Volkswagen Golf MK5

Garaż - bolączki mechaniczne, które czasem spotykają nasze Golfy, pytania o płyny eksloatacyjne
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  22 kwie 2017, 19:45
 pomorskie
#250925
Na jalowym biegu gdy silnik jest za zimny a w dodatku temp zewn też jest niska a taķą jest 9 st wiatraki włączają sie dopiero gdy wzrośnie cisnienie w układzie, jak temperatura parownika jest za niska to się nie włączy. Wentylatorem steruje czujnik ciśnienia, gdy wzrośnie temperatura wzrasta ciśnienie i wtedy wentylator jest załączany.
Kolejna rzecz - skąd wiesz czy klima chłodzi skoro na zewnątrz tylko + 9 , z nawiewów powietrze z zewnątrz jest chłodniejsze aniżeli "chłodziwo" z klimy :D, sprawdzałeś ile stopni ma powietrze wylatujące z kratek nawiewów? sprawdzałeś w blokach pomiarowych czy sprężarka jest "ON" czy "OFF"? Na twoim screenie widzę że sprężarka OFF
Awatar użytkownika
By miodek89 -  23 kwie 2017, 15:05
 mazowieckie
#250950
Mettenoos pisze:Na jalowym biegu gdy silnik jest za zimny a w dodatku temp zewn też jest niska a taķą jest 9 st wiatraki włączają sie dopiero gdy wzrośnie cisnienie w układzie, jak temperatura parownika jest za niska to się nie włączy. Wentylatorem steruje czujnik ciśnienia, gdy wzrośnie temperatura wzrasta ciśnienie i wtedy wentylator jest załączany.
Kolejna rzecz - skąd wiesz czy klima chłodzi skoro na zewnątrz tylko + 9 , z nawiewów powietrze z zewnątrz jest chłodniejsze aniżeli "chłodziwo" z klimy :D, sprawdzałeś ile stopni ma powietrze wylatujące z kratek nawiewów? sprawdzałeś w blokach pomiarowych czy sprężarka jest "ON" czy "OFF"? Na twoim screenie widzę że sprężarka OFF
Powiedz mi, czy w VCDS pokaże, że ten czujnik ciśnienia jest do wymiany? Czy jest jakaś inna metoda sprawdzenia tego?
Jak włączam klimatyzację (kontrolka nie świeci się ^^) to wzrasta chwilowe spalanie, więc myślę, że niby działa ona, ale pewności nie mam. Termometrem nie sprawdzałem ile wynosi temperatura z kratek nawiewów, ale czuć chłodne powietrze.
W blokach pomiarowych można sprawdzić czy klima ON czy OFF?
Jak robiłem ten screen to klima była włączona na panelu :)

Jak w testach dwa wentylatory się załączają to z nimi jest wszystko ok, więc może ze sterowaniem są problemy?

Dexter23pl pisze:ale ale alexanda.... 3 bary to już stanowczo mało czynnika w układzie. :wacko:
Ciśnienie wzrasta jak silnik jest na obrotach.

Zacząć od przeglądu klimy? Tzn sprawdzenie czynnika , ciśnienia itd?

Dodano po 20 minutach 22 sekundach:
Po wymianie wentylatora były takie dwa błędy. Po wykasowaniu nie pojawił się do tej pory.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  23 kwie 2017, 18:11
 pomorskie
#250961
miodek89 pisze:

Zacząć od przeglądu klimy? Tzn sprawdzenie czynnika , ciśnienia itd?
Tak

@miodek89 jeśli dobrze widzę na twoim urządzeniu jest błąd 00229 co oznacza zbyt niskie ciśnienie w układzie czyli brak czynnika

01320 brak komunikacji ze sterownikiem klimatyzacji, sprawdź na początek bezpiecznik
Awatar użytkownika
By miodek89 -  23 kwie 2017, 22:23
 mazowieckie
#250981
Mettenoos pisze:
miodek89 pisze:

Zacząć od przeglądu klimy? Tzn sprawdzenie czynnika , ciśnienia itd?
Tak

@miodek89 jeśli dobrze widzę na twoim urządzeniu jest błąd 00229 co oznacza zbyt niskie ciśnienie w układzie czyli brak czynnika

01320 brak komunikacji ze sterownikiem klimatyzacji, sprawdź na początek bezpiecznik
W takim razie jutro postaram się pojechać na sprawdzenie klimy.
W którym miejscu znajduje się ten bezpiecznik?
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  23 kwie 2017, 22:28
 pomorskie
#250982
miodek89 pisze:


