Volkswagen Golf MK5

Garaż - bolączki mechaniczne, które czasem spotykają nasze Golfy, pytania o płyny eksloatacyjne
By Sebek 0111 -  08 lut 2014, 16:36
 -------
#119471
Witam wszystkich jestem nowy szukałem na forum ale nigdzie nie mogę sie dopatrzeć takiej usterki , a mianowicie jednocześnie przestał działać zamek w tylnej klapie nie zamyka nie działa centralny nie działa tylna wycieraczka ani tylny spryskiwacz i nie działają przednie wycieraczki spryskiwacz przód działa (JEST TO GOLF 5 2004 1.4 BENZYNKA 75 KM )Wczoraj rano wszystko działało po południu już niestety nie. Sprawdziłem bezpieczniki niby ok ale nie wiem który do czego bo na plastikowej zaślepce nie mam schematu.Nadmienie że jestem 2000 km od Polski nie mam nikogo kto mógłby mi tu pomóc nie mam jak podpiąć samochodu pod komputer jestem zostawiony sam sobie.Fajnie by było jeśli chociaż ktoś wpadł by na pomysł jak zrobić wycieraczki przód bo nie ma jazdy do Polski w takim stanie, z góry dziękuje za pomoc
By emiter -  08 lut 2014, 18:06
 łódzkie
#119475
Prawdopodobnie masz zwarcie/przetarte kable między nadwoziem a tylną klapą - sprawdź gumowe przepusty z nadwozia do klapy. :pepsi:
Sebek 0111 pisze:Witam wszystkich jestem nowy szukałem na forum ale nigdzie nie mogę sie dopatrzeć takiej usterki , a mianowicie jednocześnie przestał działać zamek w tylnej klapie nie zamyka nie działa centralny nie działa tylna wycieraczka ani tylny spryskiwacz i nie działają przednie wycieraczki spryskiwacz przód działa (JEST TO GOLF 5 2004 1.4 BENZYNKA 75 KM )Wczoraj rano wszystko działało po południu już niestety nie. Sprawdziłem bezpieczniki niby ok ale nie wiem który do czego bo na plastikowej zaślepce nie mam schematu.Nadmienie że jestem 2000 km od Polski nie mam nikogo kto mógłby mi tu pomóc nie mam jak podpiąć samochodu pod komputer jestem zostawiony sam sobie.Fajnie by było jeśli chociaż ktoś wpadł by na pomysł jak zrobić wycieraczki przód bo nie ma jazdy do Polski w takim stanie, z góry dziękuje za pomoc
By Sebek 0111 -  08 lut 2014, 18:10
 -------
#119476
Właśnie chce jutro z rana sie za to zabrać bo zauważyłem ze ruszając tylną klapą wycieraczka poruszyła sie (pełny cykl ) wsteczny działa i przeciwmgielne też. Może wiesz czy z lewej czy z prawej strony dobierać sie do gumy ?
By emiter -  08 lut 2014, 21:07
 łódzkie
#119495
Z tego co pamiętam to u mnie jak padło światło cofania, to rozbierałem lewą stronę. Kostka do wiązki jest z lewej strony w bagażniku - bez wypięcia kostki raczej ciężko będzie połatać wiązkę...
Sebek 0111 pisze:Właśnie chce jutro z rana sie za to zabrać bo zauważyłem ze ruszając tylną klapą wycieraczka poruszyła sie (pełny cykl ) wsteczny działa i przeciwmgielne też. Może wiesz czy z lewej czy z prawej strony dobierać sie do gumy ?
By Sylwestro -  09 lut 2014, 8:08
 -------
#119531
W tych gumowych przepustach to najczęsciej sie łamią kabelki.U mnie też swego czasu padło światło wstecznego i przy okazji zauważyłem kilka innych kabelkow przelamanych. Na Twiom miejscu sprawdził bym kable w obydwu przepustach i po lewej i po prawej stronie.
Awatar użytkownika
By zbyńo.ko -  09 lut 2014, 10:04
 warmińsko-mazurskie
#119538
Sylwestro pisze:W tych gumowych przepustach to najczęsciej sie łamią kabelki.
Też się z tym zgodzę, bo akurat wczoraj było ładnie i tak jakoś tak se chciałem popatrzeć w te wiązki w harmonijkach i okazało sie że z prawej strony był prawie przełamany żółty kabelek-to od masy. :cry: I jak ruszyłem to się odłamał. No i musiałem rzeźbić, zrobić go jakoś. :( Oh, z tymi kablami w naszych Golfach, to ręce opadają :ireful:
Awatar użytkownika
By fredric -  09 lut 2014, 10:13
 mazowieckie
#119540
zbyńo.ko pisze:
Sylwestro pisze:W tych gumowych przepustach to najczęsciej sie łamią kabelki.
