Volkswagen Golf MK5

Garaż - bolączki mechaniczne, które czasem spotykają nasze Golfy, pytania o płyny eksloatacyjne
#91114
Witam mam problem taki że w niedziele jeszcze spryszkiwacz przedniej szyby działał, ale wczoraj z rana już nie, do tego doszła wycieraczka tylna. Dziś zaczołem diagnoze od vag-coma i wyszło że jest przerwa / zwarcie masy przy spryskiwaczach szyb przednich i tylnych. bład był zapisany przy jakis 500km temu ale wszystko do tej pory działało. Kolejnym objawem jest to że w skrzynce bezpieczników w gniazdach 41-42 sa 2 bezpieczniki i na nich jedynych nie ma prądu po właczeniu stacyjki, po zrobieniu prowizorycznej instalacji i podpieciu prądu przy bezpieczniku wcisnieciu manetki pompka zadziałała. Tylna wycieraczka ani drgnie. Mam jedna pompkę bez czujnika, do złaczki silnika wycieraczki prąd nie dochodzi. Klapy przód tył sie zamykają, auto po zamknieciu miga swiatłami. Po podłaczeniu Vag-coma w blokach pomiarowych, przy laczaceniu przedniej wycieraczki widać ze w wyłaczonego zmienia sie na włączone. Zaś przy opisie wpryskiwaczy tak samo po ruszaniu manetką widac w blokach że załacza albo na jedną strone albo na drugą, ale nic sie wiecej nie dzieje prócz załaczenia przednich wycieraczek. Co może być?
#150059
A po uruchomieniu spryskiwacza tylu nie slychac silniczka.. ? To normalne?
przewody wygladaja na sprawne w dwoch gumach

EDIT:
Sprawdzalem probowka we wtyczce od silniczka wycieraczek i prad dochodzi do 3 przewodow 4 to masa. Silniczek?

Silniczek nie słychać żeby działał a na krótko nie podłączyłem, nie wiem jak :(
#150094
tmkk17 pisze:Sprawdzalem probowka we wtyczce od silniczka wycieraczek i prad dochodzi do 3 przewodow 4 to masa Silniczek?
A silniczek działa?

PS. Następnym razem proszę abyś edytował swoje posty i dopisywał do nich kolejne wypowiedzi. Oczywiście należy to robić, gdy nikt nie odpowie na Twoje pytania...
dzięki
#156819
Przyłącze sie do tematu.

Nagle nie działać mi zaczął tylny spryskiwacz - naduszam manetkę i zero reakcji. Nie sprawdzałem czy pompka działa - jeszcze. przód działa. W aucie nie śmierdzi płynem zimowym. Tylna wycieraczka działa.

Co i w jakiej kolejności sprawdzać ?

Może ktoś wstawi rysunek jak (którędy) idzie rurka od pompki do tyłu ?
Awatar użytkownika
By Szyna087 -  31 gru 2014, 10:23
 warmińsko-mazurskie
#157290
Lukasz89 pisze:Przyłącze sie do tematu.

Nagle nie działać mi zaczął tylny spryskiwacz - naduszam manetkę i zero reakcji. Nie sprawdzałem czy pompka działa - jeszcze. przód działa. W aucie nie śmierdzi płynem zimowym. Tylna wycieraczka działa.

Co i w jakiej kolejności sprawdzać ?

Może ktoś wstawi rysunek jak (którędy) idzie rurka od pompki do tyłu ?
Obrazek

może tylna dysza natryskowa?
#157578
zbyńo.ko pisze:Może cos się dyszka z tyłu zapchała, ( coś podleciało ) :unsure: można cienkim drucikiem tam delikatnie w końcówce tej dyszki poruszać może cos pomoże :unsure: Albo w manetce coś nie łaczy i dlatego nie załącza pompowania na tył :(
Ale wycieraczka startuje normalnie jak chce psiknąć na tył... wczoraj psiknąłem odmrażaczem w tą dyszę z tyłu, zobaczymy, może coś tylko przymarzło :fluff:
#157917
Edit: Leje mi się do klapy bagażnika, albo pękł wężyk w harmonijce albo mam pękniecie przy silniczku wycieraczek (oby nie) :cray2:

Zaczyna się korozja zamka tylnej klapy, widocznie już wcześniej tam coś popuszczało... i z tamtąd też leci płyn kropelkami. Teraz nie bede nic robił, poczekam na wiosnę lub lepszą pogodę.
#162401
nie bede zakłądał nowego tematu, mam zapchaną dysze spryskiwacza z przodu, wszystko sprawdziłem i jest zapchana, czy jeżeli doleje octu (jest to dobry odkamieniacz) do spryskiwaczy to nic sie nie stanie z układem bądź z lakierem?
pytam o ocet ponieważ wyczytałem to gdzieś w internecie dlatego chciałbym zapytać was o rade, podobno KAMIX tez taki odkamieniacz jest dobry i nie groźny bo naturalny i stosuje się go w kuchni