Volkswagen Golf MK5

Garaż - bolączki mechaniczne, które czasem spotykają nasze Golfy, pytania o płyny eksloatacyjne
By kuba94 -  25 sie 2017, 22:33
 pomorskie
#256178
Zblokował mi się zamek drzwi kierowcy, ale to nie elektryka ,tylko linka klamki zewnętrznej przesunęła się . Tak że jak pociągami za klamkę to nie otwiera . Klamka wewnętrzna też nie otwiera drzwi . Jak teraz otworzyć drzwi ? Kiedyś było zdjęcie wstawione jak otwierać ale teraz już zniknęło. Ma ktoś to zdjęcie albo podpowie jak otworzyć drzwi. Kiedyś już otwieralem ale nie pamietam jak to robiłem teraz.
By kuba94 -  29 sie 2017, 22:06
 pomorskie
#256355
Linkę udało się wyciągnąć , elektryka sprawna a zamka dalej nie można otworzyć . Byłem u paru magików od zamków każdy stwierdzał ze elektryka zamka ok, tyle że trzyma na ryglu, ponoć to od szarpania klamka wewnętrzna . Gwałtowne i silne szarpanie powoduje jakieś zakleszczenie plastików i blokade mechaniczną zamka. W desperacji pojechałem do ASO VW , że może tam otworzą a tam po oględzinach że tylko prócie poszycia inaczej nie da rady podnieść tej zapadki z rygla . Wychodzi że muszę kupić nowe poszycie jak chce wysiadać drzwiami kierowcy a nie pasażera. Może ktoś ma jakiś pomysł żeby to otworzyć w inny sposób ?
By kuba94 -  22 wrz 2017, 13:22
 pomorskie
#257181
Zapomniałem opisać jak się skończyło. Drzwi otwarte bez strat , w końcu znalazłem magika. Gość pełen profesjonalista. Opuścił szybę, nagrzał cześć tapicerki górnej, potem podważył i miał lepsze dojście . Potem poduszkę nadmuchał i mini kamerka . Potem jakieś dziwne druty chyba Hazeta z kompletu ja miałem tylko szarpnąć i otwarte . Następnie rozebrał poszycie i okazało się ze uszkodzony jest mikrostyk podnoszący rygiel. Z 2 zamków zrobił jeden. Wszystko śmiga do dziś. Koleś miał książkę z zamkami tak grubą jak książka telefoniczna.
By zapodajnik -  04 kwie 2018, 13:36
 mazowieckie
#263595
Czy orientuje się ktoś czy zamek od wspomnianego tu TOURANA II będzie pasował do JETTY A5 :)
Problem zamków dopadł i mnie..... sporo czytałem i zamienniki jakoś mnie nie przekonują.... a oryginał +-850zł tym bardziej.... wolę chyba zaryzykować z zamkami od TOURANA II, może ktoś miał styczność w przypadku JETTY A5 ;)

Pozdrawiam
By buzzer11 -  26 mar 2019, 16:00
 -------
#272972
Podepne się pod stare zapytanie kolegi @zapodajnik

Otoz w mojej jetta 2007r zamki lewy przód i lewy tył zaczynają niedomagac.

Czy zamki od Tourana II 2010-2015 będą pasowały bezproblemowo? Np taki na tył o numerze 7L0839015H?

Z góry bardzo dziękuję za pomoc.
By pawel77 -  03 lip 2019, 15:28
 mazowieckie
#275515
Witam wszystkich, przymierzam się do wymiany zacinającego się zamka w drzwiach prawych przednich. Zgodnie z waszymi radami znalazłem sobie na aukcjach kilka ofert zamków pochodzących z Tourana II. Mam teraz pytanie, czy muszę kupić dokładnie taką samą wersję z taką samą liczbą pinów? (znalazłem dwie: 7 lub 9 pinów). Nie wiem którą mam u siebie, bo jeszcze tego nie rozbierałem, a chciałbym po demontażu mieć od razu drugi zamek na wymianę.
By pawel77 -  03 lip 2019, 20:58
 mazowieckie
#275523
Dziękuję za odpowiedź, teraz już wiem, że muszę najpierw wymontować i dopiero zamówić. Miałem nadzieję, że zamówię 9 pin w ciemno i nie będzie to przeszkadzać, ale jak widać nie ma tak łatwo i auto na co najmniej dzień uziemione. :blush:
Awatar użytkownika
By leszek158 -  04 lip 2019, 11:56
 lubelskie
#275545
A ja zrobiłem tak, zamek lewych/tylnych drzwi zaczął szwankować - nie można go było za każdym razem otworzyć od zewnątrz; sugerując się filmikiem zamieszczonym przez @A-R-T-U-R za którymś razem otworzyłem od wewnątrz drzwi, wyjąłem plastikową zaślepkę zamka i prysnąłem do środka na cały zamek i rygle sprayem z teflonem CX80, aż wyciekło porządnie dołem drzwi, następnie kilkadziesiąt razy poruszałem ryglem przez otwór i zamykałem/otwierałem te drzwi, minęło już dwa miesiące - zamek śmiga jak nowy, dźwięk otwierania i zamyka wrócił do normy (a był już taki "zdechły") a też zastanawiałem się czy kupić oryginał nowy czy używkę, ale postanowiłem wcześniej poeksperymentować, i odpukać chodzi na razie jak nowy-oby jak najdłużej.
  • 1
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18