Volkswagen Golf MK5

Garaż - bolączki mechaniczne, które czasem spotykają nasze Golfy, pytania o płyny eksloatacyjne
Awatar użytkownika
By gornik15 -  28 lis 2017, 12:03
 zachodniopomorskie
#259467
czekoladus pisze:
08 maja 2016, 12:38
Witam , odgrzeję kotleta bo również mam problem z klimatyzacją. Sprawa wygląda następująco ; podjechałem w sierpniu na stacje gdzie nabijają klimatyzację. Freonu nie było więc go nabiliśmy. Co się okazuje - klimatyzacja nadal nie działa. Po podłączeniu aparatury kiedy klimatyzacja się włącza to ciśnienie spada. Jak kupowałem Golfa to sprzedający mówił , że któryś z zaworów jest padnięty i sporo na niego opuścił przy sprzedaży , ale nie pamiętam o którym mówił czy rozprężnym czy sterującym. Dodam , że jak były takie fest upały i klimatyzację miałem włączoną mimo że nie chłodziła , to po przejechaniu jakichś +/- 20km się załączyła i chłodziła normalnie , ale po wyłączeniu silnika i ponownym rozruchu sytuacja się powtarzała. Jak miała kaprys to się załączyła a jak nie to nie :/
Od czego zacząć ? Jest maj , Golf koloru shadow blue i już ciężko w nim wysiedzieć :P
Mam ten sam problem i nikt nie wie co jest grane??? :wacko:
Awatar użytkownika
By czekoladus -  30 gru 2017, 10:51
 warmińsko-mazurskie
#260567
Dexter23pl pisze:Standardowy temat. zawór w sprężarce do wymiany.
Już z trzy połknąłem i dalej to samo... Na wiosnę zrobię tak jak któryś z forumowiczów tutaj opisywał podobny problem , tzn kupuję drugą sprężarkę i jadę na montaż , płukanie i nabicie całego układu... Podobno często bywa że jakieś opiłki się dostają do układu i dlatego tak te zaworki padają ... Odezwę się w maju czy podziałało :D
Awatar użytkownika
By gornik15 -  29 maja 2018, 9:31
 zachodniopomorskie
#265151
Witam i co naprawiweś? U mnie to samo, klima ledwo zipie... Ciśnienie niby trzyma a wentylatory się nie włączają. Chybe zacznę od czujników. Ten w sprężarce pierwszy wymieniać czy ten drugi? Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
By czekoladus -  11 sie 2018, 14:00
 warmińsko-mazurskie
#267328
gornik15 pisze:Witam i co naprawiweś? U mnie to samo, klima ledwo zipie... Ciśnienie niby trzyma a wentylatory się nie włączają. Chybe zacznę od czujników. Ten w sprężarce pierwszy wymieniać czy ten drugi? Pozdrawiam.
Wymieniłem sprężarkę z Sanden na Denso z Audi . Odrazu pompuje , wszystko elegancko tylko przy wymianie sprężarki jak wkładali wąż przecieli oring i freon wywiało :roll:

Poza tym , starą sprężarkę rozebrałem z czystej ciekawości. Sprężarka nie pompowała bo wytarły się pierścienie (gumowe) na tłoczkach które tworzą ciśnienie. Po prostu zrobiły się równe , także ona nie miała prawa działać :laugh:
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  12 sie 2018, 22:45
 pomorskie
#267354
A-R-T-U-R pisze:
12 sie 2018, 20:37
Jaki koszt uzywki i jaki koszt wymiany bo rozumiem iz nie robiles tego samodzielnie?
Ja używkę kupowałem z Tourana za 400 zł, działała poprawnie ale wiesz to zawsze jest ryzyko bo nie wiesz jak wyglądają flaki w środku, poza tym trzeba zwrócić uwagę jak była składowana na szrocie, czy otwory miała zaślepione
Awatar użytkownika
By Cimek -  13 sie 2018, 6:31
 opolskie
#267356
W moich okolicach chcą 690zł za zregenerowaną i gwarancja 6mies(albo rok, już nie pamiętam). Znajomy do audi a3 8L płacił coś 980zł za "nową".
Awatar użytkownika
By gornik15 -  31 sie 2018, 3:21
 zachodniopomorskie
#267820
czekoladus pisze:
11 sie 2018, 14:00
gornik15 pisze:Witam i co naprawiweś? U mnie to samo, klima ledwo zipie... Ciśnienie niby trzyma a wentylatory się nie włączają. Chybe zacznę od czujników. Ten w sprężarce pierwszy wymieniać czy ten drugi? Pozdrawiam.
Wymieniłem sprężarkę z Sanden na Denso z Audi . Odrazu pompuje , wszystko elegancko tylko przy wymianie sprężarki jak wkładali wąż przecieli oring i freon wywiało :roll:

Poza tym , starą sprężarkę rozebrałem z czystej ciekawości. Sprężarka nie pompowała bo wytarły się pierścienie (gumowe) na tłoczkach które tworzą ciśnienie. Po prostu zrobiły się równe , także ona nie miała prawa działać :laugh:
W końcu śmiga jak trza. Wymieniłem zawór przy sprężarce i efekt jest natychmiastowy, miałem też za dużo czynnika - 760 g. Wentylatory teraz włączają się od razu i po chwili zaczyna "mrozić".
Awatar użytkownika
By Cimek -  31 sie 2018, 8:04
 opolskie
#267825
Przymierzam się do wymiany łożyska kompresora. Na co powinienem się przygotować, jakieś "protipy"? Czy lepiej od razu całe sprzęgiełko? Kompresor Denso
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12