Volkswagen Golf MK5

Garaż - bolączki mechaniczne, które czasem spotykają nasze Golfy, pytania o płyny eksloatacyjne
By Bartas -  29 mar 2015, 11:02
 kujawsko-pomorskie
#171777
Dexter23pl pisze:Może masz zablokowany lub przycina sie silniczek od obiegu zamknietego?
O widzisz, to będzie ta klapka od góry ? (zobacze przy okazji zmiany nagrzewnicy, ale faktycznie moze to mieć wplyw)
Awatar użytkownika
By sebek1993 -  02 cze 2015, 18:57
 lubelskie
#180761
Dzisiaj przestała mi działać klima, wczoraj tak mroziła że aż łokcie bolały a dzisiaj po prostu nie chłodzi, guzik AC się świeci a nie chłodzi, 2 tygodnie temu dobita i odgrzybiona, czyżby padła sprężarka? :sad:
Awatar użytkownika
By sebek1993 -  02 cze 2015, 20:56
 lubelskie
#180779
ok jutro sprawdzę czy są jakieś błędy i napisze...oby to nic poważnego :-/

EDIT
00229 - Ciśnienie środka chłodniczego
002 - Dolna wartość skrajna przekroczona

mam rozumieć że gdzieś jest nie szczelność i po prostu wszystko uciekło?
Awatar użytkownika
By PinkFloyd -  04 cze 2015, 7:35
 zachodniopomorskie
#180937
sebek1993 pisze:ok jutro sprawdzę czy są jakieś błędy i napisze...oby to nic poważnego :-/

EDIT
00229 - Ciśnienie środka chłodniczego
002 - Dolna wartość skrajna przekroczona

mam rozumieć że gdzieś jest nie szczelność i po prostu wszystko uciekło?
Jezeli przed dobijaniem jeździłeś i bylo ok, a teraz szybko uciekl czynnik to może zaworek do napełniania sie zawiesil?
Awatar użytkownika
By sebek1993 -  04 cze 2015, 9:02
 lubelskie
#180942
Przed dobijaniem działała ale chciałem dobić bo nie wiedziałem kiedy była dobijana i odgrzybić, jak się okazało brakowało prawie 200g czynnika. Jak sprawdzić ten zaworek?
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  04 cze 2015, 22:02
 śląskie
#181054
Sprawdzić możesz pod vcds w blokach pomiarowych , lub łatwiej wypiąć wtyczkę od zaworu i wpiąć tam np żarówkę postojową.
Jeśli po daniu na AC żarówka się zaświeci to wszystko masz ok prócz tego zaworu.
Awatar użytkownika
By Rumak -  19 cze 2015, 7:05
 pomorskie
#182533
Jak to jest z tymi wentylatoremi. Przy włączeniu klimy załącza się mały czy duży wentylator bo różnie piszą po forach. Jak zrobić test tych wentylatorów vcds-em??
Awatar użytkownika
By PinkFloyd -  19 cze 2015, 7:57
 zachodniopomorskie
#182536
Rumak pisze:Jak to jest z tymi wentylatoremi. Przy włączeniu klimy załącza się mały czy duży wentylator bo różnie piszą po forach. Jak zrobić test tych wentylatorów vcds-em??
Na klimatroniku włączają sie dwa jak ciśnienie w układzie sie zwiększy na tyle ze potrzebne sa wentylatory.
Awatar użytkownika
By Rumak -  19 cze 2015, 9:29
 pomorskie
#182554
U mnie chodzi na początku duży wentylator ale nie wiem czy drugi się załącza i chce zrobić test owych wentylatorów.
Ostatnio zmieniony 19 cze 2015, 12:56 przez Rumak, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By rossgt -  25 lip 2015, 10:16
 podkarpackie
#186250
Mam problem z klimą, climatronic, czynnik nabity, układ szczelny a sprężarka się nie załącza. Tak już kupiłem auto, oczywiście podobno klima sprawna ;], kupowałem w marcu więc jeszcze zimno ;]. Dobiłem trochę czynnika, chyba 150 bo było za mało - nic to nie dało.
Sprawdziłem wtyczkę przy zaworze sprężarki i brak napięcia. Więc problem z elektryką. VCDS - brak błędów.
Co sprawdzac? Posiada ktoś może spis bezpieczników do GTI, bo wszędzie tylko do podstawowych wersji a dokopałem się do wiedzy że coś tam się różni. Które bezpieczniki sprawdzac?
Z góry dzięki za pomoc.
Awatar użytkownika
By PinkFloyd -  25 lip 2015, 11:01
 zachodniopomorskie
#186258
rossgt pisze:Mam problem z klimą, climatronic, czynnik nabity, układ szczelny a sprężarka się nie załącza. Tak już kupiłem auto, oczywiście podobno klima sprawna ;], kupowałem w marcu więc jeszcze zimno ;]. Dobiłem trochę czynnika, chyba 150 bo było za mało - nic to nie dało.
Sprawdziłem wtyczkę przy zaworze sprężarki i brak napięcia. Więc problem z elektryką. VCDS - brak błędów.
Co sprawdzac? Posiada ktoś może spis bezpieczników do GTI, bo wszędzie tylko do podstawowych wersji a dokopałem się do wiedzy że coś tam się różni. Które bezpieczniki sprawdzac?
Z góry dzięki za pomoc.
Daj skan błędów z klimatyzacji, wymień elektrozawór w sprężarce. Jak nie pomoze to może trafiłeś na wadliwa partie sprężarek.
Awatar użytkownika
By rossgt -  25 lip 2015, 11:41
 podkarpackie
#186263
PinkFloyd pisze:
rossgt pisze:Mam problem z klimą, climatronic, czynnik nabity, układ szczelny a sprężarka się nie załącza. Tak już kupiłem auto, oczywiście podobno klima sprawna ;], kupowałem w marcu więc jeszcze zimno ;]. Dobiłem trochę czynnika, chyba 150 bo było za mało - nic to nie dało.
Sprawdziłem wtyczkę przy zaworze sprężarki i brak napięcia. Więc problem z elektryką. VCDS - brak błędów.
Co sprawdzac? Posiada ktoś może spis bezpieczników do GTI, bo wszędzie tylko do podstawowych wersji a dokopałem się do wiedzy że coś tam się różni. Które bezpieczniki sprawdzac?
Z góry dzięki za pomoc.
Daj skan błędów z klimatyzacji, wymień elektrozawór w sprężarce. Jak nie pomoze to może trafiłeś na wadliwa partie sprężarek.
nie ma błędów, też nie sądzę żeby to był elektrozawór bo na wtyczce nie ma napięcia, samą sprężarkę też bym na razie zostawił w spokoju bo trudno żeby się załączyła bez prądu.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 12