Volkswagen Golf MK5

Garaż - bolączki mechaniczne, które czasem spotykają nasze Golfy, pytania o płyny eksloatacyjne
By golflover -  01 maja 2013, 23:12
 -------
#97429
Witam, moze ktos doradzic gdzie najlepiej jest podkladac podnośnik hydrauliczny typu żaba? On ma do podnoszenia okragla plaska powierzchnie, jak podnosilem tyl to wykozystalem miejsce mocowania wahacza, gorzej z przodu znalesc cos twardego i wmiare prostego. Jak by ktos mogl cos doradzic.
Awatar użytkownika
By Bruce -  02 maja 2013, 11:43
 mazowieckie
#97444
golflover pisze:Witam, moze ktos doradzic gdzie najlepiej jest podkladac podnośnik hydrauliczny typu żaba? On ma do podnoszenia okragla plaska powierzchnie, jak podnosilem tyl to wykozystalem miejsce mocowania wahacza, gorzej z przodu znalesc cos twardego i wmiare prostego. Jak by ktos mogl cos doradzic.
Masz po jednym wklesnieciu w postaci kolka, na przodzie i z tylu progu, w tych miejscach jest wzmocniona podloga i można podnosić autko.
By arianm -  02 maja 2013, 15:40
 mazowieckie
#97448
Jeżeli mowa jest o żabie -to ja podkładam bezpośrednio pod wachacz . Zyskuje to ,że unosze doslownie 15mm i można koło
zdejmować . Natomiast każdy inny punkt na podwoziu,wymaga unoszenia do pełnego skoku amortyzatora - jak każdy wie,
trzeba dość znacznie bude przechylić . Oczywiście nie wszystko da się przy takim podniesieniu zrobić ,ale do zmiany kół ok.

Dla wyjaśnienia i uniknięcia pytań dodaje że : z tyłu nie ma żadnego problemu ,natomiast z przodu jest to możliwe
tylko z kanału i pod warunkiem dorobienia sobie odpowiednio "krzywej" dżwigni by móc pompować . :lol:
Awatar użytkownika
By Bruce -  02 maja 2013, 18:53
 mazowieckie
#97453
arianm pisze:Jeżeli mowa jest o żabie -to ja podkładam bezpośrednio pod wachacz . Zyskuje to ,że unosze doslownie 15mm i można koło
zdejmować . Natomiast każdy inny punkt na podwoziu,wymaga unoszenia do pełnego skoku amortyzatora - jak każdy wie,
trzeba dość znacznie bude przechylić . Oczywiście nie wszystko da się przy takim podniesieniu zrobić ,ale do zmiany kół ok.

Dla wyjaśnienia i uniknięcia pytań dodaje że : z tyłu nie ma żadnego problemu ,natomiast z przodu jest to możliwe
tylko z kanału i pod warunkiem dorobienia sobie odpowiednio "krzywej" dżwigni by móc pompować . :lol:
Może już olej ta Żabę i uzyj do koł zwykly podnośnik, zycie sobie będziesz utrudnial.
Żaba dobra w stawie ;)
By Kamel -  02 maja 2013, 22:55
 mazowieckie
#97463
kuba94 pisze:To co na filmiku, robi też VW chyba do jetty , ktoś od nas to montował taki gadżet
Zdaje się, że dokładniej robią to do Audi TT.
Element zewnętrzny ma nr: 8N0 804 583, natomiast element wewnętrzny ma nr: 8N0 803 855. Łączny koszt to coś ok. 100zł.
http://public.fotki.com/VAGaddict/audi- ... html#media" onclick="window.open(this.href);return false;
Na pewno pasowało to do MK4, a czy pasuje do MK5 - jeszcze nie wiem. Jeśli ktoś ma wymiar otworu w MK5 to mogę zmierzyć średnicę w tych gumach.

Do żaby można się też pobawić w taką dostawkę:
http://www.purems.com/Products/PROTECHS ... t-Jack-Pad" onclick="window.open(this.href);return false;
Ewentualnie jak ktoś lubi rzeźbić to dociąć sobie kawałek klocka z wycięciem na rant pod progiem.
By golflover -  03 maja 2013, 12:28
 -------
#97472
Bruce, wlasnie jakos nie mam zaufania do zwyklych podnosnikow, sa dosc nie stabilne. Poza tym, tacie orginalny sie doslownie rozlecial, dobrze ze mial cos podlozone dodatkowo zanim zabral sie za robote z klockami hamulcowymi.

Dzieki wszyskim za wskazowki. Teraz przynajmniej wiem od czego sa te zaslepki i gdzie szukac dobrego miejsca.
By soja -  15 kwie 2015, 13:37
 zachodniopomorskie
#174008
Panowie . Kto możę polcieć dobry podnośnik typu żaba do njiskich zawieszeń i pasujące do tego gumy? Dzięki. I czy na takim podnośniku bezpiecznie jest regulowac gwint na kolumnie zawieszenia