Volkswagen Golf MK5

Garaż - bolączki mechaniczne, które czasem spotykają nasze Golfy, pytania o płyny eksloatacyjne
Awatar użytkownika
By TIMMY -  27 lut 2013, 13:59
 mazowieckie
#93370
rutyn pisze:Jak będziesz ściągać plastikto z wyczuciem i trzymaj klapę.
Spoko!
Pierwszy raz był trudny, ale teraz wiem jakie są zaczepy i w których miejscach, więc nie będzie problemu.
Nasmaruj w swoim tą rurkę żebyś nie miał takich problemów! :!:
:)
Awatar użytkownika
By TIMMY -  13 mar 2013, 11:43
 mazowieckie
#94140
Pablo pisze:Wygląda bardzo podobnie jak tutaj:
http://allegro.pl/spryskiwacz-dysza-tyl ... 21022.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Muszisz tak pokombinować, żeby "króciec" na wężyk pozostał ze starej rurki.
Ciekawostka...
Napisałem do serwisu w sprawie poszukiwanych części.
Dostałem odpowiedź:
"Dysza kosztuje 41 zł jest na miejscu
Jednak rurka jest tylko w zestawie z silnikiem i tutaj koszt już jest 584zł na zamówienie dwa dni"

Mam wymienić sprawny mechanizm na inny za 584 zeta?
Widzę że ceny części zamiennych do "samochodu dla ludu" są bliżej półki Maybacha :?

Może ktoś się orientuje z którego innego modelu (może starszego) będzie pasowała ta rurka albo chociaż sama dysza
spryskiwacza?
By Pablo -  13 mar 2013, 22:20
 małopolskie
#94178
Ale wymiana samej dyszy Ci nic nie da, bo i tak masz ukręconą rurkę.
Awatar użytkownika
By TIMMY -  14 mar 2013, 6:59
 mazowieckie
#94181
Pablo pisze:Ale wymiana samej dyszy Ci nic nie da, bo i tak masz ukręconą rurkę.
Szukam tych obu rzeczy. Obu naraz pewnie nie znajdę, dlatego pytam czy może ktoś wie od jakiego innego modelu
będzie pasowała sama dysza.
Awatar użytkownika
By sidewinder3 -  03 gru 2016, 9:27
 pomorskie
#243719
Odgrzewając trochę kotleta:
I mnie spotkała przygoda z silniczkiem wycieraczki. Objaw był inny, bo zaczął szwankować zamek tylnej klapy. Tak się składa, że z pękniętej rurki osi wycieraczki sączył się płyn, który ściekał do zamka klapy powodując jego korozję, a co za tym idzie wadliwe działanie. Na początku za przeciek obwiniałem przeciek spod klamki bagażnika - jak się okazuje niesłusznie. Bez zdjęcia ramienia wycieraczki się nie obyło, jak również bez ściągacza. Przyczyna wycieku - opisana w tym temacie, jak i na forach Golfa IV, Passata, Audi A4 itd. - ukręcona rurka dostarczająca płyn do spryskiwacza. Poza metodami doraźnymi, opisanymi na tychże forach, można również nabyć zestaw naprawczy o numerze 8L0 998 711, w którym znajdują się oś wycieraczki, rurka, dysza, oring, smar i jeszcze inne drobiazgi. W serwisie aukcyjnym na "a" ceny opiewają na około 250 zł - znalazłem 2 oferty. Z ciekawości wybadam cenę w ASO .