Volkswagen Golf MK5

Fotele, tapicerki, deski rozdzielcze, wygłuszenia...
Awatar użytkownika
By bachus85 -  25 kwie 2015, 17:43
 wielkopolskie
#175492
może trochę obok głównego tematu, ale nigdzie nie mogę znaleźć
czy w wersji z manualną regulacją szyb z tyłu istnieje możliwość ich blokowania, obie szyby z tyłu nie działają.

zaznaczam że nie dobierałem się do drzwi jeszcze
Awatar użytkownika
By bazylek -  25 kwie 2015, 18:28
 mazowieckie
#175497
no pewnie że możesz jak walnela mi linka i szyba opadała to zablokowalem mechanizm na pewien okres jak szukałem części :cool: jest tam taka mańka pod poszyciem i wbiłem tam kołek drewniany i bylo ok na ten okres :hi:
Awatar użytkownika
By Cooler14270 -  27 kwie 2015, 11:58
 mazowieckie
#175788
bachus85 pisze:może trochę obok głównego tematu, ale nigdzie nie mogę znaleźć
czy w wersji z manualną regulacją szyb z tyłu istnieje możliwość ich blokowania, obie szyby z tyłu nie działają.

zaznaczam że nie dobierałem się do drzwi jeszcze

mi z w Mk V pękła z tylu linka i szyby mam manualne, od jazdy opadała mi , lecz może to ze względu na to że pościła ta linka co odpowiada za podnoszenie szyby. Jak pęknie ci od opuszczania to nie będzie ci opadać. :)


Edit : ja nie bawiłem się w wymiany na linki, lecz kupiłem sobie używane drzwi na szrocie kompletne porysowane lecz bez tapicerki za 100zl.

sam mechanizm w dobrym stanie używka 80zl manuał średnio, a tak mam nawet szybę z tego samego roku co mój golf i resztę drobiazgów na zapas :)
Awatar użytkownika
By Pika -  18 wrz 2015, 7:31
 podlaskie
#193005
I mnie również dopadła bolączka zerwanej linki.
Pytanie:
Czy warto jest kupować zestaw naprawczy (same linki), np.:

http://allegro.pl/zestaw-podnosnik-szyb ... 63073.html

Czy lepiej cały mechanizm (bez silniczka):
http://allegro.pl/podnosnik-szyby-elek- ... 43613.html

Wczoraj zdjąłem poszycie drzwi i jak się okazało rdza zżarła linkę.
Na dole linka jest pęknięta i nie ma problemy z jej zdjęciem:

Obrazek

Natomiast na górze linka siedzi cały czas w tej plastikowej białej obudowie. Jak ją stamtąd wyciągnąć?

Obrazek

i jeszcze jedno pytanie. Czy przy wymianie kompletnego mechanizmu szyby należy również ściągać wewnętrzne boczki szyb? Czy wystarczy samo poszycie zewnętrzne?

Dziękuję za każdą sugestię.
By Rost -  18 gru 2015, 17:14
 małopolskie
#205789
Moje prawą szybę (wersja 3d) trapi taki problem; kiedy chce opuscic trochę idzie cała w dół a np. przy domykaniu z kluczyka kiedy obie szyby są uchylone powiedzmy do połowy, lewa szyba idzie do góry a prawa na dół... co to może być?
#256057
Trochę odkurzę temat bo dzisiaj wziąłem się za zmianę poszycia i wyszły problemy z klamką.

Na początek zacytuję Dextera (niestety, ten post zobaczyłem po fakcie :/ ):
Dexter23pl pisze: Odkręcasz po woli ta śrubę, i cały czas trzymasz do siebie pociągnięta klamkę, z czasem jak już klamka po puszczeniu przestaje sie chować to znak że zaraz puści ten korek koło klamki.
Analogicznie odwrotnie robimy jak to zakładamy bo inaczej albo pokrzywimy koronkę lub spadnie do wnętrza drzwi.
Niestety, ja przy demontażu nie trzymałem klamki pociągniętej. Poluzowałem tę śrubę, zaślepka dzięki temu wyszła a klamkę jakoś wyszarpałem. Niestety, przy składaniu wszystkiego do kupy z klamką są spore problemy - żeby drzwi się otwierały linka musi być założona prawie na samym jej końcu, a klamka i tak chodzi za luźno, dodatkowo przy otwieraniu 'coś' delikatnie zapiera klamkę na swojej drodze (podejrzewam że zaczep linki ociera o zaślepkę), a cała klamka lata na boki jak głupia po całej swojej długości. Robiłem 3 podejścia i nic nie zmieniło.
Pytanie moje jest proste : czy ja coś zepsułem, a jeśli tak, to jak to naprawić ? Dodam że bazowałem na tutorialu na yt (KLIK) i przy montażu facet mówi o wsunięciu klamki na miejsce, jednak u mnie jest to niewykonalne, bo klamka opiera się o blachę tym elementem, co wysuwa się z drzwi. Podejrzewam, że przez to że to ucho na końcu klamki nie przechodzi za uchwyt + to, że klamka po ruchomej stronie nie jest zaczepiona o to ruchome ucho na sprężynie, to klamka lata na boki.
Jeżeli ktoś potrafi opisać mi jak to złożyć porządnie, to byłbym wdzięczny :)
By adek -  23 sie 2017, 14:45
 łódzkie
#256079
Dobra, temat ładnie ogarnąłem :) Problemem był mechanizm na sprężynie, który dociąga klamkę do środka - wpadł za głęboko, przez co bębenek na torxa nim nie ruszał :)