Volkswagen Golf MK5

Fotele, tapicerki, deski rozdzielcze, wygłuszenia...
Awatar użytkownika
By Tyson -  22 kwie 2009, 23:05
 mazowieckie
#16401
Chcialbym zalozyc do swojej golfiny jakies pokrowce na siedzenia, najlepiej dedykowane, ale kiedys pytalem sie w ASO i powiedzieli ze nie ma...
W jakims katalogu VW znalazlem, ale niestety bez numeru katalogowego, a chcialbym sie dowiedziec ile trzeba na to przeznaczyc. Dzwonilem do firmy, ktora szyje pokrowce na "miare" i to jest wydatek rzêdu 700-900zl (wszystko zalezy od materialu jaki wybierze sobie klient). W seacie mialem oryginalne pokrowce i bylem z nich bardzo zadowolony, zero oznak zu¿ycia :)

edit: wlasnie znalazlem na stronie VW... przod kosztuje 1040 + ty³ 933 + na srodkowy zaglowek 88zl = 2061zl... no comment.

Nie kasowalem tematu, moze komus sie przyda takie info. pozdr.
Awatar użytkownika
By Lali -  23 kwie 2009, 9:29
 -------
#16411
Taysonq ... ceny oczywiscie nie komentuje ....
a moze sie rozejzyj na allegro za szytymi pod V ...widzialam takie (nie wiem jaka jest ich jakosc ) ale z tego co pamietam cena kompletu oko³o 200 zl .... wiec roznica spora ....
Awatar użytkownika
By cyprianmeister -  23 kwie 2009, 9:50
 pomorskie
#16412
jakbym mia³ daæ 2000 zl za pokrowce to wolalbym juz na zapas sobie kupic skorzana tapicere z siedzeniami z jakiegos rozbitka w swietnym stanie pewnie za 5 tys albo cos
Awatar użytkownika
By Danielo -  23 kwie 2009, 17:06
 dolnośląskie
#16431
Panowie nie wiem czy wiecie ale pokrowców nie stosuje siê na siedzeniach wyposa¿onych w poduszki powietrzne - z wiadomych wzglêdów 8) byæ mo¿e te oryginalne vw s± przystosowane do poduszek i stad taka cena :)
Awatar użytkownika
By fredric -  23 kwie 2009, 20:45
 mazowieckie
#16436
stosuje sie, wszystkie nowe pokrowce maja os³abienia w miejscach gdzie sa poduszki.
jak kupi³em gofra to kupi³em pokrowce od fabii bo wtedy nie by³o jeszcze dostepnych do gofra i w przednich pokrowcach by³y w³asnie na ³±czeniach os³abienia w tapicerce.
Awatar użytkownika
By Danielo -  23 kwie 2009, 21:40
 dolnośląskie
#16440
fredric pisze:stosuje sie, wszystkie nowe pokrowce maja os³abienia w miejscach gdzie sa poduszki.
jak kupi³em gofra to kupi³em pokrowce od fabii bo wtedy nie by³o jeszcze dostepnych do gofra i w przednich pokrowcach by³y w³asnie na ³±czeniach os³abienia w tapicerce.
tak ale pod warunkiem ze sa dedykowane to wtedy moga miec oslabienia ;) watpie zeby w pokrowcach z tesco czy innych ktore sa "uniwersalne" byly oslabienia w miejscu poduch ;)
By adrin -  23 kwie 2009, 23:15
 -------
#16441
raczej poduszcze nie przeszkadza³o by takie ma³e gówienko jak pokrowiec widziale¶ kiedys wystrzelone poduszki ? rozginaj± blache na boki a co dopiero jaka¶ szmatka
Awatar użytkownika
By Tyson -  24 kwie 2009, 0:04
 mazowieckie
#16443
przegladalem oferty na allegro i znalazlem cos takiego, chyba najbardziej by mi odpowiadalo... http://allegro.pl/item614428485_pokrowc ... miare.html
Widac ze firma przyklada sie do tego co robi, wszystko ladnie opisane:
http://www.atra.auto.pl/PDF/VOLKSWAGEN.pdf
Z komentarzy wynika ze nie ma lipy, bo nie ma nic gorszego jak uniwersalne pokrowce ktora wisza na siedzeniach jak zu¿yty kon**n :)
