wszystko inne pozamykane. Próbowałem jeszcze raz otworzyć i zamknąć pilotem i się pozamykał bez problemu. O co tutaj chodzi? Dlaczego ten dźwięk przy wyjmowaniu kluczyka? Błąd jaki mi się pojawiał, bo teraz nie występuje, to zamek lewych przednich drzwi. Ma ktoś jakieś pomysły?
Awatar użytkownika
By PinkFloyd -  26 cze 2016, 12:39
 zachodniopomorskie
#232423
pitt52 pisze:Mam taki mały problem od wczoraj. Przyjeżdżam, gaszę silnik, wyciągam kluczyk i słyszę dźwięk zamka w prawych tylnych drzwiach. Dziwne, przedtem tego nie było. Wysiadam zamykam pilotem auto, a tu prawe tylne drzwi otwarte! Wszystko inne pozamykane. Próbowałem jeszcze raz otworzyć i zamknąć pilotem i się pozamykał bez problemu. O co tutaj chodzi? Dlaczego ten dźwięk przy wyjmowaniu kluczyka? Błąd jaki mi się pojawiał, bo teraz nie występuje, to zamek lewych przednich drzwi. Ma ktoś jakieś pomysły?
Przeskanuj zamki vcdsem, jak masz błąd silniczka zamka wymieniaj zamek bo niedługo możesz ich nie otworzyć.
Awatar użytkownika
By pitt52 -  26 cze 2016, 17:17
 śląskie
#232431
PinkFloyd pisze:
pitt52 pisze:Mam taki mały problem od wczoraj. Przyjeżdżam, gaszę silnik, wyciągam kluczyk i słyszę dźwięk zamka w prawych tylnych drzwiach. Dziwne, przedtem tego nie było. Wysiadam zamykam pilotem auto, a tu prawe tylne drzwi otwarte! Wszystko inne pozamykane. Próbowałem jeszcze raz otworzyć i zamknąć pilotem i się pozamykał bez problemu. O co tutaj chodzi? Dlaczego ten dźwięk przy wyjmowaniu kluczyka? Błąd jaki mi się pojawiał, bo teraz nie występuje, to zamek lewych przednich drzwi. Ma ktoś jakieś pomysły?
Przeskanuj zamki vcdsem, jak masz błąd silniczka zamka wymieniaj zamek bo niedługo możesz ich nie otworzyć.
Przeskanowałem, ale po odłączeniu wtyczki instalacji drzwi. Nie wiem czy ma to jakieś znaczenie, ale wyskoczył mi błąd 01334 (J389)Sterownik drzwi tylnych prawych (J389). Uszkodzony. Wadliwy. Za małe napięcie zasilania. Za wysokie napięcie zasilania. Brak komunikacji. W jednoprzewodowym trybie pracy.
004-No signal/Communication - Intermitten.
Skasowałem i kilka razy sprawdziłem. Zamek chodzi ok. Nie wiem czy to wystarczy. Wątpię. Co on tym myślicie?
Dorzucę jeszcze swoją teorię, że przyczyną powyższego mogła być bardzo wysoka temperatura jaka panowała kilka dni.
By piter_ldz -  28 cze 2016, 20:36
 łódzkie
#232610
pitt52 pisze:
PinkFloyd pisze:
pitt52 pisze:Mam taki mały problem od wczoraj. Przyjeżdżam, gaszę silnik, wyciągam kluczyk i słyszę dźwięk zamka w prawych tylnych drzwiach. Dziwne, przedtem tego nie było. Wysiadam zamykam pilotem auto, a tu prawe tylne drzwi otwarte! Wszystko inne pozamykane. Próbowałem jeszcze raz otworzyć i zamknąć pilotem i się pozamykał bez problemu. O co tutaj chodzi? Dlaczego ten dźwięk przy wyjmowaniu kluczyka? Błąd jaki mi się pojawiał, bo teraz nie występuje, to zamek lewych przednich drzwi. Ma ktoś jakieś pomysły?
Przeskanuj zamki vcdsem, jak masz błąd silniczka zamka wymieniaj zamek bo niedługo możesz ich nie otworzyć.
Przeskanowałem, ale po odłączeniu wtyczki instalacji drzwi. Nie wiem czy ma to jakieś znaczenie, ale wyskoczył mi błąd 01334 (J389)Sterownik drzwi tylnych prawych (J389). Uszkodzony. Wadliwy. Za małe napięcie zasilania. Za wysokie napięcie zasilania. Brak komunikacji. W jednoprzewodowym trybie pracy.
004-No signal/Communication - Intermitten.
Skasowałem i kilka razy sprawdziłem. Zamek chodzi ok. Nie wiem czy to wystarczy. Wątpię. Co on tym myślicie?
Dorzucę jeszcze swoją teorię, że przyczyną powyższego mogła być bardzo wysoka temperatura jaka panowała kilka dni.
zaobserwujesz z czasem, ale moze sytuacja sie powtorzyc np. jak zrobi sie zimno(wiem troche czasu to potrwa jeszcze :). Jesli juz cos sie dzieje to cos jest na rzeczy i raczej czeka Ciebie wymiana bo sprawdzanie czy sa zamkniete czy nie za kazdym razem troche mija sie z celem.
Awatar użytkownika
By copek -  11 lip 2016, 13:15
 śląskie
#233737
Cześć,
Czy dla Mk5 Variant, drzwi przednie lewe - kierowca (zamek sterowany pilotem) pasują zamki o kodzie: 3B1837015AT lub 3B1837015AB? ? jaka jest różnica między AT i AB?
Poszukuję dla siebie zamka (czasami problem z otwieraniem drzwi z pilota) i przed zakupem oraz demontażem starego chciałbym mieć już zakupiony nowy a o pomyłkę łatwo…
Awatar użytkownika
By PinkFloyd -  11 lip 2016, 22:19
 zachodniopomorskie
#233778
copek pisze:Cześć,
Czy dla Mk5 Variant, drzwi przednie lewe - kierowca (zamek sterowany pilotem) pasują zamki o kodzie: 3B1837015AT lub 3B1837015AB? ? jaka jest różnica między AT i AB?
Poszukuję dla siebie zamka (czasami problem z otwieraniem drzwi z pilota) i przed zakupem oraz demontażem starego chciałbym mieć już zakupiony nowy a o pomyłkę łatwo…
Kup o Tourana II , nr nie ważny, wazna jest tylko strona , sa to najnowsze pasujące zamki do MK V przekładasz tylko linke ze starego ta do nowego zamka - linka co idzie do kalmki- tylko takie sa różnice tym zamku żeby pasował.
By golfer_1984 -  21 lip 2016, 20:46
 podkarpackie
#234731
Dopada chyba i mnie. Wcześniej były przypadki że nie otworzył się zamek w drzwiach kierowcy za pierwszym razem tylko za drugim.
Dzisiaj dopiero za 7 razem. Pewnie zamek do wymiany bedzie. Po podpieciu 3 błędy:
Adres 42: Elektr.drzwi kier. Plik etykiet: AKP\1K0-959-701-MAX3.clb
Oznaczenie elementu: 1K0 959 701 N HW: 1K0 959 701 N
Komponent i/lub wersja: Tuer-SG 005 0977
Kodowanie: 0000246
Kod serwisu: WSC 01269 785 00200
VCID: 39735A16702CDBD0275
3 - ilość znalezionych błędów. Oto one:

