Volkswagen Golf MK5

Garaż - bolączki mechaniczne, które czasem spotykają nasze Golfy, pytania o płyny eksloatacyjne
By kupszczelisty -  08 lip 2016, 12:08
 wielkopolskie
#233499
Przestała działać moja klimatyzacja. Auto stało kilka dni i koniec, mogę włączyć lub wyłączyć tryb ECON. Nie ma żadnych hałasów typu łożysko jak również nie słychać takiego syku z deski rozdzielczej który czasami było słychać przy uruchamianiu klimy. W zeszłym roku wymieniałem chłodnicę, ale ogólnie sprężarka słabo chłodziła w porównaniu z innymi golfami które mam w domu. Golf Plus silnik 1.9 tdi BKC, 260 000 kilometrów.
Co proponujecie?
Awatar użytkownika
By A-R-T-U-R -  08 lip 2016, 14:42
 dolnośląskie
#233502
kupszczelisty pisze:Przestała działać moja klimatyzacja. Auto stało kilka dni i koniec, mogę włączyć lub wyłączyć tryb ECON. Nie ma żadnych hałasów typu łożysko jak również nie słychać takiego syku z deski rozdzielczej który czasami było słychać przy uruchamianiu klimy. W zeszłym roku wymieniałem chłodnicę, ale ogólnie sprężarka słabo chłodziła w porównaniu z innymi golfami które mam w domu. Golf Plus silnik 1.9 tdi BKC, 260 000 kilometrów.
Co proponujecie?
pojechać na serwis klimy
Awatar użytkownika
By PinkFloyd -  09 lip 2016, 11:39
 zachodniopomorskie
#233562
kupszczelisty pisze:Przestała działać moja klimatyzacja. Auto stało kilka dni i koniec, mogę włączyć lub wyłączyć tryb ECON. Nie ma żadnych hałasów typu łożysko jak również nie słychać takiego syku z deski rozdzielczej który czasami było słychać przy uruchamianiu klimy. W zeszłym roku wymieniałem chłodnicę, ale ogólnie sprężarka słabo chłodziła w porównaniu z innymi golfami które mam w domu. Golf Plus silnik 1.9 tdi BKC, 260 000 kilometrów.
Co proponujecie?
Gdyby ubyło czynnika to nie nabijaj klimy tylko sprawdź ją za pomocy próby azotowej.
By cichy91a -  10 lip 2016, 0:21
 łódzkie
#233627
Witam moge podpowiedziec w temacie klimatyzacji ,na poczatek proponuje poswiecic lampka na koło pasowe klimatyzacjii zobaczyc czy kreci sie śrubka razem z kołem jeżeli tak to proponuje dobicie czynnika ,jezeli sie kolo obraca a śrubka nie, to na wyłączonym silniku zalożyć klucz 10 na srubke na kole od klimatyzacjii spróbowac przekrecic jezeli nie da sie, to zatarta jest spreżarka ,wtedy wymiana spreżarki ,chlodnicy wraz z osuszaczem ,płukanie ukladu, nabicie i bedzie dzialac - koszt czesci po rabatach i po znajomosci sprezarka regenerowana 300zł,chlodnica z osuszaczem 260zł,plukanie rurek i parownika 150zł,nabicie 100zł
By markol4 -  25 lip 2016, 18:31
 mazowieckie
#235053
Byłem u mechanika i wyszło, że mały wentylator nie działa. Wymienił go i teraz kręci - mam jednak wrażenie, że jakoś za dużo kręci.

O ile pamiętam to przed naprawą było tak, że na postoju (włączony silnik i klima) potrafiły załączyć się wentylatory na jakiś czas (pewnie jeden z nich skoro drugi był zepsuty) po czym wszystko cichło i wyłączały się. Po pewnym czasie proces się powtarzał. Teraz wydaje mi się, że w takiej samej sytuacji wentylatory po prostu się kręcą i nie udało mi się złapać momentu, kiedy się wyłączają.

