Volkswagen Golf MK5

Garaż - bolączki mechaniczne, które czasem spotykają nasze Golfy, pytania o płyny eksloatacyjne
By genas -  04 sty 2013, 22:13
 -------
#90056
Witam
Mam problem z hamulcem w VW Caddy 2009r.Sprawa wygląda mianowicie tak : Gdy silnik nie jest zapalony , pedał jest sztywny, jeśli odpalimy silnik i trzymamy pedał na hamulcu to wpada on do samej podłogi.Wymieniłem w nim już serwo , pompe hamulca oraz pedał i nic to nie dało. Czy macie jakieś pomysły na rozwiązanie tego problemu ? Z góry dziękuje !
By trzeci5 -  05 sty 2013, 11:00
 śląskie
#90074
a płyn w układzie hamulcowym zmieniałeś czy podczas wymiany pompy nowym płynem została zalana tylko pompa a w przewodach został stary płyn?układ odpowietrzałeś? i jeszcze jedno czy pedał wpada w podłogę od razu po naciśnięciu czy jak naciśniesz do opory to pedał powoli wpada.
By genas -  05 sty 2013, 14:56
 -------
#90086
tak płyn został wymieniany.
Oczywiście,że był odpowietrzany normalnie oraz przez Vcds-a.
Jak trzymam nogę na pedale cały czas to wpada do końca.
A w 3 innych Caddy które oglądałem tego nie ma.
Masz jeszcze jakiś pomysł?
Awatar użytkownika
By Krzycho -  06 sty 2013, 21:39
 małopolskie
#90166
ale co znaczy wpada?? przypadkiem nie masz tak, że jak trzymasz noge na pedale to on powoli schodzi do końca?? ja przez wpadanie rozumiem, że pedał po naciśnięciu gwałtownie wpada do podłogi....
By genas -  08 sty 2013, 14:33
 -------
#90237
Gdy trzymasz nogę na pedale to on wpada w miarę szybko do podłogi a w drugim lub innym Caddy pedał nie ma szans żeby wpadł do podłogi , zatrzymuje się gdzieś 3-4cm od podłogi i nie ma siły żeby zszedł dalej.
I co ty na to?
Pozdro
By maverick -  09 sty 2013, 18:57
 lubelskie
#90329
Nie jest do konca odpowietrzony.
Mialem to samo u mnie w golfie.Wydaje sie,ze z wezyka wycieka juz czysty plyn bez powietrza,ale powietrze wciaz gdzies tam jest.
Ja sie meczylem z tylnymi kolami.
Ale jak podpompujesz,a potem trzymasz noge na hamulcu,to jest dobrze,a potem powoli zaczyna opadac?
Awatar użytkownika
By Krzycho -  13 sty 2013, 10:44
 małopolskie
#90514
zgadza się nie do końca odpowietrzony mam właśnie to samo, sprawdzałem tak jak obiecałem i trzymając nogę na hamulcu pedał powoli schodzi ale nie do samego dnia... jak się zrobi ciepło to i tak będę wymieniać płyn to sobie z tym zrobię porządek....
By yebakazyakuzy -  03 sty 2015, 22:58
 śląskie
#158230
I co Panowie stanęło na tym, że jest to nieodpowietrzony układ hamulcowy? Mam taki sam problem. Jestem po wymianie zacisku w lewym tylnym kole i regeneracji prawego również tylnego. Strasznie dziwnie działa ten hamulec. Na zgaszonym silniku jest niby miękki, ale da się podpompować do twardego, ale też jak zapale silnik to od razu mięknie i no nie jest to zapadający hamulec ale chwyta na samym dole, gdzie przed wizytą tego nie było. Miałem super hamulce lekko noge kładłem i git, a teraz.. :evil:
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  03 sty 2015, 23:11
 śląskie
#158235
Jeśli masz na zgaszonym miękki pedał to musi być zapowietrzony układ. Na zgaszonym silniku nie działa serwo więc jeśli bez większego wysiłku naciskając na pedał hamulca czujesz że wpada to na bank powietrza jest dużo w układzie.
By yebakazyakuzy -  04 sty 2015, 10:57
 śląskie
#158288
A jest gdzieś jakiś poradnik jak odpowietrzać układ hamulcowy w golfie? I jak to jest z odpowietrzaniem przednich i tylnich kół? ? Trzeba zrobić jedne i drugie czy można tylko tył? Bo oni chyba zrobili tylko tylne z tego co widziałem.