W blokach pomiarowych można sprawdzić czy klima ON czy OFF?
można, widać na screenie na poprzedniej stronie
miodek89 pisze: Jak robiłem ten screen to klima była włączona na panelu :)
na screenie jest wyłączona /OFF/
W którym miejscu znajduje się ten bezpiecznik?
nie pamiętam, poszukaj w tematach o bezpiecznikach na forum
Awatar użytkownika
By miodek89 -  23 kwie 2017, 22:32
 mazowieckie
#250983
miodek89 pisze: Jak robiłem ten screen to klima była włączona na panelu :)
na screenie jest wyłączona /OFF/

Więc w takim razie jest coś nie tak ze sterowaniem, ponieważ ją włączyłem. A komputer jak piszesz pokazuje OFF :/
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  23 kwie 2017, 22:35
 pomorskie
#250985
miodek89 pisze:
Więc w takim razie jest coś nie tak ze sterowaniem, ponieważ ją włączyłem. A komputer jak piszesz pokazuje OFF :/
jak brak czynnika to zawsze będzie OFF bo czujnik ciśnienia nie pozwoli jej się załączyć

Dodano po 3 minutach 19 sekundach:
jedźkaj no do chłopaków od klim ;-)
Awatar użytkownika
By miodek89 -  23 kwie 2017, 22:40
 mazowieckie
#250987
Mettenoos pisze: jak brak czynnika to zawsze będzie OFF bo czujnik ciśnienia nie pozwoli jej się załączyć
Więc zacznę od serwisu klimatyzacji :)
Mają sprawdzić szczelność oraz w razie czego dopuścić czynnik czy jeszcze coś trzeba zrobić? Pytam, bo różnie to z mechanikami bywa..

Tutaj znalazłem opis bezpieczników:
http://www.vwgolf.pl/dane-techniczne/vw ... -golf-mk5/

Mam sprawdzić bezpiecznik numer: 4, 16, 22, 25?
By kupszczelisty -  24 kwie 2017, 7:43
 wielkopolskie
#250991
U mnie w Golfie Plus nieszczelność była na wężu wychodzącym z kompresora klimatyzacji. Wąż przechodzi w rurkę która idzie pod filtr paliwa (Diesel) - okolice wlewu płynu do spryskiwaczy. Jest tam obejma która ją przytwierdza do karoserii i właśnie pod tą obejmą była korozja. Napawali mi to i się trzyma.
Awatar użytkownika
By miodek89 -  24 kwie 2017, 22:30
 mazowieckie
#251033
Dzisiaj byłem u chłopaków od klimatyzacji. Sprawdzili cały układ.

Okazało się, że jest mała ilość czynnika. Dopuścili go. Dodatkowo barniwk UV.

Za dwa tygodnie mam przyjechać znowu do nich na sprawdzenie, czy nie ma żadnych wyciekow itd.

Dzisiaj nie dało rady zrobić jakoś test wydajności klimatyzacji no było za zimno ma dworze.

NAJWAŻNIEJSZE. Wentylatory przy włączonej klimie załączaja się :-) Co prawda nie cały czas są włączone, ale działają.
Rozumiem, że jest to tym spowodowane, że jeszcze nie ma upałów?

Ps. Jakiej firmy kupić filtr kabinowy węglowy.?
Awatar użytkownika
By Cimek -  25 kwie 2017, 2:53
 opolskie
#251039
miodek89 pisze:Dzisiaj byłem u chłopaków od klimatyzacji. Sprawdzili cały układ.

Okazało się, że jest mała ilość czynnika. Dopuścili go. Dodatkowo barniwk UV.

Za dwa tygodnie mam przyjechać znowu do nich na sprawdzenie, czy nie ma żadnych wyciekow itd.

Dzisiaj nie dało rady zrobić jakoś test wydajności klimatyzacji no było za zimno ma dworze.

NAJWAŻNIEJSZE. Wentylatory przy włączonej klimie załączaja się :-) Co prawda nie cały czas są włączone, ale działają.
Rozumiem, że jest to tym spowodowane, że jeszcze nie ma upałów?

Ps. Jakiej firmy kupić filtr kabinowy węglowy.?
Tam, musi być na zewnątrz powyżej bodajże 9*.

Ja od siebie polecam filtr MANN z węglem.
By kupszczelisty -  25 kwie 2017, 8:24
 wielkopolskie
#251045
Od Maja zeszłego roku nasz Filtron to też Mann.
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12