Volkswagen Golf MK5

Garaż - bolączki mechaniczne, które czasem spotykają nasze Golfy, pytania o płyny eksloatacyjne
#229564
hudini.spirytus pisze:EUREKA Problem ze spryskiwaczami szyb rozwiązany (brak bezpiecznika w polu 42) Po włożeniu 15 A wszystko śmiga.
Przypomnę bez spr zaraz na początku ale pod kątem sprawności a nie braku, Wszystkim którzy pomagali w rozwiązaniu problemu dziękuje i pozdrawiam :burp: :cool: :oczko: :yes: :clap:
36 - Silnik pompki spryskiwaczy reflektorów 20A
42 - Gniazdo elektryczne 12V w bagażniku , przekaźniki pompki spryskiwaczy 20A

F31 Silnik wycieraczek przód 30A

Rozpiska bezpieczników

Coś przeczuwałem :oczko: dobrze że się udało znaleźć problem i rozwiązać
#288634
Czy ma ktoś może pomysł dlaczego nie działają spryskiwacze przód i tył, wycieraczka tył oraz zapalniczka ? Bezpieczniki sprawdzone wszystkie, przekaźniki pod kierownicą podmienione i nic. Sygnał z manetki wychodzi, podmieniłem moduł pod kierownicą i na chwilę ruszyło i przestało. Błędy w module to 02398 - sterowanie pompy mycia tylnej szyby, 009 - przerwa/zwarcie z masą; 00156 - sterowanie pompa układu mycia szyb, 009 - przerwa/zwarcie z masą. Przed zauważeniem usterki, elektryk wcześniej czyścił płytkę z przekaźnikami pod skrzynką bezpieczników w komorze silnika, oraz wymienił 3 przekaźniki w tej skrzynce. We wtyczce w gnieździe J na 3 pinie jest napięcie ale na gnieździe przekaźnika już nie ma. Zamontowałem inny (trzeci) moduł i też nic. Ktoś ma może pomysł co jeszcze sprawdzić ? coś w kodowaniu może być problem ?