Volkswagen Golf MK5

Fotele, tapicerki, deski rozdzielcze, wygłuszenia...
By bigcreative -  24 wrz 2017, 14:46
 wielkopolskie
#257226
Nie chcąc zakładać nowego tematu napiszę tutaj. Mój problem polega na tym, że przednie szyby gdy są zamknięte i jadę po nierównościach strasznie trzeszczą, a wystarczy je lekko uchylić i problem znika. Sądząc, że to problem uszczelek postanowiłem je nasmarować silikonem w sprayu ale nic to nie pomogło. Poza tym sama praca mechanizmu otwierania/zamykania szyb wydaje się dużo głośniejsza w porównaniu do bliźniaczego samochodu.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
By boreq -  24 sie 2018, 21:55
 mazowieckie
#267648
witam ja mam mały problem po wymianie mechanizmu wszystko chodzi jak miodzio, tylko jak szyba dochodzi do końca to się cofa jest to zabezpieczenie, tylko mi to co drugie podnoszenie tak się dzieje programowanie szyby nic nie dało a automatyczne podnoszenie nie działa opuszczanie działa, nie wiem jaka może być przyczyna... Proszę o help z waszej strony...
Awatar użytkownika
By boreq -  25 sie 2018, 23:25
 mazowieckie
#267686
Ale na tym przycisku wszystko było ok automatyczne podnoszenie działało zamykanie z pilota diała tylko jak dojdzie do końca to się cofa. Próbowałem regulacje szyby ale nie ma za bardzo pola manewru, szyba na łapach siedzi tak samo jak w wcześnie, czy coś ominąłem przy wymianie...
Awatar użytkownika
By PLecy -  06 cze 2020, 10:25
 zachodniopomorskie
#281997
Witam wszystkich ✌️
Nie chce zakładać nowego tematu więc może się tu podepnę i znajdę pomoc 😉☺️

Od początku jak kupiłem gulfa to w prawych tylnich drzwiach szyba otwierała się odwrotnie czyli jak zamykałem czy to przyciskiem czy z kluczyka to ona się otwierała i jak otwierałem szyby to ona się zamykała przez parę lat mi to nie przeszkadzało ale wkoncu zebrałem się i postanowiłem to zrobić czyli klasyk wujek Google co i jak i trafiłem na forum gdzie było napisane aby zamienić kalbe efekt był taki że przyciskiem faktycznie zamykało prawidłowo lecz z kluczyka dalej było jak kiedyś trafiłem ten na speca który pisał aby ściągnąć cewke z wirnika i obrócić ją o 180 stopni odkręciłem cały mechanizm i zabrałem się za cewke rozebrałem lecz użyłem za dużo sili przy wkładaniu na miejsce cewki i połamałem szczotki 🙈😃 coś tam jeszcze próbowałem reanimowac ale wyszukałem na allegro za 20zl identyczny mechanizm więc zamiast grzebać zamówiłem podmiankę czekając na paczkę zauważyłem że na liczniku cały czas pali mi się że mam te drzwi otwarte centralny zamek ich nie zamyka a nowy mechanizm przyszedł i nie daje w ogóle reakcji na vcds kod 1100 ktoś coś miał podobnego ze drzwi w ogóle nie reagowały?
Po odłączeniu aku na noc na fisie juz nie widnieje ze drzwi są otwarte ale dalej nic nie działa 🙈

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By PLecy -  06 cze 2020, 18:04
 zachodniopomorskie
#282005
Co do zamka to ja w ogóle go nie ruszałem ściągnąłem boczek odkręciłem mechanizm podnoszenia szyb 3x śruba odpielem kabel odkręciłem obudowę ta metalowa wirnika jest na 4x śruba i wtedy wypadły mi szczotki przy wyciąganiu nie chciało mi się bawić i zamówiłem po kodzie ten sam mechanizm ale w ogóle nie reaguje dziś sprawdzałem kable w przelotce i są ok napięcie idzie w vcds nie mogę wejść w sterownik wywala mi ciągle 1100 door rear right
Z głośników muzyka leci normalnie
Nie działa zamek i silniczek od szyby
Może moduł ten co przy silniczku jest zamienię w poniedziałek z tym co był w tym aucie może zaskoczy przecie nie będę wymieniał całych drzwi 😂😂😂🙈
Awatar użytkownika
By PLecy -  08 cze 2020, 10:12
 zachodniopomorskie
#282034
Witam
Dziś przełożyłem ze starego mechanizmu do tego nowego ta czarna kostkę co wchodzą w nią kable i działa 😋 ale dalej odwrotnie i teraz żeby już nie ruszać tej cewki może kable zamienić? Do opuszczania i zamykania szyby idą 3 kable
Szary
Niebiesko biały
Brązowo biały
Narazie zamieniłem szary z niebiesko białym to samo opuszczało szybę bez użycia przycisku 🙈 idę grzebać dalej 💪

Dodano po 1 minucie 17 sekundach:
Dokładnie Wojtas jak piszesz moduł był z 06r a ja miałem z 07r niby oznaczenia te same ale już nie chciało grać

Dodano po 1 godzinie 50 minutach 48 sekundach:
Temat ogarnięty
Jeśli komuś się zdarzy ze szyba się zamyka a chciałeś ja otworzyć czy to przyciskiem czy z kluczyka to nie zmieniajcie żadnych kabli wystarczy ściągnąć boczek drzwi gdzie szyba odwrotnie działa odkręcić silniczek jest na 3 śruby odpiąć kostkę z kablami odkręcić metalowa część silniczka jest przykręcona na 4 śruby i tu ważna sprawa przy ściąganiu tej tuby trzeba podważyć najlepiej płaskim śrubokrętem ta tubę bo między ta tuba a biała obudowa jest jeszcze taka czarna kostka ona nie może się nawet ruszyć bo w niej są szczotki jeśli wyciągniesz ja razem z tuba one wypadną i ciężko jest włożyć je na miejsce więc płaski śrubokręt podważamy cewke wyciągamy delikatnie obracamy o 180 stopni wkładamy na miejsce skręcamy wszystko do kupy tu też mała rada jak będziecie przykręcać cały silniczek do mechanizmu podnoszenia szyb 3x śruba ostrożnie dokrecajcie bo tam są plastikowe tuleje które łatwo można zerwać 😂 i gotowe powodzonka ✌️
:thank_you:
Awatar użytkownika
By mmx166 -  03 paź 2022, 23:52
 małopolskie
#289608
morales pisze:
18 gru 2015, 17:18
tez miałem ten problem,jak założyłem 3-gen to ustało i jest ok :cool:
nie jesteś jedyny z tym problemem :oczko:
Czy moglbys podac mi numery OE sterowników ? Czy one pasuja takze do wersji 3 drzwi?
Dopadla mnie bolaczka ze linki sie pozrywaly w srodku przy opuszczaniu szyby i ladnie zmielilo jest w srodku.
Na dniach bede to naprawiac, kupilem caaly mechanizm SKV.
I takie pytanie czy zmiana seterowników niweluje problem ze szybya zamiast sie podnosic opuszcza sie w dol ? dopiero za drugim raze idzie w gore i sie zamyka.
Powyzej koledzy pisali ze z wersji z rocznika 2007 nie bardzo chce dzialac i cos trzeba tam przekrecac:D
Awatar użytkownika
By cbool333 -  07 gru 2022, 0:06
 kujawsko-pomorskie
#289902
@PLecy @mmx166
Jest jeszcze jeden sposób na "szalejące" szyby (szalejące czyli takie gdzie lekko opuszczam szybę i chcę podnieść a ona najpierw schodzi w dół - najbardziej w zimę denerwowało lub przy dużych prędkościach). Na samym środku drzwi w miejscu gdzie jest ukryty silniczek szyb to pancerze linek wychodzące w górę i w dół pracują na sprężynach (dobrze widać tą pracę sprężyn podczas zmiany kierunku pracy szyby). Te sprężyny należy ścisnąć/ściągnąć aby pracowały jak najmniej i w takiej pozycji zablokować. Ja ścisnąłem je dokładając dodatkowe sprężyny i "trytytki" - mocując to wszystko oczywiście w bezpieczny sposób i problem ustąpił. Już 2-3 lata mam spokój. Jak znajdę zdjęcie to wstawię. (Tylko na jaki teraz hosting warto wstawiać aby zdjęcie zostało aktywne na długo?)
PS: dawno mnie tu nie było
Awatar użytkownika
By mmx166 -  10 lut 2023, 16:37
 małopolskie
#290157
Wiesz co ja wymielnilem caly mechanizm linek od kierowcy.
Problem ustapil , ale od pasazera szaleje stary mechanizm zostal. Wychodzi na to ze ten mechanizm linkowy sie naciaga jak mówisz i pozniej zaczyna szalec.
Fajnie jak bys wrzucil zdjecie lub wyslal na priv.