Volkswagen Golf MK5

Garaż - bolączki mechaniczne, które czasem spotykają nasze Golfy, pytania o płyny eksloatacyjne
By dziadol -  02 maja 2014, 14:43
 kujawsko-pomorskie
#129650
Panowie ...Po której stronie patrząc od tyłu auta znajdują się kable do tylniego stop'u....
Mi nagle także przestały działać...Świecą się ale światłem ledwie widocznym...Trzeba się przyglądać wieczorem czy coś tam świeci...Nie wiem czy to kable czy same LED....Więc najpierw mam zamiar zobaczyć kable...

A ewentualnie ma ktoś jakiś sposób na demontarz owego światła..?
Może jakiś manual???...

Prosze o pomoc...

Wysiadam z tym autem...Problem z odpalaniem porannym, elektryka siada....Masakra...Miałem MK3 przez 18 lat śmigało bezawaryjnie....

Pozdro...
By dziadol -  03 maja 2014, 22:03
 kujawsko-pomorskie
#129864
@jootix

Dzięki serdeczne za naprowadzenie..
Jestem pod wrażeniem z manuala i opisu...
Nie wiedziałem, że można lampke wymontować z zewnątrz....Czyli wnioskuje, że można podważając czerwoą osone trzeciego stopu zdemontować w ten sposób...A napisz nie połamie tego czerwonego plastiku przy demontażu..???
Sprawdziłem dzisiaj światło..Naprawde w ciemnościach po naciśnięciu stop ledwo się świeci....

A napisz czy tę diode można przelutować na nową i czy jest dostępna w sprzedarzy?..
Jeśli wiesz gdzie można kupić to prosze napisz gdzie...

A i czy wymontowanie jest odentyczne w golfie V jak w jetta..?

Ale mimo to dzięki serdeczne kolego jesteś wielki....
By jootix -  03 maja 2014, 22:10
 podlaskie
#129866
Nie wiem jak w Golf V bo w Jetta to sedan i STOP jest w środku w podsufitce. Wrzuciłem CI tylko instrukcje demontażu z ELSA więc tak się powinno to demontować ;) Tak przewiduje to serwis więc nie powinieneś nic połamać.
Jeżeli chodzi o diodę prostowniczą GN1M to w sklepie elektronicznym dali mi jej zamiennik o takich samych parametrach(nie pamiętam symbolu) i wszytko działa OK.
By dziadol -  04 maja 2014, 2:37
 kujawsko-pomorskie
#129880
Dziękuje Panowie serdecznie...
Jestem wdzięczny za pomoc...O efektach poinformuje....

Pozdro...