Volkswagen Golf MK5

Garaż - bolączki mechaniczne, które czasem spotykają nasze Golfy, pytania o płyny eksloatacyjne
#289887
Dziadek13 pisze:
29 lis 2022, 20:47
Masz może czujnik temp w mieszalniku powietrza jak na foto od lewej nogi, kolana pasażera możesz go wyjąć i włożyć żaróweczke 12V dla światła i jakąś małą kamerką tam to spenetrować zobaczysz co i jak i gdzie z tą wilgocią.

Obrazek

Tak , tym otworem lądowałem pianki i inne specyfiki na parownik . Myśle właśnie kupić kamerkę endoskopowa czy jakoś tak.

Tak myśle jeszcze nad jedna sprawa i na weekend jak tylko wrócę do domu to rozbiorę klapę … czytam ze czasami pękają rurki od spryskiwacza tylnej szyby … j mnie działa , ale zanim poleci strumień płynu to wycieraczka zdąży zrobić z 2 rychu , może gdzieś się sączy ten płyn i stad wilgoc ? Nie wiem sam 😅 wolałbym żeby coś najzwyczajniej strzeliło 😁 i nawet gdybym miał ściągać cała deskę to by było zrobione , a tak szukaj . Co gorsza ze przypadków parujących szyb jest tysiące i w większości u wszystkich klapka obiegu :tooth: ściągnę 100 raz schowek i chyba odepne silniczek i zablokuje klapę jakoś ręcznie
#289891
Tomekkos3n pisze:
29 lis 2022, 18:30
Podszybie mam wyczyszczone na błysk , sam plastik kupiłem w aso nowy 😉
Szyba jest pęknięta , ale parowalo przed prwknkeciem wiec to nie to.
Szyba jest pęknięta ale może klej odszedł lub rdza pod szybą czyli nie szczelna szyba i wilgoć wchodzi podczas jazdy i teraz zimne powietrze i ciepłe w aucie i wilgoć gotowa.
#290039
Obrazek

:oops: Chyba znalazłem winowajcę niezbyt przyjemnego zapachu i możliwe ze przyczynę parowania szyb .

Myślicie ze dam radę bez wyciągania jakoś to umyć ?
Coś w stylu TUNAP ? Myśle zrobić sobie coś ba ten wzór i pod ciśnieniem wypłukać IPA

Ogólnie reszta w sumie jest czysta , już kilka puszek specyfików tam wpsijalem . To na zdjęciu jest na samym końcu w rogu
Awatar użytkownika
By swiIP -  01 sty 2023, 22:30
 dolnośląskie
#290052
To ja bym spróbował tak.
Odkurzacz przemysłowy ponieważ ma dużą siłę SSANIA :oczko: . Rurę odkurzacza zredukować do średnicy takiej żeby weszło to tam w tą wnękę ale na tyle sztywna by nie zaginała się łatwo.
Ja bym użył BREAK CLINERA. Czekał chwilę aż rozpuści i na koniec odkurzaczem odkurzyć.

Mnie to samo czeka na wiosnę.
Fotka od strony kierowcy czy pasażera?
#290056
Fotka od strony pasażera . Wkładając kamerę wejściem filtra kabinowego , to na zdjeiciu jest zaraz przy wejściu na dole . Ogólnie wczoraj zużyłem puszkę jakiejś pianki i litr ipy 😅 później przesłuchałem pistoletem takim długim , powyginanym aby jakoś wszedł i póki co nawet nie śmierdzi , na kamerze wyglada to już o niebo lepiej. Zobaczymy jak będzie . Mam nadziej ze coś to dało

Dodano po 1 dniu 7 godzinach 30 minutach 57 sekundach:
Odpukać ! Dzisiaj chlapa … wsiadłem przemoknięty do auta :naughty: :naughty: i szybki czyste … pary tyle ze wcale . Wydaje mi się ze jeżeli klapa obiegu działa , dywaniki suche , w bagażniku sucho to niema innej opcji jak wilgoc z zagrzgbialego parownika . Na wiosnę zrobię sobie jeszcze urządzenie jakie widziałem na YouTube , i będzie praktycznie jak TUNAP . I wyczyszczę jeeszvze raz . Gdyby dostanie się do parownika kończyłoby się na zdjeiciu deski to bez namysłu bym ja zdjął . Ale żeby go wyjąc trzeba ścigać czynnik , nie mam maszyny a jeżdżenie do mechanika i wracanie do domu itd jakoś mi się nie kalkuluje . Tak wiec mam nadzieje ze rozdział zaparkowanych szyb w moim przypadku dobiegł końca 😅 czas szukać kolejnej roboty :burp: