Volkswagen Golf MK5

Fotele, tapicerki, deski rozdzielcze, wygłuszenia...
Awatar użytkownika
By bazylek -  28 lip 2014, 14:23
 mazowieckie
#138539
Witam
Z racji tego że na forum nie znalazłem podobnego tematu chciałbym zapytać czy ktoś miał doczynienia z zerwaną linką od mechanizmu opuszczania szyb?
z tylu z prawej strony mam manualne szyby i walnęła mi linka, z tego co szukałem w internecie nie dostane samej linki..

czy będe musiał szukać całego mechanizmu opuszczania szyby?

pozdrawiam!
Awatar użytkownika
By glodek -  28 lip 2014, 22:00
 wielkopolskie
#138580
Można tez podjechać do mechaniora od linek i zarobi Ci nowa - ja u siebie naciągałem bo miałem duże luzy i gość mi uciął i zarobił specjalna końcówkę .. Linke da się wymienić można ja kupić np w rowerowym ;)
By grotof -  29 lip 2014, 7:35
#138608
OK linkę da się dorobić. Jedna uwaga, linka musi być bardzo "miękka", pleciona z bardzo cienkich drucików. Nie każda rowerowa się nada (konfekcjonowane linki do przerzutek czy hamulcowe są za krótkie).
Awatar użytkownika
By glodek -  29 lip 2014, 13:08
 wielkopolskie
#138635
bazylek pisze:Myślisz że jakbym kupił w rowerowym to spokojnie bym ją założył? :-)
Musiał bym dopytać znajomego gdzie on kupuje linki bo miał normalnie z metra - a czy sam dasz rade ? nie wiem bo trzeba mieć specjalne końcówki i zarabiarkę ..
#138637
uwaga do demontażu klamki... tego nikt nie pisz ale trzeba to zrobić tak:

Odkręcasz po woli ta śrubę, i cały czas trzymasz do siebie pociągnięta klamkę, z czasem jak już klamka po puszczeniu przestaje sie chować to znak że zaraz puści ten korek koło klamki.
Analogicznie odwrotnie robimy jak to zakładamy bo inaczej albo pokrzywimy koronkę lub spadnie do wnętrza drzwi.

http://www.vwgolfv.pl/viewtopic.php?f=8 ... mki#p85207" onclick="window.open(this.href);return false;
By damian061987 -  16 mar 2015, 19:04
 śląskie
#170237
To juz wiem, przeczytalem to w tym temacie. Poszycie dzisiaj sciaglem stad wiem ze linka zerwana w sumie to rdza ja zalatwila. Dolne sruby szyn mechanizmu odkreci sie bez problemu ale gorne kryja sie za szyba dlatego zastanawiam sie jak je odkrecic i zwracam sie do was o pomoc?:-)