Volkswagen Golf MK5

Garaż - bolączki mechaniczne, które czasem spotykają nasze Golfy, pytania o płyny eksloatacyjne
Awatar użytkownika
By Tyson -  30 paź 2012, 22:58
 mazowieckie
#85858
Kiler pisze:Tak jak pisałem - nie bardzo wiem gdzie to się znajduje w golfie ale 90% samochodów ma pod zderzakiem tylnym kanały które odprowadzają zużyte powietrze z kabiny na zewnątrz
Słabo widać, ale to jest ten element, który trzyma mechanik
Obrazek

To są tzw. gumowe żaluzje i raczej nie ma się tam co zepsuć, chyba że te żaluzje się jakoś skleją, ale od czego?
By Kiler -  31 paź 2012, 14:53
 wielkopolskie
#85890
Tysonq pisze:
To są tzw. gumowe żaluzje i raczej nie ma się tam co zepsuć, chyba że te żaluzje się jakoś skleją, ale od czego?
mogą się wypracować i nie trzymają czy np ktoś po kolizji kiedyś tam ich wogóle nie założył . I tak jak piałem trzeba sprawdzić drożność kanałów które tam prowadzą . Kiedyś w którymś aucie miałem tak ze ktoś kiedyś tam uszył super wykładzinę z " misia" :lol: na tylną półkę . spowodowało to zatkanie tych kanałów (w tamtym samochodzie właśnie "zaczynały się " pod półką ) i efekt był właśnie identyczny
By macior234 -  31 paź 2012, 16:39
 pomorskie
#85899
Ja miałem ten sam problem ok miesiąca wcześniej i powodem był nawiew powietrza, a konkretnie auto chodziło na obiegu wewnętrznym. Po podłączeniu do kompa nie pokazywało żadnych błędów, a to dlatego że silnik był o.k. a pękła jedynie zębatka.
Wymienić można samemu, czy to będzie silniczek, czy zębatka... Należy wymontować schowek od pasażera i mamy "piękne dojście" do mechanizmu. Silniczek jest przytrzymywany przez taki trójkątny plastik, który jest tylko na zatrzask. Jedyne co mi sprawiło odrobinę problemów to ustawienie zębatki silniczka w odpowiedniej pozycji...
By Janek52 -  02 paź 2015, 7:18
 podkarpackie
#194756
Witam.
Zaczęły się lekkie chłody i pojawił się znany problem. Po przejechaniu około 2 km wszystkie szyby zaparowane. Auto garażowane, filtry wymienione, w środku auta sucho, temperatura ustawiona na 22, II bieg wentylatora - wszystko sprawdzone. Czy to jakieś "lewe" powietrze ?
Czy ktoś ma podobny problem lub miał i go rozwiązał.
Awatar użytkownika
By lemonka -  02 paź 2015, 16:30
 warmińsko-mazurskie
#194799
Janek52 pisze:Witam.
Zaczęły się lekkie chłody i pojawił się znany problem. Po przejechaniu około 2 km wszystkie szyby zaparowane. Auto garażowane, filtry wymienione, w środku auta sucho, temperatura ustawiona na 22, II bieg wentylatora - wszystko sprawdzone. Czy to jakieś "lewe" powietrze ?
Czy ktoś ma podobny problem lub miał i go rozwiązał.

Jak masz klime wlacz ją.
Awatar użytkownika
By majster -  27 paź 2016, 18:47
 małopolskie
#241681
Cześć,

Od kiedy zrobiło się chłodniej borykam się z problem parujących szyb w golfie. O ile z przodu ten problem idzie rozwiązać nawiewami (choć nie do końca) to gdy pada deszcz, to tylne szyby w drzwiach parują jak diabli. Przednia też ma problem odparować w 100% zwłaszcza przy lusterku wewnętrznym.

Ktoś wie czym może to być spowodowane? Filtr powietrza na wiosnę był wymieniany.

Z góry dzięki za odp.
By michael -  27 paź 2016, 20:06
 mazowieckie
#241690
Filtr tez. Ale sprawdz czy pod dywanikami nie ma mokro.. nie koniecznie dziury ale może po prostu jest dużo wody naniesione :)
Awatar użytkownika
By majster -  27 paź 2016, 20:20
 małopolskie
#241692
Niedawno wymieniałem dywaniki z weluru na gumę i nie było wody nigdzie, więc to chyba nie to. Może coś z nawiewami nie halo?

Ok, sprawdzę ten filtr. Dzięki za sugestie, dam znać czy to było to.