Volkswagen Golf MK5

Fotele, tapicerki, deski rozdzielcze, wygłuszenia...
Awatar użytkownika
By Kulon -  17 sie 2014, 18:56
 spoza Polski
#140202
Witam
Jak w temacie czasami otwierając drzwi z pilota (centralny zamek) nie otwierają mi się drzwi od kierowcy. Jak ponownie nacisnę kłódkę otwartą na pilocie to czasami drzwi się odblokują a czasami muszę skorzystać z kluczyka i otworzyć manualnie.
Co się dzieje ?
Czeka mnie rozbieranie drzwi i wyciąganie zamka ?
Awatar użytkownika
By majster -  13 lis 2016, 12:39
 małopolskie
#242680
Cześć,

Podpinam się pod temat, bo od jakiegoś czasu problem mam taki sam, ale z drzwiami od pasażera z przodu. Od kiedy przyszły mrozy, z pilota nie da się otworzyć tychże drzwi. Pozostałe się otwierają, oraz gdy wejdę do auta i zablokuję a następnie odblokuję wszystkie drzwi przyciskiem na drzwiach, to już nie ma problemu.

Ktoś wie co to może być?

Z góry dzięki za pomoc.
Awatar użytkownika
By Cimek -  20 sty 2017, 10:05
 opolskie
#246282
Poprawiłem lutowania itp jak w linku. Zamek działa poprawnie. Ale... Teraz jak zamykam (czy to z kluczyka bezprzewodowo, czy manualnie) słychać takie jakby jęknięcie, coś jakby "dociąganie". Myślicie że to jakiś siłownik /silniczek? Przy rozbiórce został oczyszczony i na nowo nasmarowany.

Dodano po 40 sekundach:
Dodam, że błędów nie ma. Coś mechanicznego.
Awatar użytkownika
By Cimek -  20 sty 2017, 18:33
 opolskie
#246305
A jest możliwość, że to jakaś sygnalizacja zamknięcia? W module miałem ustawione tylko światła. Czy po odłączeniu mogło coś się przekodować? Nie pomyślimy od razu aby sprawdzić vcds em. Na logikę, to tylko zamek odłączany, a nie moduł drzwi czy komfortu
Awatar użytkownika
By Cimek -  27 sty 2017, 17:09
 opolskie
#246683
pkor pisze:mówiłem, poprawianie lutów to zabieg "tymczasowy"

ja zmieniłem na zamek z Tiguana z 2013 roku (mają poprawioną elektronike) i wszystko działa jak należy
Wykrakałeś :threaten: 2013 to nie za wysoko? Moduły to obsługują? To 9lat różnicy. Da się dorwać ori zamek jeszcze? Do mk6 ze 3tyg temu widziałem na alle. Mam nadzieję, że ten zamiennik wystarczy mi na min3lata