Też się z tym zgodzę, bo akurat wczoraj było ładnie i tak jakoś tak se chciałem popatrzeć w te wiązki w harmonijkach i okazało sie że z prawej strony był prawie przełamany żółty kabelek-to od masy. :cry: I jak ruszyłem to się odłamał. No i musiałem rzeźbić, zrobić go jakoś. :( Oh, z tymi kablami w naszych Golfach, to ręce opadają :ireful:
Nie tylko w golfach, osobiście lepiłem te kable w t4 dwa razy t5 raz i sharanie ze 4 razy. Więc jest to normalne............. w całej nienormalności tej usterki.
Awatar użytkownika
By zbyńo.ko -  09 lut 2014, 10:31
 warmińsko-mazurskie
#119543
Ale to jak kiedyś pisałem gdzieś " taki jest teraz świat i biznes" Kasa robi kasę, bo by te firmy nasze samochodowe poupadały jakby robili wszystko OK. A tak 5-8-10 lat i góra :ireful: nie wspomnę że nawet i wcześniej różne się cuda zdarzają-wyrabiają z częsciami i innymi rzeczami. :no: Trzeba płacić, robić i :cray2:
By Sylwestro -  09 lut 2014, 12:51
 -------
#119559
fredric pisze:Więc jest to normalne............. w całej nienormalności tej usterki.
Nienormalność tej usterki sięga wczesnych lat 90 albo i lepiej.Kiedyś miałem Audi 80 B4 i z 1992 roku i ten sam problem był w przepuście kabli do klapy bagażnika. W MK5 to jeszcze jest w miarę bo kablę są w gumowym przepuście-bałwanku ktory mozna jakość podwinąć.
By trzeci5 -  09 lut 2014, 12:56
 śląskie
#119562
Sylwestro pisze:
fredric pisze:Więc jest to normalne............. w całej nienormalności tej usterki.
Nienormalność tej usterki sięga wczesnych lat 90 albo i lepiej.Kiedyś miałem Audi 80 B4 i z 1992 roku i ten sam problem był w przepuście kabli do klapy bagażnika. W MK5 to jeszcze jest w miarę bo kablę są w gumowym przepuście-bałwanku ktory mozna jakość podwinąć.
jak jeszcze miałem MK II to ten sam problem,kable sie przełamały i wycieraczka i oświetlenie tablicy nie działało,ale ta przypadłość dotyka większe grono użytkowników bo robiłem kilka BMW e39 w kombiku gdzie tez kable sie przełamały ale dojscie do nich jest trudniejsze niż w VW,pozdro
By Sebek 0111 -  15 lut 2014, 13:33
 -------
#120411
Jak by kogoś to interesowało wyjąłem wiązke w klapie z prawej strony zauważyłem ,że prawie cały żółty kabel masowy jest przerwany więc zająłem się tym ale zamek dalej nie działał więc zabrałem się za rozbieranie zamka a ,że nie bardzo chciał mi wejść klucz w śrubke żeby odkręcić postanowiłem delikatnie użyć młotka i po delikatnym stuknięciu usłyszałem ,że coś w zamku kliknęło i zaczął działać ,przy okazji naprawiła się tylna wycieraczka.Nie mam pojęcia co z czym ma wspólnego ale jak na razie zamek działa i wycieraczka też.Będe musiał chyba wyjąć jednak zamek i dokładnie go wyczyścić może ten zabieg poskutkuje na długi czas Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By Krzycho -  15 lut 2014, 16:45
 małopolskie
#120454
Jak klapa bagaznika jest otwarta to wycieraczka tylna nie dziala, zreszta z przodu jest tak samo, maska otwarta wycieraczki martwe... Takie zabezpieczenie
By golfart1.9 -  21 wrz 2015, 21:54
 mazowieckie
#193477
Mam Golfa V Plus i nie zamyka się zamek w tylnej klapie :(
Pytanie, czy ktoś próbował regenerować zamek ?
Otwiera się prawidłowo, ale po zamknięciu klapy silniczek w zamku nie dociąga rygla. Teoretcznie zamek jest nierozbieralny, ale liczę na podpowiedź.
By naczelnyx -  26 kwie 2017, 10:41
 warmińsko-mazurskie
#251106
Podłączam sie pod zapytanie. Zamek tylnej klapy nie działa. Wszystkie kabelki połączone na nowo. Niestety zamek się otwiera ale nie rygluje, żeby móc zamknąć. Jakieś wskazówki Panowie?