Volkswagen Golf MK5

Fotele, tapicerki, deski rozdzielcze, wygłuszenia...
By grzemar -  16 gru 2015, 23:38
 wielkopolskie
#205540
seba697 pisze: butle włożyłem dość dużą bo wchodzi 41l LPG
tyle ze kosztem bagażnika bo go troszkę podwyższyłem styropianami
Niedawno stałem się posiadaczem Golfa Plus z instalacją gazową. Niestety bagażnik jest całkowicie nieogarnięty - na podłogę rzucony jest dywanik, który przez wystający ponad powierzchnię zbiornik sprawia, że jest to całkowicie niefunkcjonalne.
Po zdjęciu widzę, że przeszedłeś już drogę, którą też muszę pokonać. Podpowiedz mi proszę, jakich dodatkowych elementów (poza tymi dwoma wypełniaczami) potrzebuję by zamontować wszystko poprawnie i porządnie. Nie mam podłogi bagażnika więc potrzebuję na pewno jej. Co z ewentualnymi zawiasami, uchwytami itp.? Jestem totalnie zielony w tej materii i będę bardzo wdzięczny za pomoc.
By carolsz -  18 gru 2015, 13:58
 dolnośląskie
#205755
grzemar pisze: Niedawno stałem się posiadaczem Golfa Plus z instalacją gazową. Niestety bagażnik jest całkowicie nieogarnięty - na podłogę rzucony jest dywanik, który przez wystający ponad powierzchnię zbiornik sprawia, że jest to całkowicie niefunkcjonalne.
Po zdjęciu widzę, że przeszedłeś już drogę, którą też muszę pokonać. Podpowiedz mi proszę, jakich dodatkowych elementów (poza tymi dwoma wypełniaczami) potrzebuję by zamontować wszystko poprawnie i porządnie. Nie mam podłogi bagażnika więc potrzebuję na pewno jej. Co z ewentualnymi zawiasami, uchwytami itp.? Jestem totalnie zielony w tej materii i będę bardzo wdzięczny za pomoc.
ja mam golfa plusa z gazem, wchodzi ok 38l i mam podwójną podłogę tz. pierwszą wywaliłem (dywanik) i teraz niedawno wsadziłem ten styropian, tyle że od golfa 5 to do plusa za bardzo nie pasuje - musiałem go trochę dociąć, ale efekt końcowy całkiem dobrze wygląda. Zbiornik pod drugą podłogą (sztywną) jest okej, już nic nie wychodzi. http://allegro.pl/wykladzina-bagaznika- ... 29299.html - ona jest sztywna i już bez problemu mam na niej koło zapasowe itd.
By grzemar -  18 gru 2015, 15:50
 wielkopolskie
#205770
carolsz pisze: ja mam golfa plusa z gazem, wchodzi ok 38l i mam podwójną podłogę tz. pierwszą wywaliłem (dywanik) i teraz niedawno wsadziłem ten styropian, tyle że od golfa 5 to do plusa za bardzo nie pasuje - musiałem go trochę dociąć, ale efekt końcowy całkiem dobrze wygląda. Zbiornik pod drugą podłogą (sztywną) jest okej, już nic nie wychodzi. http://allegro.pl/wykladzina-bagaznika- ... 29299.html - ona jest sztywna i już bez problemu mam na niej koło zapasowe itd.
Jestem w trakcie poszukiwań styropianów do Plusa. Niestety na ten moment na allegro są tylko lewe (dziwne...). Czy klapa podłogi pasuje "na milimetr" do podwyższonej powierzchni czy są luzy i klapa podłogi "jeździ" po tych styropianach?
By carolsz -  19 gru 2015, 16:02
 dolnośląskie
#205978
grzemar pisze: Jestem w trakcie poszukiwań styropianów do Plusa. Niestety na ten moment na allegro są tylko lewe (dziwne...). Czy klapa podłogi pasuje "na milimetr" do podwyższonej powierzchni czy są luzy i klapa podłogi "jeździ" po tych styropianach?
u mnie podłoga idealnie pasuje, trzyma się na tych plastikowych boczkach i też chyba od strony zderzaka ( tutaj lepiej widać http://www.katalog-samochodow.pl/files/ ... -45399.jpg). Zobacz czy u ciebie też są, może są różne wersje. Ta podłoga jest idealnie dopasowana, nic się nie rusza, nawet tutaj widać tam na zakończeniu jest blokada, że może się poruszać góra-dół http://www.auto-box.pl/userdata/gfx/b6b ... 944f31.jpg, ale można też tą podłogę szybko wyjąć. Ja akurat trafiłem na allegro ten styropian za 55zł (komplet) i trochę go na krawędziach dociąłem.
