Volkswagen Golf MK5

Garaż - bolączki mechaniczne, które czasem spotykają nasze Golfy, pytania o płyny eksloatacyjne
By trzeci5 -  12 mar 2014, 22:11
 śląskie
#123505
antoś pisze:Ciekawe jak i gdzie ta sprezyna ma przeskakiwac
jak się łożysko amortyzatora zatrze to jest taki objaw że przy skręcaniu sprężyna zaczyna przeskakiwać,może o to chodzi
Michu48 pisze:Co mam robić?
na zwykłym zawiasie tego nie było wcześniej,gwint jest nowy,poszukaj mechanika w okolicy ale takiego co zdiagnozuje problem a nie takiego co będzie wymieniał wszystko co popadnie aż uda mu się,jak jesteś ze śląska to zapraszam do mnie :)
By Michu48 -  13 mar 2014, 8:14
#123552
Łożyska amorów są nowe, razem z poduszkami ;)

Jak miałem jeszcze seryjne amory i springi pro-kit to było to pukanie ale troszkę ciszej, a jak założyłem gwint to zrobiło się głośniej :/

Jak bym miał bliżej na śląsk to chętnie bym podjechał :)
Dziś auto jedzie do innego mechanika na zmiane przenich tulei w przednich wachaczach to powiem mu żeby to zmienił i szukał co jest winne :ireful:
By Michu48 -  17 mar 2014, 23:42
#124209
Problem tkwi nadal :sad:

Dla podpowiedzi dodam filmik http://www.youtube.com/watch?v=cL2RIOnJw3Y" onclick="window.open(this.href);return false; u mnie jest identyczny dźwięk, ale przy skręcaniu w miejscu jest tylko jedno puknięcie przy skrajnie skręconych kołach, a dopiero jak zacznę ruszać na skręconych kołach (przód/tył nie ma znaczenia) to strzela identycznie jak na filmiku :/

Ma ktoś jakiś pomysł gdzie szukać? :bored:

Jak ktoś poda diagnozę i się sprawdzi to stawiam 2x czteropak :burp:
By trzeci5 -  23 mar 2014, 10:05
 śląskie
#124920
Michu48 pisze:Możliwe żeby przednia tuleja w przednim wahaczu "pukała" ? :)

A i tak przy okazji, te pełne tuleje z cupry to te? http://allegro.pl/tuleje-wahacza-ibiza- ... 33250.html" onclick="window.open(this.href);return false; i to są tylne tuleje przednich wahaczy tak? :|
tak to sa tylne tuleje przedniego wahacza takie same zakładałem u siebie,co do tej przedniej tulei to musiała być już mocno zmęczona jak pukała,poza tym nikt tego wcześniej nie sprawdził?pisałeś że auto było na szarpakach.Ja u siebie zauważyłem ostatnio taki objaw jadąc autostradą 150km/h i puszczając gaz auto delikatnie ściągało w prawo a po dodaniu gazu auto delikatnie ściągło w lewo,nie dawałem wiary że to mogą być tuleje na wahaczach bo gdy wymieniałem tylne tuleje na te od kupry a było to w listopadzie te przednie nie wykazywały zużycia i luzów.Wczoraj podniosłem przód auta do góry i okazało się ruszając kołem do przodu i do tyłu że przednia tuleja ma luz około 5mm,więc mamy przyczynę,ale w takim krótkim czasie takie zużycie,aż wierzyć się nie chciało jak to zobaczyłem,pozdro
By Michu48 -  23 mar 2014, 10:28
#124927
No właśnie u mnie są identyczne objawy tej przedniej tulei, swoją drogą mam je już kupione, dokupię jeszcze te drugie i zobaczymy co będzie ;)

Byłe na szarpakach i dwóch mechaników wszystko oglądało, ale nikt tego nie zauważył. Podsumowując, jak sam sobie nie sprawdzisz to nie bedziesz miał pewnosci :ireful:

dzięki za pomoc. pozdro
By trzeci5 -  23 mar 2014, 12:08
 śląskie
#124958
przeraża mnie podejście mechaników w profesjonalnych warsztatach do szukania przyczyn jakiejś awarii lub niedomagania,ja w swoim przydomowym warsztaciku nie posiadam szarpaków i tp. jedynie kanał i podnośnik kanałowy pneumatyczny i za pomocą dużego śrubokręta udało się zlokalizować ten luz w parę minut :burp:
By Michu48 -  23 mar 2014, 14:48
#124990
Właśnie czasami mam wrażenie że to auto jedzie gdzie chce a nie tam gdzie ja chce, tzn mam odczucie jak by nim byjało na boki :/
Jak tylko dojdą mi nowe tuleje to jade do mechanika i zobaczymy jak będzie :)
By trzeci5 -  27 mar 2014, 22:26
 śląskie
#125615
Michu48 pisze:Byłem dziś u mechanika i przednie tuleje mi przełożył, a tylne czyli te o które was pytałem czy będą pasować -> http://allegro.pl/tuleje-wahacza-ibiza- ... 33250.html" onclick="window.open(this.href);return false; powiedział że nie ma możliwości ich założyć bo są za małe... o co kaman? kupiłem złe? Trzeci5 pisał że takie same założył do siebie :/ :O
już kiedyś ci pisałem zmień mechanika widać że trafiłeś na takiego co nie uznaje innych części niż przewiduje książka :tooth:założe się gdybys przyjechał do niego i chciałbyś założyć gwinta to też by ci powiedział że się nie da :lol: jak porównasz te dwie tuleje to rzeczywiście ta z cupry jest nieco krótsza ale jak się przyjrzysz dokładnie to ta orginalna z golfa V ma dłuższą obudowę zewnętrzną co widać na na foto w na tej aukcji http://allegro.pl/tuleja-wahacz-vw-golf ... 15607.html" onclick="window.open(this.href);return false; ale samego materiału tłumiącego(gumy) jest tyle ile te z cupry mają długości poza tym te ori nie są pełne
Obrazek
Ostatnio zmieniony 27 mar 2014, 23:53 przez trzeci5, łącznie zmieniany 2 razy.