Volkswagen Golf MK5

Garaż - bolączki mechaniczne, które czasem spotykają nasze Golfy, pytania o płyny eksloatacyjne
By maverick -  08 gru 2012, 17:21
 lubelskie
#88449
W Golfie BKC nie zalacza sie klima.Zauwazylem tez,ze nie dziala ten maly wentylator chlodnicy.Ze te male wentylatory czesto padaja,wiadomo od dawna.Pytanie tylko,czy to jest jakos polaczone,ze jak padnie wentylator,to automatycznie przestaje dzialac klima.
Moze mial ktos z tym do czynienia.
VCDS jeszcze nie podlaczalem.Moze on cos by pokazal.
Awatar użytkownika
By BRUNO55 -  09 gru 2012, 8:29
 kujawsko-pomorskie
#88497
maverick pisze:W Golfie BKC nie zalacza sie klima.Zauwazylem tez,ze nie dziala ten maly wentylator chlodnicy.Ze te male wentylatory czesto padaja,wiadomo od dawna.Pytanie tylko,czy to jest jakos polaczone,ze jak padnie wentylator,to automatycznie przestaje dzialac klima.
Moze mial ktos z tym do czynienia.
VCDS jeszcze nie podlaczalem.Moze on cos by pokazal.
A bezpieczniki sprawdzałeś ? Poza tym teraz jak jest zimno to się wentylator od klimy nie załączy.
By maverick -  09 gru 2012, 9:40
 lubelskie
#88503
Dzieki za odzew.
Auto jest w garazu,wiec jest cieplo.Bezpiecznikow jeszcze nie sprawdzalem,bo to wszystko tak jakos na goraco :)
Golf jest po dzwonie.Ale juz wszystko git,klime nabilem i widze,ze nie dziala.Wiec mysle spytam,moze ludziska cos wiedza o tym wentylatorze.
By Pablo -  09 gru 2012, 12:44
 małopolskie
#88517
Poniżej 5 czy 4 stopni celsjusza klima się nie wlączy. Masz w garażu wyższą temperaturę?
By seba123 -  29 gru 2012, 14:13
 -------
#89679
maverick pisze:W Golfie BKC nie zalacza sie klima.Zauwazylem tez,ze nie dziala ten maly wentylator chlodnicy.Ze te male wentylatory czesto padaja,wiadomo od dawna.Pytanie tylko,czy to jest jakos polaczone,ze jak padnie wentylator,to automatycznie przestaje dzialac klima.
Moze mial ktos z tym do czynienia.
VCDS jeszcze nie podlaczalem.Moze on cos by pokazal.
Witam maly wentylator musi sie zalaczyc jak właczasz klime.Ten maly wentylator jest wspomagajacym wentylatorem,nawet jak nie dziala to klima chlodzi.Napewno szczotka sie zawiesila w silniku tak bylo w moim przypadku.Dobierz sie do silnika i odblokuj szczotke bedzie si mam nawet gdzies foty jak to robilem pozdroo.
Awatar użytkownika
By glodek -  30 sty 2013, 11:25
 wielkopolskie
#91593
odgrzeje kotleta może w nieco innym temacie ale chodzi o klimatyzację :) a więc:
- w deszczowe dni po dłuższym działaniu klimatyzacji czuć tak jakby wilgotne powietrze z nawiewów ?? co wymienić aby zlikwidować taki efekt - filtr kabinowy nówka - w etka jest coś takiego jak układ osuszacza z elementami mocującymi 1k0 298 403 a - czy to ten element odpowiada za pochłanianie WILGOCI z powietrza ??
By _Dominik_ -  25 mar 2013, 20:09
 podkarpackie
#94908
Nie działa mi klima od tamtego roku ale jakoś nie mogłem się za nią zabrać. Po podpięciu wyskoczył taki błąd :
-------------------------------------------------------------------------------
Adres 08: Klimatyzacja Plik etykiet: 1K0-907-044.lbl
Oznaczenie elementu: 1K0 907 044 AC
Komponent: ClimatronicPQ35 066 0404
Kod serwisu: WSC 00000 000 00000
VCID: 68D5C3315B2DAF58895

Znaleziono 1 błąd:
00898 - Sterowanie sprężarką klimatyzacji
010 - Przerwa / zwarcie z plusem - Sporadyczny

podejrzewam, że to elektrozawór jak w większości wypadków ale nie chce w ciemno wydać 300 zł. Mogę jakoś sprawdzić czy to faktycznie elektrozawór ?
Jak zrobić test climatronika ? Może po błędach na "wyświetlaczu" dojdę do rozwiązania tej zagadki.
Awatar użytkownika
By Tyson -  13 kwie 2013, 21:05
 mazowieckie
#96062
Dziś zauważyłem, że mi klima nie działa. Wentylator duży stoi, małego raczej nie mam, bynajmniej nie zauważyłem.
Ogólnie wentylator jest sprawny, bo jak podpinałem pod vcdsa i robiłem test klimy, to wentylator działa jak szalony.
VCDS pokazał tylko błąd prawej klapy nastawnej od dmuchawy, ale to już od dawien dawna i nie ma związku z działaniem klimy.
Pewnego dnia ojciec zauważył, że na miejscu parkingowym gdzie zazwyczaj stawiam golfa na kałuży był ślad przypominający paliwo, ale nieco różniący się. Możliwe, żeby czynnik spieprzył?
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  13 kwie 2013, 21:13
 śląskie
#96063
jak była nabijana już kiedys klima to przeważnie jest z kontrastem.

jak spuszczłem u kolegi czynnik to była zielona plama jaskrawego koloru.

jak faktycznie by uciekł czynnik to możesz w nocy sprawdzić połączneia rurek od klimy lampą UV i będzie wiadomo gdzie ucieka .
Awatar użytkownika
By Tyson -  13 kwie 2013, 22:05
 mazowieckie
#96071
2 lata temu spuszczany był "stary" czynnik i nabijany nowy. Jak wszystko uciekło to nawet lampa UV nie pomoże.
Muszę podjechać na jakiś kanał, że jakaś plamka na osłonie została.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 12