Volkswagen Golf MK5

Garaż - bolączki mechaniczne, które czasem spotykają nasze Golfy, pytania o płyny eksloatacyjne
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  26 lip 2015, 10:45
 śląskie
#186433
Coś jest nie teges...
Brak napięcia na wtyczce sprężarki - urwany kabel, uszk panel = zawsze błąd w panelu
za małe ciśnienie gazu, uszk czujnik ciśnienia, uszk jego okablowanie = zawsze błąd w panelu
jeśli brak błędów a klimatyzacja się nie załącza to jedyna opcja to taka że panel AC nie ma spełnionych wszystkich parametrów do załączenia sprężarki... tylko jakich?
temp na zegarach pokazuje poprawnie
Awatar użytkownika
By rossgt -  26 lip 2015, 21:13
 podkarpackie
#186507
mała poprawka:
mam uwalony kabel więc pojechałem do jakiegoś serwisu, Boscha notabene ;) tam mi powiedziano, "że noo posprawdzano i niema napięcia na wtyczce", spytałem czy wiedzą dlaczego? coś zaczął typ kombinowac, wiec spytałem wprost czy podpinali kabel, stwierdził, że to podpięcie to nic nie daję i takie tam inne i, że podłączyli i zero błędów :P. Ale mniejsza o to.

Wziąłem się sam i climatronik faktycznie wskazuje błąd 333 09h z tego co wyczytałem to czujnik wysokiego ciśnienia klimatyzacji. Spróbuję go podmienic bo znajomy powinien taki miec z angoli i zobaczymy.
By Jares -  30 paź 2015, 12:16
 podkarpackie
#198455
Panowie, szukam nowych wentylatorów bo muszę kupić całe z obudową i mam taki problem...

Wie ktoś czym różnią się 1K0 121 207 J od 1K0 121 207 T ? :friends:
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  30 paź 2015, 12:30
 pomorskie
#198458
Jares pisze:Panowie, szukam nowych wentylatorów bo muszę kupić całe z obudową i mam taki problem...

Wie ktoś czym różnią się 1K0 121 207 J od 1K0 121 207 T ? :friends:

ETKA mówi że do BKC przewidziana jest osłona wentylatorów o nr 1K0 121 207 T

Obrazek

Dodano po 28 minutach 35 sekundach:
wychodzi na to że są zamienne

Obrazek
By Paul2904 -  07 lis 2015, 22:21
 spoza Polski
#199448
Witam Panowie..... mam problem z wentylatorem ktory dziala caly czas na pelnych obrotach. Wlacza sie zaraz po odpaleniu silnika. Dzis znajomy podlaczyl pod kapa i wyskoczyl blad FAN CONTROL UNIT. Macie moze jakies pomysly jak to naprawic ? Dodam ze nie działa mi czujnik temperatury zewnętrznej ale nie wiem czy ma to coś wspólnego z wentylatorem ?

Będę wdzięczny za jakiekolwiek rady

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By A-R-T-U-R -  07 lis 2015, 22:39
 dolnośląskie
#199449
Paul2904 pisze:Witam Panowie..... mam problem z wentylatorem ktory dziala caly czas na pelnych obrotach. Wlacza sie zaraz po odpaleniu silnika. Dzis znajomy podlaczyl pod kapa i wyskoczyl blad FAN CONTROL UNIT. Macie moze jakies pomysly jak to naprawic ? Dodam ze niedziala mi czujnik temperatury zewnetrznej ale niewiem czy ma to cos wspulnego z wentylatorem ?

Bende wdzieczny za jakiekolwiek rady

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
jak nie działa czujnik temp zewnetrznej to wentylator/wentylatory kreca sie caly czas
wymien czujnik na sprawny i/lub napraw wiazke idącą do czujnika to wentylatory przestana zapierniczac jak glupie
By Paul2904 -  07 lis 2015, 22:42
 spoza Polski
#199450
A-R-T-U-R pisze:
Paul2904 pisze:Witam Panowie..... mam problem z wentylatorem ktory dziala caly czas na pelnych obrotach. Wlacza sie zaraz po odpaleniu silnika. Dzis znajomy podlaczyl pod kapa i wyskoczyl blad FAN CONTROL UNIT. Macie moze jakies pomysly jak to naprawic ? Dodam ze niedziala mi czujnik temperatury zewnetrznej ale niewiem czy ma to cos wspulnego z wentylatorem ?

Bende wdzieczny za jakiekolwiek rady

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
jak nie działa czujnik temp zewnetrznej to wentylator/wentylatory kreca sie caly czas
wymien czujnik na sprawny i/lub napraw wiazke idącą do czujnika to wentylatory przestana zapierniczac jak glupie
Dzieki za rade... auto kupilem pare dni temu i jeszcze niemialem okazji popatrzec..... wiesz moze gdzie ten czujnik sie znajduje? golf 2007rok

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By A-R-T-U-R -  07 lis 2015, 22:43
 dolnośląskie
#199451
A-R-T-U-R pisze:
Paul2904 pisze: Dzieki za rade... auto kupilem pare dni temu i jeszcze niemialem okazji popatrzec..... wiesz moze gdzie ten czujnik sie znajduje? golf 2007rok

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
w kierownicy powietrza pod zderzakiem przednim z prawej strony przy chłodnicy jak stoisz przodem do auta i patrzysz na niego
musiz zdjac grill przedni choc nie wiem czy tak sie dostaniesz. moze okazac sie tez ze bedziesz musial zdjac kratke srodkową zderzaka rowniez.
mysle ze masz taki
http://allegro.pl/czujnik-temperatury-z ... 55897.html
chyba taniej nie da sie qpic a koszt w ASO to ok 60 zł :)
By Paul2904 -  08 lis 2015, 10:01
 spoza Polski
#199481
A-R-T-U-R pisze:
A-R-T-U-R pisze:
Paul2904 pisze: Dzieki za rade... auto kupilem pare dni temu i jeszcze niemialem okazji popatrzec..... wiesz moze gdzie ten czujnik sie znajduje? golf 2007rok

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
w kierownicy powietrza pod zderzakiem przednim z prawej strony przy chłodnicy jak stoisz przodem do auta i patrzysz na niego
musiz zdjac grill przedni choc nie wiem czy tak sie dostaniesz. moze okazac sie tez ze bedziesz musial zdjac kratke srodkową zderzaka rowniez.
mysle ze masz taki
http://allegro.pl/czujnik-temperatury-z ... 55897.html
chyba taniej nie da sie qpic a koszt w ASO to ok 60 zł :)
Dzieki wielkie

Luknalem przez kratke i czujnika nie ma w mocowaniu.. mam nadzieje ze chociaz kable znajde. Wzialbym sie za to teraz ale masakrycznie pada w Irlandii.

Jeszcze raz wielkie dzieki i jajbym czegos niewiedzial to bede pytal ;)

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
By Paul2904 -  08 lis 2015, 12:44
 spoza Polski
#199506
Kurcze patrzylem tam ale niemoge znalezc przewodow od czujnika temp zewnetrznej. Czy one maja wychodzic od wiazki kabli do wentylatora chlodnicy ?

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 12