Volkswagen Golf MK5

Fotele, tapicerki, deski rozdzielcze, wygłuszenia...
By Patryk_Jakub -  10 kwie 2018, 21:52
 pomorskie
#263882
Cześć, ostatnio przytrafiło mi się coś takiego: zamykałem panoramę i wyczepił się plastik, który zakrywa śruby panoramy. Wpadł w "kanał" w którym jeździ mechanizm i zablokowało się. Zdjąłem szybę, wyjąłem to co wpadło ale zauważyłem, że przez te próby zamykania coś się skrzaczyło z mechanizmem i nie podnosi on szyby panoramy tak wysoko jak powinien. Nie było możliwością zamknięcia go, wyjąłem silniczek dachu nastawiłem wszystko włożyłem go z powrotem i z moją pomocą zamknął się. Nie cuduję już z otwieraniem itp. Potrzebuję pomocy jak wymienić mechanizm podnoszenia i odsuwania dachu. Ktoś, coś wie na ten temat?
By Gudzu17 -  28 maja 2018, 12:53
 dolnośląskie
#265120
Witam jestem posiadaczem golfa od tygodnia i u mnie też roleta jest zepsuta. Przeglądałem już chyba wszystko i natrafiłem na takie rolety na Amazonie i ebay więc wydaje mi się że jeśli są dostępne jest możliwość ich wymiany będę zamawiał i próbował coś w tym temacie zrobić. Pytałem w salonie vw w Niemczech i potwierdzili możliwość wymiany bez wymiany całego dachu panoramicznego. Ale kosz tu 350 € plus okolo 300 za wymiane. A za to na Amazonie i ebay można dostać już za 100 €

https://www.amazon.de/Deutschauto-1K987 ... %C3%BCr+VW



https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre ... 2714581225


Jak już dostanę rolete wezmę się za wymianę dam znać co i jak. Pozdro
By Smookiens -  12 lut 2021, 8:55
 śląskie
#285087
Hej!
Potrzebuje Waszego wsparcia.
Mam VW golf V 2009 Variant w opcji z dachem panoramicznym.

Dach miałem już wymieniany tj. Panoramę 3 lata temu. W każdym razie tydzień temu zaczął mi przeciekać dach wiec zabrałem się za zlokalizowanie wycieku, uszczelnilem odpływy i przy zamykaniu dachu jedna prowadnica(konik) zaczęła schodzić na zewnątrz przez co dach się zaciął i było znane wam strzelanie z silniczka, potem ani w jedna ani w druga stronę. Odkręciłem szybę, ale tylko ze strony gdzie zacięła się prowadnica i ruszyło.
Problem w tym ze prowadnice się rozsynchronizowały jedna strona jest w pozycji zamkniętej a druga w połowie otwarcia.
Ciężko je teraz połączyć i zamknąć całkowicie dach.
Nie jestem mechanikiem tylko amatorem kręcącym śrubokrętem.

Pomóżcie jak to rozwiązać lub polećcie jakiś serwis w promieniu 100km od Katowic.
Aktualnie obdzwoniłem ok 35 warsztatów, warsztaty nie podejmują się napraw dachów panoramicznych.
Please help- chce jeszcze gdzieś pojeździć moim golfikiem ;(
By stepniak.p -  25 lut 2022, 14:23
 -------
#288415
po dlugiem przerwie ponownie wrocilem do Golfa V :) tym razem posiadam Varianta


Przeszukiwałem forum na temat pomocy w zwiazku z wymiana roletki panoramy - moja również obwisła.
Niestety nie znalazłem odpowiedzi a mimo to postanowiłem to rozkopać :)

W moim przypadku akcja udana. Roletka wymieniona bez sciagania całej panoramy - koszt 115zł + 2 wieczory roboty.

Najwiecej czasu zajmuje sciagniecie calej podsufitki i wszystkiego dookola. Nastepnie sciagamy silniczek od zwijania roletki, osłonę w której roletka się chowa, wyrzucamy naszą starą roletę, zakładamy nową i po temacie.

Faktycznie trzeba sie trochę napocić ale udowodniłem że się da :thank_you:

na dowód wrzucam zdjecie po całej operacji :D
Obrazek
By Przemyslaw12 -  30 sie 2022, 21:45
 podlaskie
#289413
Mógłbyś coś więcej opowiedzieć na temat tego jak udało Ci się tego dokonać?
a także skąd udało Ci się dostać nową roletkę?
U mnie dokładnie ten sam problem. Materiał odkleił się od metalowych blaszek idących wzdłuż roletki, przez co opadł. Udało mi się jednak jakoś skręcić tą szmatkę i wepchać pod podsufitkę, jednakże bez możliwości ponownego zasłonięcia panoramy :(
Szukam, szukam i Twój post jest najbardziej adekwatny i być może pomoże mi rozwiązać problem! :)
Pozdrawiam
By robo_perkoz -  17 cze 2023, 22:27
 śląskie
#290425
Witajcie, czy ktoś forumowiczów posiada schemat budowy omawianej rolety dachu panoramicznego?? u mnie problem jest taki że przy otwieraniu rolety materiał nie zwinął się do kasety tylko cała zwisa na zewnątrz :ireful: :ireful: :sad: chę ściągnąć cała podsufitkę, ale potrzebuję schemat tej właśnie rolety poratuje ktoś?? gdzie ew szukać pomocy?? PLEASE HELP
GOLF 5 2009 1.4 TSI Variant kombi
i jeszcze pytanie kolejne- jak wyciągnąć przód tej rolety (ta część która jak roleta jest zamknięta to jest ona przy przedniej szybie z tej prowadnicy)??