Volkswagen Golf MK5

Garaż - bolączki mechaniczne, które czasem spotykają nasze Golfy, pytania o płyny eksloatacyjne
#10789
witam,
przymierzam siê do zdjêcia tylnej wycieraczki i za¶lepienia otworku.

rozebra³em ostatnio tyln± klapê (bardzo ³atwe - ok 20 min), wymontowalem caly silnik od tylnej wycieraczki, ale ku mojemu zdziwieniu nadal dzia³a spryskiwacz (jak siê odepchnie od siebie dzwignie) i woda zalewala by wnetrznosci klapy przez nieumyslne czasami wlaczenie.

bawilem sie sie bezpiecznikami, ale chyba przednia i tylna wycieraczka a na 99% spryskiwacze sa na jednym bezpieczniku.

jak wy³aczyæ dop³yw p³ynu do tylnej szyby ?

robiê to w celach estetycznych bo bardzo ³adnie wygl±da ty³ auta wtedy.

za¶lepka to ok okr±g³a plastikowa za¶lepka z tylnych drzwi od GOLFA 4, pasuje idealnie co do milimetra w otwór szybie, cena 65 groszy w ASO

pozdrawiam
Awatar użytkownika
By malydaras -  24 lip 2008, 7:40
 mazowieckie
#10790
Z tego co siê orientujê przednie i tylny spryskiwacz obs³uguje ten sam silnik, w zale¿no¶ci od kierunku obrotów sika na przód lub ty³. Nie wiem czy mo¿na wy³±czyæ spryskiwacz VAG-iem, ale ja bym odpi±³ wê¿yk przy zbiorniczku na p³yn i zrobi³ przelew z powrotem do zbiorniczka. Oczywi¶cie wê¿yk lec±cy do ty³u bym zostawi³ i za¶lepi³ z 2 stron. Wtedy zawsze mo¿esz wróciæ do stanu pierwotnego.
By Michal -  24 lip 2008, 7:51
 -------
#10791
Musisz za¶lepiæ wyj¶cie z pompki spryskiwacza do wycieraczki tylniej, bo ma dwa wyj¶cia, dwa przewody do silnika wiêc nie ma w sobie podzia³u przód - ty³. Mo¿e wagiem od³±czyæ zespó³ wycieraczki tylniej, wtedy przy w³±czeniu dzwigni± silnik nie bêdzie dzia³aæ. Proponuje zamiast wycieraczki w dziurze po mechanizmie zamontowaæ kamere cofania :)