Volkswagen Golf MK5

Garaż - bolączki mechaniczne, które czasem spotykają nasze Golfy, pytania o płyny eksloatacyjne
By pogromca -  20 lis 2016, 11:45
 świętokrzyskie
#243139
Koledzy co jeszcze sprawdzić? Centralny nie otwiera tylnych prawych drzwi, słychać jak zamek stuka ale nie otwiera, drzwi są zablokowane, pomaga jednoczesne pociągnięcie klamką w momencie odryglowywania zamka. Na vagu zamek cały czas sygnalizuje pozycję SAFE. Sprawdziłem zamek i na 100%jest sprawny, podmieniłem na inny zamek i sytuacja identyczna tzn zarygluje do pozycji SAFE i koniec. Sprawdziłem przewody nie są połamane, przedzwoniłem od wtyczki w słupku do zamka i wszędzie jest przejście. Co jeszcze mogę z tym zrobić bo pomału kończą mi się pomysły, przecież niemożliwe że instalacja gdzieś od słupka do komfortu jest uszkodzona bo jakim cudem tak nagle.
By carolsz -  20 lis 2016, 17:48
 dolnośląskie
#243163
na vcds'ie masz jakieś błędy ? jak przewód / uszkodzony zamek to pewnie jakiś będzie błąd obwodu itd. ja jak zmieniałem zamek za mocno naciągnąłem linkę w w klamce - testowałem na otwartych drzwiach wszystko ok, zamykam i jade do sklepu a potem otworzyć nie mogę :wacko: aż prawie w panikę wpadłem. po poluzowaniu tej linki o 2-3 ząbki już wszystko grało jak należny.
By pogromca -  21 lis 2016, 7:33
 świętokrzyskie
#243189
Niestety to nie linka, zamek blokuje się i kaplica mimo że przy próbie otwarcia pilotem stuka kilka razy jakby chciał otworzyć ale nie otwiera.
Na kompie był błąd
00931 - locking module for central locking rear right (f223)-Electrical fault in circuit.
To by wskazywało na usterkę elektryczną tylko gdzie? W akcie desperacji zamek wymontowalem i podpiąłem do innych drzwi i działa jak należy. Przewody przedzwonilem są ok. Jedynie co to nie sprawdzałem wtyczki po stronie sterownika drzwi ale chyba tam nic nie ma prawa być uszkodzone. No ale myślę czy nie kupić wiązki na podmianę żeby na 100% to wyeliminować.
By carolsz -  26 lis 2016, 21:31
 dolnośląskie
#243442
pogromca pisze:Niestety to nie linka, zamek blokuje się i kaplica mimo że przy próbie otwarcia pilotem stuka kilka razy jakby chciał otworzyć ale nie otwiera.
Na kompie był błąd
00931 - locking module for central locking rear right (f223)-Electrical fault in circuit.
To by wskazywało na usterkę elektryczną tylko gdzie? W akcie desperacji zamek wymontowalem i podpiąłem do innych drzwi i działa jak należy. Przewody przedzwonilem są ok. Jedynie co to nie sprawdzałem wtyczki po stronie sterownika drzwi ale chyba tam nic nie ma prawa być uszkodzone. No ale myślę czy nie kupić wiązki na podmianę żeby na 100% to wyeliminować.
u mnie był
1 Fault Found:00930 - Locking Module for Central Locking; Rear Left (F222)012 - Electrical Fault in Circuit
u mnie wymiana zamka pomogła, błąd niemal identyczny. sprawdzałeś na innym zamku w tych drzwiach ?
Awatar użytkownika
By wycior -  02 mar 2017, 22:55
 łódzkie
#248285
Jakiś czas temu pisałem że padł zamek tył prawy - wymieniłem na nowy zamiennik i jest ok do tej pory.

Obrazek

Znalazłem na forum schemat elektryczny zamka i mówię sobie sprawdzę czy uda mi się go naprawić.
Na pinach 1-2 jest silnik V214, który steruje czerwoną dźwignią i działa + - otwiera, zamyka.
Na pinach 1-7 jest silnik drugi V163, który blokuje otwarcie klamką od wewnątrz (chyba) i też działa :hmmm:
Mikro-styki też działają F222, nie wiem w jakim położeniu powinny być otwarte lub zwarte ale zmienia się ich stan.
Jak i styk F10 po zatrzaśnięciu rygla śrubokrętem.

Więc do cho...y co mogło być nie tak, że nie chciał działać jak był w drzwiach... Czy ma ktoś sugestię?
By pabix -  28 cze 2017, 20:59
 zachodniopomorskie
#253871
Cześć,
W moim golfie przestały zamykać się drzwi prawe tylne. Drzwi te mogę zamknąć tylko przy pomocy przycisku przy klamce w środku auta u kierowcy. Z pilota i zamka na kluczyk w drzwiach kierowcy już się nie zamykają. Ale otwieranie tych drzwi działa już wszystkimi dostępnymi sposobami. Co dziwne, domykanie szyby z pilota w tych drzwiach też działa poprawnie (ten sam przycisk co do zamykania). Miał ktoś może taki przypadek? Będę wdzięczny za porady jak rozwiązać ten problem samemu.

Auto: VW Golf mk5 2005 rok hatchback 5d (nie plus jak w profilu!)
Awatar użytkownika
By Trillest -  20 lip 2017, 15:24
 dolnośląskie
#254820
Mi padł prawy przedni...

W aucie z 2005r. Pewnie jeszcze wtedy były wadliwe. Mam centralny zamek + pilot. Skąd mam wiedzieć ile mój zamek ma PIN ?

Jeżeli chodzi o nowy to z jakiej firmy polecacie ? Albo może kupić używany, ale z 2007+, poda ktoś mi odpowiedni numer katalogowy ?
By carolsz -  20 lip 2017, 16:56
 dolnośląskie
#254824
Trillest pisze:Mi padł prawy przedni...

W aucie z 2005r. Pewnie jeszcze wtedy były wadliwe. Mam centralny zamek + pilot. Skąd mam wiedzieć ile mój zamek ma PIN ?

Jeżeli chodzi o nowy to z jakiej firmy polecacie ? Albo może kupić używany, ale z 2007+, poda ktoś mi odpowiedni numer katalogowy ?
mi wczoraj coś się prawy tył przyblokował (zmieniłem już zamek kierowcy i lewy tył), migacz nie potwierdzał zamknięcia jednak wyczytałem gdzieś, aby spróbować ręcznie powciskać tą zapadkę zamka (kluczykiem albo śrubokrętem zasymuluj zamknięcie drzwi wciskając tę zapadkę do końca, zamknij centralny, otwórz centralny i odblokuj wewnętrzną klamką - spróbuj różnych kombinacji) - raz docisnąłem, zamek się odblokował i już działa normalnie. ciekawe czy problem się "naprawił" czy za jakiś czas wróci. czas pokaże.

podobno od toruana są jakieś poprawione. poszukaj na forum od którego rocznika.
  • 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18