Volkswagen Golf MK5

Garaż - bolączki mechaniczne, które czasem spotykają nasze Golfy, pytania o płyny eksloatacyjne
By krystek.l -  27 maja 2015, 21:39
#180059
PinkFloyd pisze:... nie trzymając za klamke- ma być zamknieta- jak będziesz dokręcał usłyszysz trzask jak sprężyna w srodku się wyreguluje.
Ein Moment... już lecę sprawdzić......... :idea:

Dodano po 23 min 59 sek.:
No i nic... dalej to samo :szok:

Włożyłem klamkę, zahaczyłem linkę włożyłem to coś tak jak mówiłeś i śrubę wkręciłem do oporu...
ale to małe coś dalej się nie trzyma drzwi... :ireful: nie wiem o co chodzi...
nie było słychać żadnego odgłosu :cry:

Dodano po 1 min 17 sek.:
A na jakiej zasadzie to małe coś ma się tam zablokować?? może coś źle robię albo mam złożone źle...
Bo ta sprężyna to jest to czarne coś tak z tą wielką sprężyną?
By krystek.l -  27 maja 2015, 22:10
#180075
Nic nie wykąbinowałem,
to jest od innego auta ale z drugiej strony fotka
Obrazek
Czy w tym miejscu to czarne z tą sprężyną musi być połączone z zewnętrzną klamką? czy to jest luzem?
tak samo tu na filmiku to coś jest do klamki też przymocowane? a u mnie w aucie nie jest... :hmmm: czy to jest w tylnych drzwiach zbędna rzecz?
0:37 moment
Ale z drugiej strony nic mi nie wypadło..
Awatar użytkownika
By A-R-T-U-R -  27 maja 2015, 22:30
 dolnośląskie
#180079
krystek.l pisze:Czyli w to miejsce co zaznaczyłem na czerwono kółkiem??
Tak. Musisz ja tak (nie wiem jak to napisac) wsuwac pod pewnym katem...
Jak rozebralem druga klamke z przeciwnych drzwi to juz wiedzialem o co chodzi :oczko: i reszta poszla w "minute osiem"

Dodano po 2 min :
Wsuwasz najpierw w zaczep tym dluzszym koncem a jak wskoczy to przesuwasz delikatnie opuszczona klamke ku srubie ktora ja blokujesz...
By krystek.l -  27 maja 2015, 22:55
#180095
Już za ciemno jest dzisiaj, ale przy latarce próbowałem drutem przyciągnąć to ze środka, ale nie chciało się naddać bardziej
i brakowało mi z 0,5-1 cm do zahaczenia... jutro spróbuję jeszcze raz, ale wydaje mi się że chyba są źle umiejscowione (w innym miejscu) te łapki... ale to jutro... :D

Dam znać :hmmm:
By krystek.l -  28 maja 2015, 21:08
#180175
unseen pisze:Czyli jednak zamek padł nie kable .
Tak zgadza się padł pewnie mikrostyk albo co innego w nim. Chcę dać go do przeglądu, bo jak mikrostyk to starczy podmienić i będzie na zaś albo na opych...
+ ale i też kable bo jeden był nałamany w harmonijce, a drugi miał pękniętą izolację...

Chłopaki klamka została złożona. :tooth: i wszystko dzięki moralesowi :friends:
w domu nie dałem ogarnąć tej sprawy za Chiny Ludowe... :sad: więc że byłem w okolicy to mi pomógł (dzięki Ci wielkie naprawdę :friends: )
Wyobraźcie sobie, że trzeba było zwalić jeszcze raz poszycie drzwi. Bo ta sprężyna z czarnym plastikiem miałem źle włożone w tym szkielecie i te łapki nie były na swoim miejscu... (w co przychodziła zewnętrzna klamka i obok do linki z plastikiem).

A przez ten błąd =>> ten pierścień (co się obraca podczas wkręcania śruby z boku drzwi) co trzyma tą pierdołę się zgiął w miejscu gdzie wkręca się tą śrubę... Dobrze, że morales znalazł drugi pierścień bo by była dupa... hehe i nie dało by rady tego złożyć...

I teraz wszystko śmiga konkret :clap: :yahoo: :super: :friends: hyhy
Oby inni nie mieli takich cudów u siebie.. za dużo stresu hehe :laugh:
Awatar użytkownika
By lemonka -  28 maja 2015, 21:28
 warmińsko-mazurskie
#180180
krystek.l pisze:A ja wiedziałem że wypadła?? :tooth: nic nie gadała mi, że jej źle się siedzi :D hehe
A ja nie było oporu wielkiego z tą śrubą to do końca wkręcone miałem :P
Ale problem zażegnany uuff :music:

:laugh:

no tak to jest jak się pierwszy raz robi i samemu :naughty:
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 18