Volkswagen Golf MK5

Fotele, tapicerki, deski rozdzielcze, wygłuszenia...
By psikor -  25 mar 2014, 0:42
 wielkopolskie
#125283
Hej,
przejdę może od razu do rzeczy (nie znalazłem podobnego tematu na forum). Otóż w zeszłym roku popsuła mi się roleta, widoczna na zdjęciu:

https://www.dropbox.com/s/lslxrewosj43t ... 081140.jpg

Po bokach miała przyklejone metalowe taśmy, a'la sprężyny, które się odkleiły od materiału i roleta opadła. Ostatecznie wyciągnąłem ją i te taśmy.

Macie może pomysł, jak to niedrogo ogarnąć? W ASO usłyszałem 812,30 brutto za roletę + 422,40 za robociznę.
Ostatnio zmieniony 25 mar 2014, 1:12 przez psikor, łącznie zmieniany 1 raz.
By psikor -  25 mar 2014, 9:20
 wielkopolskie
#125296
Napisałem do kilku gości sprzedających całe dachy na Allegro - może puszczą same roletki.

Ale tak na chłopski rozum - czy Waszym zdaniem przyklejenie takich sprężynowych taśm do materiału (którzy przecież mam) to jakaś filozofia? Może jakiś rzemieślnik byłby to w stanie ogarnąć? Tylko jaki...
By czaplinskil -  16 cze 2014, 10:41
 -------
#135027
Witam, forumowiczów...
ostatnio miałem pasmo niepowodzeń ze swoim golfem, lekka stłuczka, przytynkowałem trochę benzyny zamiast diesla
ok 4 l zanim się zorientowałem, ale uzupełniłem pod korek ropka.

Problem który mnie zdołował to zablokowana panorama, dach sie przekrzywił tzn szyba która sie otwiera , z prawej siedziała a z lewej od strony kierowcy zablokowała się , ramie sie nie przesuwa i tym samym silniczek chrobocze.
ktoś coś próbował naprawiać , w serwisie autoryzowanym powiedzieli ze nigdy tego nie naprawiali :)

Plusem jest to ze jest dużo części , a przednia szyba w serwisie kosztuje 2340 zl taka ciekawostka.

Pozdr
Ł.
By Pavilion -  01 kwie 2015, 21:44
 śląskie
#172317
Widzę, że kolego nie otrzymałeś odpowiedzi. Ja z kolei mam problem z podsufitką panoramy. Na początku jak kupiłem golfika to zaslonka rozwijała się i zwijała bez problemu tylko od strony kierowcy nie była tak mocno naciagnieta jak z drugiej. A od kilku dni nie chce się w ogóle rozwinąć, wysuwa się kilkanaście cm i wraca spowrotem. Wiecie może w czym tkwi problem?
By psikor -  01 kwie 2015, 22:09
 wielkopolskie
#172324
Nie. Latam cały czas bez rolety.
By Pavilion -  07 maja 2015, 8:45
 śląskie
#177353
Też myślałem żeby tą roletkę wyciągnąć całą ale nie wiem czy to taka prosta sprawa. Nie chciałbym zdejmować całej podsufitki i później przy montażu robić to samo znowu. Mam jeszcze pytanie, po zrobieniu moda rainclose po wyciągnięciu kluczyka po kilku sekundach roletka próbuje się zamknąć automatyczne. Czy jest jakaś możliwość wyłączenia tego vcds?
By Pavilion -  20 maja 2015, 23:29
 śląskie
#179212
psikor pisze:Hej,
przejdę może od razu do rzeczy (nie znalazłem podobnego tematu na forum). Otóż w zeszłym roku popsuła mi się roleta, widoczna na zdjęciu:

https://www.dropbox.com/s/l ... 40.jpg

Po bokach miała przyklejone metalowe taśmy, a'la sprężyny, które się odkleiły od materiału i roleta opadła. Ostatecznie wyciągnąłem ją i te taśmy.

Macie może pomysł, jak to niedrogo ogarnąć? W ASO usłyszałem 812,30 brutto za roletę + 422,40 za robociznę.
A łatwo jest zdemontować tą roletkę i tasmy? Czy trzeba całą podsufitkę demontować?