01552 - Silnik zamka centralnego drzwi kierowcy (V56); LOCK
012 - usterka elektryczna w obwodzie
00096 - Silnik zamka centralnego; drzwi kierowcy; Safe (V161)
012 - usterka elektryczna w obwodzie
00928 - Jednostka zamykająca zamka centralnego po stronie kierowcy (F220)
008 - Niezrozumiały sygnał


I teraz jaki zamek kupić odpowiedni??
Awatar użytkownika
By zbyńo.ko -  22 lip 2016, 8:13
 warmińsko-mazurskie
#234747
Ja bym jeszcze sprawdził kable w harmonijkach ( gumowych przelotkach drzwi ) ja kiedyś też miałem błędy w drzwiach i ogólnie nie zamykał :( ale jakoś zerknąłem do kabli w przelotkach i były popękane i jeden przełamany, :eek: :( naprawiłem i wszystko wróciło do normalności i działało :ok: wiadomo jak to jest z elektroniką :oczko: :unsure:
tu ewidentnie pokazuje na silnik, być może przyszedł czas na niego :bad: ale sprawdzenie kabli nie zaszkodzi :)
Awatar użytkownika
By PinkFloyd -  22 lip 2016, 18:12
 zachodniopomorskie
#234802
golfer_1984 pisze:
PinkFloyd pisze:Było w temacie, najlepiej z Tourana II.

3D1837015AP z 2014 r będzie pasował?
Tak tylko.ze starego zamka do nowego przekładasz linke klamki zewnętrznej. Musisz tylko dobrać zamek odpowiedni do strony i przełożyć linkę.
By golfer_1984 -  23 lip 2016, 18:15
 podkarpackie
#234880
PinkFloyd pisze:
golfer_1984 pisze:
PinkFloyd pisze:Było w temacie, najlepiej z Tourana II.

3D1837015AP z 2014 r będzie pasował?
Tak tylko.ze starego zamka do nowego przekładasz linke klamki zewnętrznej. Musisz tylko dobrać zamek odpowiedni do strony i przełożyć linkę.
ten co podałem to lewy przód. Dzisiaj sprawdziłem przelotkę w drzwiach i kabelki całe. Trzeba więc zamówić zamek i wymienić
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 18