W niedziele pytalem sie kolesia na gieldzie ktory handluje pokrowcami, czy ma cos do golfa V, a on mi odpowiedzial..."to takie same jak do czworki".
Wiecej juz z nim nie gadalem :D
Awatar użytkownika
By Lali -  25 kwie 2009, 7:23
 -------
#16455
w³asnie o tych pokrowcach pisa³am ..... :)))) na oko widac ze przyzwoita jakosc ...
uniwersalnego bym nie kupila ale na takimi sama sie zastanawiam ...:)))
Awatar użytkownika
By Tyson -  26 kwie 2009, 9:54
 mazowieckie
#16472
znajomy ma w octavii II uniwersalne pokrowce to masakra, wygladaja jakby jakies szmaty rzucil na fotele :P
Awatar użytkownika
By npb -  26 kwie 2009, 22:46
 -------
#16502
osobiscie u¿ywam tzw pokrowców koszulek, kupilem na alledrogo za ca³e 24 z³ za 2 szt, to najdro¿sze jakie by³y :D , spelniaja swoja funkcje, fotele sie nie brudz± tak szybko, osobiscie jestem zwolennikiem dbania o auto ale bez przesady, gdyby ka¿dy tak dba³ o auta to nie musielibysmy zakladac pokrowcow,czasami widuje sie tapicerki w oplakanym stanie, a czasami zdarzaja sie rodzynki jak fabryczne, wiec po co trzymac t± nowo¶æ dla przyszlego wlasciciela a samemu sie nia nie cieszyc, podró¿uje g³ownie sam wiec koszulki mam tylko na przednich fotelach, ale to tylko takie moje "zlote mysli" :D
Awatar użytkownika
By Tyson -  27 kwie 2009, 21:53
 mazowieckie
#16516
mi chodzi przede wszystkim o zabezpieczenie boku fotela kierowcy, czesto wsiadam i wysiadam i lewa strona narazona jest na przetarcie po jakims czasie. Kolega mila kiedys koszulki to po roku tak wyblakly, ze oczy bolaly jak sie na nie patrzylo :P moze mial najtansze...
Awatar użytkownika
By MaArek -  16 gru 2009, 21:14
 -------
#19385
npb pisze:osobiscie u¿ywam tzw pokrowców koszulek, kupilem na alledrogo za ca³e 24 z³ za 2 szt, to najdro¿sze jakie by³y :D , spelniaja swoja funkcje, fotele sie nie brudz± tak szybko, osobiscie jestem zwolennikiem dbania o auto ale bez przesady, gdyby ka¿dy tak dba³ o auta to nie musielibysmy zakladac pokrowcow,czasami widuje sie tapicerki w oplakanym stanie, a czasami zdarzaja sie rodzynki jak fabryczne, wiec po co trzymac t± nowo¶æ dla przyszlego wlasciciela a samemu sie nia nie cieszyc, podró¿uje g³ownie sam wiec koszulki mam tylko na przednich fotelach, ale to tylko takie moje "zlote mysli" :D
Tez kupiłem szare, będę używał w sezonie jesienno- zimowym - pasują, bardzo gustowne - ale uważajcie, większość doczepnych w handlu "uniwersalnych" jest za małych - golf 5 ma długie siedzisko, po prosty robi sie "hamak" i nie można wcisnąć pokrowca pomiędzy oparcie i siedzisko. Psuja do cienkiego lub lanosa

A co z działaniem poduszek bocznych przy podkoszulkach?
Teraz dało mi to do myślenia
By pietrekth7 -  17 gru 2009, 9:56
 łódzkie
#19433
Witam właśnie założyłem do mojego golfa 5 3-dzwiowy pokrowce.
W moim mieście jest kolo co szyje je na wymiar i jeśli chodzi o poduszki w fotelach to zrobił tak że cienkim szwem jest zaszyte w tym miejscu co jest poducha i po kłopocie . W razie kolizji szew puści i jest ok koszt 240zł. z założeniem bez 200zł.
Wybór materiałów jest dość duży i konfiguracji .Szkoda że nie ma stronki internetowej.

Dodam że jestem zadowolony.

jak ktoś chce mogę dać tel. na PW może na wysyłkę za pobraniem się zgodzi .

Pozdrawiam