Volkswagen Golf MK5

Garaż - bolączki mechaniczne, które czasem spotykają nasze Golfy, pytania o płyny eksloatacyjne
By gsm1234566 -  26 paź 2014, 23:32
 warmińsko-mazurskie
#148293
Hej. U mnie obroty są na poziomie 940 nie patrzyłem vagiem ale widzę po obrotomierzu że przekraczają 900obr. Najwidoczniej diesel tak chodzi i tyle. Dzis na dodatek padł mi akumulator który jest w tym samochodzi z 2004r :) wymienie i ciekawe czy poprawi się sytuacja z waleniem podczas zapalania. Pozdrawiam
By dlugiiii -  07 lip 2017, 0:05
 śląskie
#254239
gsm1234566 pisze:Hej. U mnie obroty są na poziomie 940 nie patrzyłem vagiem ale widzę po obrotomierzu że przekraczają 900obr. Najwidoczniej diesel tak chodzi i tyle. Dzis na dodatek padł mi akumulator który jest w tym samochodzi z 2004r :) wymienie i ciekawe czy poprawi się sytuacja z waleniem podczas zapalania. Pozdrawiam
Bardzo dziwna sytuacja, bo wszyscy piszą, że mają obroty 900-940. W rodzinie mamy dwa 1.9 TDI -BKC które na ssaniu mają 900-940, ale później obroty spadają na 830 (tak jest ustawione w VAGu).

U mnie przed wymianą akumulatora (akumulator 8 letni ) auto odpalało raz lepiej raz gorzej, ale podczas odpalania słychać było metaliczne uderzenie. Po wymianie akumulatora auto odpala idealnie bez stuknięcia (około pół roku)
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  07 lip 2017, 2:15
 pomorskie
#254241
dlugii pisze: U mnie przed wymianą akumulatora (akumulator 8 letni ) auto odpalało raz lepiej raz gorzej, ale podczas odpalania słychać było metaliczne uderzenie. Po wymianie akumulatora auto odpala idealnie bez stuknięcia (około pół roku)
Rozumiem ekscytację ale na forum w dziale diesla jest podwieszony temat o szarpaniu podczas odpalania i jest tam też napisane że jedną z przyczyn jest zbyt niski prąd rozruchu. Ma to niewiele wspólnego z obecnym tematem. Poza tym fabryczne obroty to +/- 830rpm a nie 900, do 900 to co poniektórzy podwyższali w tym i ja aby zniwelować drgania jałowegi czy też przy ruszaniy
By stelmi75 -  02 gru 2019, 10:05
 lubelskie
#278825
Witam przy powolnym ruszaniu szczególnie po górę lub obciążeniu występują drgania czy to może być poduszka ta na dole bo jest lekko naderwana czy może luz na przegubach zewnetrznych , sprzęgło wymienione ba sztywne przeguby wewnętrzne nowe nadmieniam że tylko przy malych obrotach ja ruszam pod obciążeniem pod górę itp. W jezdzie jest oki.