Volkswagen Golf MK5

Fotele, tapicerki, deski rozdzielcze, wygłuszenia...
By Oskar1566 -  03 wrz 2017, 12:36
 małopolskie
#256527
Witam. Mam problem tak jak koledzy wyżej ale z ta różnica ze u mnie nie zawsze działa otwieranie automatyczne lewych tylnich drzwi. Jak pociągnę 2x klamka od środka drzwi otwierają się a od zewnątrz czasami się uda ale częściej nie. Czego to może być wina? Kable w wiązce drzwi czy może zamek już kończy swój żywot? Proszę o jakieś rady
By lukasz9891 -  27 paź 2017, 19:04
 lubelskie
#258120
W moim aucie nie można otworzyć jednych drzwi w żaden sposób. Prawdopodobnie coś może być z zamkiem. Czytałem, że nie da się do niego normalnie dobrać jeśli drzwi nie będą otwarte. Gadałem z mechanikiem i powiedział, że spróbuje to zrobić, ale zaznaczył, że będzie problem z dojściem do zamka i tutaj się boję, bo jeśli gość będzie "na chama" próbował się dobrać do zamka rwiąc i łamiąc plastiki czy w jakikolwiek inny sposób ciągnąć na siłę ze śrubami, to wstrzymam się z wizytą. Co radzicie - robić czy się wstrzymać ? Może kiedyś się otworzą. Są to drzwi za kierowcą.
By kuba94 -  28 paź 2017, 0:02
 pomorskie
#258146
Miałem podobny problem jakiś czas temu w drzwiach kierowcy . Konik czy jak go tam zwał opad na rygiel i nie podnosili się ,drzwi jak za murowane . Magicy ze tapicerkę trzeba rwać i ciąć dzwi od wewnątrz , ostukiwanie itp pomysły . W ASO poszycie chcieli ciąć pod klamka żeby dostać się do zamka . Koszty zabawy u nich coś około o ile pamietam 3000 zł . Chciałem kupić drzwi używki i samemu to robić , ale na szczęście przypomniałem sobie o kolesiu co otwierał mi kiedyś mercedesa . Koleś to otworzył bez żadnych strat w pare minut . Najpier popatrzył w książkę z zamkami, chyba ze wszystkimi jakie są w autach . Włożył poduszkę dmuchana w drzwi gdzie szyba jest .Na dmuchał poduszkę włożył mini kamerę jakieś specjalne druty na i kazał mi szarpnąć drzwi i otwarte . Później zdjął poszycie z 2 zamków zrobił jeden 200 zapłaciłem i tyle . Powiedział na koniec ze jak można opuścić szybę to każde drzwi idzie otworzyć .
By kuba94 -  28 paź 2017, 12:10
 pomorskie
#258167
Wiem o co chodzi,blachy z klamka nie zdejmiesz bez twarcia drzwi ,śruby sa tez od spodu i przy słupku przednim bez otwarcia nie ma sposobu ich wykręcenia Pisałem juz ze temat przerabiałem u siebie z drzwiami jak by było łatwo albo można zdjąć to bym to sam zrobił. Zdejmowałem to X razy przy modzeniu , wymianie wiązki itp . Bez otwarcia drzwi nie zdejmiesz blachy . Jedynie jak masz 5 D to idzie zdjąć listwę ochrona z drzwi pod która są śruby . Wtedy dojdziesz do śruby trzymającej klamkę i możesz ja wyjąc ( pod warunkiem że masz specjalny klucz firmy Matador ) a jak znam życie to takiego czegoś nie masz.
By lukasz9891 -  28 paź 2017, 12:28
 lubelskie
#258168
Dzięki za odpowiedzi. Czy klikanie pilotem i przyciskiem na drzwiach kierowcy "kilkaset" razy w nadziei, że załapią za którymś razem ma jakiś sens ? Nie próbowałem tego.

Kuba, ja i tak sam bym się tego nie podjął. Chcę to komuś zlecić, ale boję się, że ten ktoś przy robocie nie wyrządzi jakiś szkód, a magikiem do awaryjnego otwierania drzwi, to on raczej nie jest. Zresztą jak z nim rozmawiałem, to wydaje mi się, że zamierza wchodzić od wewnątrz ściągając plastik i tapicerkę, czyli tak jakby nie był świadomy, że ten sposób mu nic nie da.
By kuba94 -  28 paź 2017, 14:29
 pomorskie
#258176
lukasz9891 pisze:
28 paź 2017, 12:28
Dzięki za odpowiedzi. Czy klikanie pilotem i przyciskiem na drzwiach kierowcy "kilkaset" razy w nadziei, że załapią za którymś razem ma jakiś sens ? Nie próbowałem tego.

Kuba, ja i tak sam bym się tego nie podjął. Chcę to komuś zlecić, ale boję się, że ten ktoś przy robocie nie wyrządzi jakiś szkód, a magikiem do awaryjnego otwierania drzwi, to on raczej nie jest. Zresztą jak z nim rozmawiałem, to wydaje mi się, że zamierza wchodzić od wewnątrz ściągając plastik i tapicerkę, czyli tak jakby nie był świadomy, że ten sposób mu nic nie da.
To lepiej odpuść sobie takiego speca , lepiej poszukać w okolicach i nawet podjechać z pare kilometrów niż dać robi komuś kto nawet nie ma pojęcia że pod tapicerka jest blacha .A pilotem czy włącznikiem zawsze możesz próbować może się uda bo i tak już tam ńie ma co się po psuć. No szukać musisz zamka , bo jak się ten otworzy to musisz mieć nowy bo czym zamkniesz a ten już raczej śmietnik
By lukasz9891 -  28 paź 2017, 15:17
 lubelskie
#258179
Niemożliwe. Podszedłem do auta i parę razy naciskałem z pilota "otwieranie" jednocześnie ciągnąc za klamkę od zewnątrz i sukces. Otworzyły się. Zamknąłem i otworzyłem z pilota - otworzyły się ponownie i tym razem już normalnie jakby było wszystko OK. Wygląda na to, że się odblokowały, tylko pytanie czy na dobre czy na chwilę.
By kuba94 -  28 paź 2017, 18:06
 pomorskie
#258188
lukasz9891 pisze:
28 paź 2017, 15:17
Niemożliwe. Podszedłem do auta i parę razy naciskałem z pilota "otwieranie" jednocześnie ciągnąc za klamkę od zewnątrz i sukces. Otworzyły się. Zamknąłem i otworzyłem z pilota - otworzyły się ponownie i tym razem już normalnie jakby było wszystko OK. Wygląda na to, że się odblokowały, tylko pytanie czy na dobre czy na chwilę.
Ja bym wymienił zamek bądź go reanimował ( przelutował zimę luty) możesz kolejny raz nie mieć tyle szczęścia żę się otworzą