Volkswagen Golf MK5

Fotele, tapicerki, deski rozdzielcze, wygłuszenia...
Awatar użytkownika
By miodek89 -  08 sie 2017, 22:00
 mazowieckie
#255607
Dziękuję za wytłumaczenie. Więc jak miałem cały czas na ikonce grzania to lustra podgrzewane były? Ups.. To chyba mój błąd?
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  08 sie 2017, 22:19
 śląskie
#255609
Nie jesteś pierwszy he he he. Szwagier jeździł tak 4 lata a ja następne dwa bo nie wiedziałem :laugh:
Dopiero odkryłem to zakładając inny włącznik na którym po środku było 0 a grzanie na górze :P
Awatar użytkownika
By Cimek -  08 sie 2017, 22:29
 opolskie
#255612
miodek89 pisze:Czyli nic poważnego się nie stało? Więc w moim przypadku mam ustawić pokrętło albo na L albo na P? :)
Tak, chyba że wymienisz na takie z pozycją 0. Czy nic poważnego ...Chodzą opinie, że "wypalają" się te grzałki. To nie tylna szyba, grzeją cały czas .
Awatar użytkownika
By miodek89 -  08 sie 2017, 22:30
 mazowieckie
#255613
Ok, dzięki za info. Jutro muszę pochuchać na lusterka i zobaczę czy nadal działa ogrzewanie :)

Dodano po 1 minucie 35 sekundach:
Jeszcze z ciekawości. Któreś są lepsze przełączniki? Ten co mój czy ten z 0 ? Czy to jest już bez różnicy?
Awatar użytkownika
By A-R-T-U-R -  08 sie 2017, 22:38
 dolnośląskie
#255615
Żadnej różnicy

Dodano po 7 minutach 15 sekundach:
miodek89 pisze:Słuchaj, może dla Ciebie to oczywiste.
Trudno aby grzało w innym położeniu niż jest to zaznaczone na przełączniku. Więc jest to oczywiste
miodek89 pisze:Tak jak wyżej pisałem ja mam grzanie lusterek jak włączę grzanie tylnej szyby.
Ogrzewanie tylnej szyby nie ma nic do lusterek. To działa niezależnie. Dlatego są dwa niezależne włączniki
Awatar użytkownika
By miodek89 -  08 sie 2017, 22:52
 mazowieckie
#255616
Oczywiste czy nie. Czytając forum wiszę, że dużo osób miało z tym problem.

Wolałem się zapytać. Jak komuś ciężko odpisać czy wytłumaczyć niech tego nie robi.

Dzięki wszystkim za wyjaśnienie
Awatar użytkownika
By A-R-T-U-R -  09 sie 2017, 0:16
 dolnośląskie
#255619
miodek89 pisze:Czytając forum wiszę...
Nie forum tylko jeden temat sprzed prawie 10 lat i nie musisz się wieszać z tego powodu :oczko:
miodek89 pisze:Jak komuś ciężko odpisać czy wytłumaczyć niech tego nie robi.
Nie zaobserwowałem abyś nie otrzymał odpowiedzi na zadane pytanie więc nie wiem do czego "pijesz" :hmmm:
Dexter23pl pisze:W tym co masz grzanie załącza się ustawieniem włącznika własnie na połowę pomiędzy L a R
po prostu na ikonce ogrzewania. Połowa może też być na górze jak ukręci przełącznik :oczko:

1. https://www.vwgolfv.pl/viewtopic.php?f= ... ek#p200450

2. https://www.vwgolfv.pl/viewtopic.php?f= ... rek#p76715

3. https://www.vwgolfv.pl/viewtopic.php?f= ... ka#p151143

:pepsi:

Tak jak napisałem wcześniej. Odkop sprzed 9 lat. Podobny temat już istnieje więc zamykam. Tym bardziej, że są tutaj nieprawidłowe odpowiedzi
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  09 sie 2017, 9:19
 pomorskie
#255620
@A-R-T-U-R Później się przyjrzę i połączę jak bedę przy kompie

edit:
połączyłem z tematem PRZEŁĄCZNIKI STEROWANIA SZYB I LUSTEREK
By jajaceek -  15 kwie 2018, 18:30
 mazowieckie
#264003
Odkopię ten temat.

Mam pytanie dotyczące przełącznika regulacji lusterek. Z dyskusji wynika, że możemy sobie wsadzić przełącznik jaki chcemy niezależnie od tego co jest na nim narysowane. Najwyżej nie będą działały jakieś funkcje, np. składanie lusterek.

Posiadam Golfa V z 2004 roku MY2015 i jest w nim zamontowany przełącznik taki, w którym granie lusterek jest pomiędzy literami L i R. Chciałbym go zamienić na przełącznik, w którym pomiędzy L i R jest 0 a grzanie jest z drugiej strony. Z dyskusji wynika, że mogę sobie to zamienić i wszystko będzie ok. Ale zacząłem się przyglądać tym przełącznikom i wydaje mi się, że one mają inne wtyczki. Poniżej załączam zdjęcia tych przełączników i złączek - mam nadzieję, że się uda wrzucić zdjęcia.

Czy może ktoś z was zamieniał takie przełączniki i może się wypowiedzieć, czy tak się da i czy to będzie działało.

Pozdrawiam,

jajaceek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
By seebst -  09 wrz 2021, 21:48
 lubuskie
#287101
Chciałem zapytać, czy z moim przełącznikiem lusterek jest coś nie tak, czy może u was też tak czasem jest, a chodzi o to, że zdarza mi się znaleźć pozycję pomiędzy... to znaczy - chcę ustawić na R, to ustawiam na R i wydaje się, że powinno tak być, ale jednak nie, bo jeszcze delikatnie trzeba przekręcić tym pokrętłem, żeby "wskoczyło" na swoje miejsce. Tak samo jest, gdy chcę ustawić na grzanie lusterek, pośrodku. Niby kropka jest na środku, czuć, że pokrętło jakby wskoczyło na swoje miejsce, ale minimalnie ruszę mocniej pokrętłem, to dopiero załapie swoją pozycję. I teraz nie wiem, czy tak jest normalnie czy nie, bo szukam przyczyn niegrzejących lusterek, czy może przez to pokrętło mi nie chce się podgrzewać... ale też zauważyłem, że i tylna szyba nie grzeje. Przekaźnik cyka, bezpiecznik dobry, wyciągałem go i nie jest zaśniedziały... i szukam związku jedno z drugim i to pokrętło jeszcze nie daje mi spokoju.
By seebst -  10 wrz 2021, 4:58
 lubuskie
#287103
Czyli wychodzi na to, że na jaką pozycję go ustawię to tak powinno być, bez żadnych innych pozycji pomiędzy? A jak go wyciągnąć? Trzeba zdjąć cały uchwyt, wraz z przełącznikiem od szyb, czy inaczej on wychodzi? I są wersje z podświetleniem czy trzeba samemu modzić?

A co do szyby, to kable idą w obu przelotkach klapy, czy tylko w jednej?