Volkswagen Golf MK5

Garaż - bolączki mechaniczne, które czasem spotykają nasze Golfy, pytania o płyny eksloatacyjne
By carolsz -  29 kwie 2016, 19:54
 dolnośląskie
#226384
PinkFloyd pisze: Tylko od kierowcy otowrzysz z kluczyka nawet jak będzie zepsuty, jak zamek w vcdsie sypie błędami najlepiej jak najszybciej wymienić polecam od Tourana tego nowego od 2010r pasują idealnie tylko ze starego zamka przekładasz mocowanie linki zewnętrznej klami- zamkie te są poprawione i można tanio dostać, z golfa6 nie pasują z Tourana nowego sa takie same jak w MK5, zamienniki sa słabej jakości. Mam z Tourana i działają cicho, bezawaryjnie, nie sypią błędami.
w tyle miałem zamek 7 pin, a na allegro na przodzie same 9 pin, to tak jest ? a idzie jakoś poznać te zamki z +2010 roku ? bo chętnie bym kupił.

numer: 3D1837015 tak ?
By carolsz -  29 kwie 2016, 22:22
 dolnośląskie
#226396
PinkFloyd pisze:Zamki są inne na każdą stronę i różnią się przód i tył. Na którą stronę potrzebujesz? Przód, tył i jaka strona.
przód lewy (kierowca).


przód / tył różni się pinami ? bo mam w ręku stary zamek lewy tył (pasażer) i tam mam 7 pinów, a jak czytam przód ma 9 pinów - czemu ?

edit: zamówiłem od tourana, zamek z data 2013 rok, z wyglądu identyczny, zobaczymy czy będzie działał :) tym razem spróbuję samemu zmienić bo widze jest to dziecinnie proste.
Awatar użytkownika
By PinkFloyd -  03 maja 2016, 21:13
 zachodniopomorskie
#226813
pkor pisze:ktos potwierdzi/zaprzeczy czy od Tourana na tył też podejdzie zamek??
taki zakładałem, tylko linke trzeba przełożyć

7L0839015H

a na przód prawy tez z Tourana i pasował 3D1837016AQ

Oba zamki były z 2011r. z przelotem 30 tys km. Zakładałem do swojej Jetty z 2007r. i do Golfa Plusa z 2005r.
Z Tourana pasuje i to z tych nowszych, z golfów V sa już stare , z Golfa VI, Scirocco nie pasują. Dobrze ze jest jakaś alternatywa. Tylko trzeba pamiętać, że przełożyć ze starego zamka linkę do klamki zewnętrznej ze starego zamka do nowego- bo tylko w tym jest różnica ( różnią się długością i klamka nie będzie działać lub drzwi ciągle otwarte ). Prosta sprawa , okręca się ja o 45st i ściąga z metalowej łapy zamka.
Awatar użytkownika
By pkor -  03 maja 2016, 21:25
 dolnośląskie
#226815
PinkFloyd pisze:
pkor pisze:ktos potwierdzi/zaprzeczy czy od Tourana na tył też podejdzie zamek??
taki zakładałem, tylko linke trzeba przełożyć

7L0839015H

a na przód prawy tez z Tourana i pasował 3D1837016AQ

Oba zamki były z 2011r. z przelotem 30 tys km.
dzieki wielkie, teraz wiem czego szukac. ile czasu zajmuje cała operacja?
Awatar użytkownika
By PinkFloyd -  03 maja 2016, 21:29
 zachodniopomorskie
#226816
pkor pisze:
PinkFloyd pisze:
pkor pisze:ktos potwierdzi/zaprzeczy czy od Tourana na tył też podejdzie zamek??
taki zakładałem, tylko linke trzeba przełożyć

7L0839015H

a na przód prawy tez z Tourana i pasował 3D1837016AQ

Oba zamki były z 2011r. z przelotem 30 tys km.
dzieki wielkie, teraz wiem czego szukac. ile czasu zajmuje cała operacja?
jest wszystko na forum, mi z 30 minut :oczko: , tyko są myki które trzeba pamiętać- kolejność śrub poszycia i demontaż śruby klamki z uchyloną klamka- ale wszystko znajdziesz na forum. Tak samo jak oznaczenie wokół śrub zamka ich położenia względem bocznego poszycia żeby potem nie bawić się w ich regulacje.
By piter_ldz -  04 maja 2016, 17:13
 łódzkie
#226897
Dodam ciekawostkę u mnie - tylko dotyczyły drzwi kierowcy. Zamek jak było zimno się zacinał, jak zrobiło się ciepło było ok.
Postanowiłem iść w zamiennik nówkę SKF... i to był błąd - działał poprawnie 3 dni. Później przestał w ogóle już ryglować drzwi. Teraz czekam na nowy i ponownie montaż.
Awatar użytkownika
By PinkFloyd -  04 maja 2016, 17:29
 zachodniopomorskie
#226898
piter_ldz pisze:Dodam ciekawostkę u mnie - tylko dotyczyły drzwi kierowcy. Zamek jak było zimno się zacinał, jak zrobiło się ciepło było ok.
Postanowiłem iść w zamiennik nówkę SKF... i to był błąd - działał poprawnie 3 dni. Później przestał w ogóle już ryglować drzwi. Teraz czekam na nowy i ponownie montaż.
Wszystkie zamienniki max wytrzymują rok, albo nowy w Aso lub z nowej Tourana- są najnowsze i pasujące.
Awatar użytkownika
By pkor -  10 maja 2016, 21:14
 dolnośląskie
#227624
podjąłem się tego dzisiaj, luty zrobione, otwiera i zamyka 100 na 100 ale... niepotrzebnie rozebrałem mikrostyk, po złożeniu już nie "klikał", a co za tym idzie światło cały czas świeciło i pokazywało na zegarach nie zamknięte drzwi. chyba trzeba będzie operacje powtórzyć z nowym zamkiem
By carolsz -  16 maja 2016, 20:33
 dolnośląskie
#228269
zmieniłem zamek na tourana z 2013 i działa OK.

jednak spostrzeżenia moje
- w plusie są dodatkowo plastikowe czarne kołki, które trzymają poszycie - o dziwo w książce nic na ten temat nie było i jednego zerwałem zanim rozpracowałem jak je wyjąć. da się dokupić / mają jakiś kod ? na tym straciłem najwięcej czasu (łącznie zajęło mi to ok. 3 godzin)
- po zamontowaniu klamka zewnętrzna jest luźna, tz. dociąga do końca ale nie ma takiego jakby naciągu, jednak z tego co patrzyłem jeszcze nie dociągnąłem do pierwszego ząbka tej linki, może pomoże czy problem jest gdzie indziej ?

nie obyło się bez strat - zgubiłem jedną śrubkę z bolcem (co jest na spodzie drzwi), ma ktoś kod aby dokupić w przyszłości ?

dzięki a pomoc.

PS: znalazłem - kołki 7L6868307, śrubki WHT000402 i WHT000329
  • 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 18