W związku z tym mam pytanie o to jak powinna wyglądać normalna praca tych wentylatorów? Kiedy powinny się kręcić a kiedy powinny się wyłączać. Szczególnie chodzi mi o sytuację z pracującym silnikiem i włączoną klimą (climatronic). Oczywiście to jak powinny działać w innych sytuacjach też będzie bardzo cenne i pomocne.

Pozdrawiam!
By cichy91a -  28 lip 2016, 22:46
 łódzkie
#235457
Postaram sie pomóc ,wentylatory powinny sie krecic oba w momecie zalaczenia climatyzacji a w momecie kiedy silnik bedzie zbyt mocno nagrzany zalaczy sie drugi bieg wentylatora .sprezarka w golfie v dziala caly czas natomiast wydajnoscia i zalaczaniem steruje zawor z tylu sprezarki ,po krótce gdy clima jest wylaczona wal sprezarki sie kreci a tloczki nie tlocza czynnika ,po zaloczeniu climy zawor zwieksza cisnienie i tloczki zaczynaja tloczyc czynnik,im zimniej ustawimy temp.tym bardziej tloczki w sprezarce tlocza ,bardzie sie wychylaja trudno to opisac jak znajde gdzies profesionalny opis dzialania to wstawie link. :oczko:
By Sztachan -  09 kwie 2017, 11:47
 dolnośląskie
#250228
Czy ktoś może mi podpowiedzieć co może być przyczyną że nie ma zasilania na wtyczce do kompresora klimy ?
Vcds widzi tylko 1 błąd.
Grzałka PTC.
To ta co siedzi w nagrzewnicy. Ona chyba nie ma nic wspólnego z klimy.
Klime mam na pokrętła. Climatic czy tak jakoś.
Gaz dopiero nabiłem.
Kompresor jak podłącze na krótko to klima chodzi.
Czyli tylko coś z prądem.
Czy ktoś wie czy jest jakiś przekaznik lub bezpiecznik ??
Dziękuję za każdą podpowiedź.
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  09 kwie 2017, 14:32
 śląskie
#250237
Jeśli po podaniu osobno zasilania AC działa oraz błędu w klimatyzacji nie ma to masz nie spełnione warunki do załączenia AC. Sprawdź jakiego warunku nie spełnia w blokach pomiarowych i wtedy dojdziesz co jest nie tak.
Jeśli masz panel z econ to ten guzik ma się nie świecić aby AC działało.
Zbyt długi czas zasilania zaworu kompresora napięciem 12V spowoduje uszkodzenie tego zaworu.
bezpieczniki odpowiedzialne to te koło kierownicy o numerach; 4, 16.
Awatar użytkownika
By miodek89 -  21 kwie 2017, 13:17
 mazowieckie
#250840
Witam,

dzisiaj wymieniłem mały wentylator od klimatyzacji. Gdy włączam klimatyzację (przycisk ECON się nie świeci) to czuć jak robi się chłodno w aucie. Ale ani duży ani mały wentylator nie kręci się.. Czy tak powinno być?

Na teście elementów wykonawczych wentylatory oba się kręcą, więc wszystko jest dobrze podłączone. Błędów nie ma na VCDS.

Oznacza to, że wszystko jest ok u mnie czy coś muszę wymienić? Pomoże ktoś?
Ostatnio zmieniony 22 kwie 2017, 10:00 przez miodek89, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  21 kwie 2017, 17:01
 pomorskie
#250858
A-R-T-U-R pisze:Zapomnijcie w koncu o tym przicisku ECON. Ma on byc wylaczony aby klimatyzacja dzialala
hehe, odwieczny dylemat wielu :P dla wielu jak lampka się pali to klima działa :D
Awatar użytkownika
By Cimek -  21 kwie 2017, 17:06
 opolskie
#250860
Mettenoos pisze:
A-R-T-U-R pisze:Zapomnijcie w koncu o tym przicisku ECON. Ma on byc wylaczony aby klimatyzacja dzialala
hehe, odwieczny dylemat wielu :P dla wielu jak lampka się pali to klima działa :D
Czy się świeci czy nie, ważne że chłodne :tooth:
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12