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  19 gru 2015, 16:26
 pomorskie
#205983
grzemar pisze:
...Niestety bagażnik jest całkowicie nieogarnięty - na podłogę rzucony jest dywanik, który przez wystający ponad powierzchnię zbiornik sprawia, że jest to całkowicie niefunkcjonalne. .
jaki to ma związek z tematem "Wpływ instalacji LPG na silnik 1.4 80KM"?

przenioslem, następnym razem proszę o bardziej trafny wybór tematu
By grzemar -  20 gru 2015, 21:21
 wielkopolskie
#206159
carolsz pisze: u mnie podłoga idealnie pasuje, trzyma się na tych plastikowych boczkach i też chyba od strony zderzaka ( tutaj lepiej widać http://www.katalog-samochodow.pl/files/ ... -45399.jpg). Zobacz czy u ciebie też są, może są różne wersje. Ta podłoga jest idealnie dopasowana, nic się nie rusza, nawet tutaj widać tam na zakończeniu jest blokada, że może się poruszać góra-dół http://www.auto-box.pl/userdata/gfx/b6b ... 944f31.jpg, ale można też tą podłogę szybko wyjąć. Ja akurat trafiłem na allegro ten styropian za 55zł (komplet) i trochę go na krawędziach dociąłem.
Oto zdjęcia mojego bagażnika:
Obrazek
Obrazek
No i zaczynam się bać ponieważ w moim aucie nie ma ani tej belki za siedzieniami (oznaczone na czerwono) a z boku brakuje też tych elementów, na których podłoga miałaby się trzymać (oznaczone na żółto i widoczne na drugim zdjęciu). Jest tylko zaślepka na coś powyżej tego (do czego ona może służyć?).
Z Twojego opisu wnioskuje, że posiadasz na pewno te elementy z boku. Ten za siedzieniemi też? Mam nadzieję, że nie czeka mnie wymiana ścian wewnętrznych bagażnika :(
By carolsz -  21 gru 2015, 12:01
 dolnośląskie
#206225
u mnie tez nie ma tego "czerwonego" ale widocznie musisz mieć wersje z 1 podłogą. może jakbyś miał tam ten styropian, to na sztywna podłoga jakoś by się na nim trzymała ? jak będę w garażu to wstawię zdjęcie jak to u mnie wygląda.
By carolsz -  22 gru 2015, 15:50
 dolnośląskie
#206421
Obrazek
Obrazek
styropian od golfa v, docięty w czterech rogach
Obrazek
jak widać ta sztywna podłoga trzyma się też na prawie całej długości od strony zderzaka
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Moim zdaniem ta podłoga trzyma też się trochę na tym styropianie, bo nawet jak go docinałem to musiałem dociąć na tych boczkach trochę, jak widać. Styropian musiałem dociąć w kazdym rogu - co za tym idzie pojemniki nie sa "szczelne" jakby coś się tam rozlało / wysypało. Może na dniach w tych dwóch dolnych na rogach połączę te resztki co wyciąłem i pojemniki w razie co będą "szczelniejsze" (nic się nie wysypie, czy przypadkowo nie przemieści poza styropian).
By grzemar -  22 gru 2015, 18:16
 wielkopolskie
#206438
carolsz pisze: Styropian musiałem dociąć w kazdym rogu - co za tym idzie pojemniki nie sa "szczelne" jakby coś się tam rozlało / wysypało...
Wielkie dzięki za fotografie!
W takim razie może się okazać, że to ja jestem w lepszej sytuacji niż Ty bo nie mam tych zakładek na ścianach bagażnika, nie będę musiał docinać styropianów i na nich w całości oprze się podłoga... Pozostaje jeszcze kwestia zakupu. Na allegro niestety są tylko lewe wypełnienia. Kupowałeś te elementy u któregoś z dostawców części zamiennych? Nie chcę ewentualnie przepłacać lub tym bardziej zapłacić za towar niedostarczony.
By carolsz -  22 gru 2015, 18:43
 dolnośląskie
#206440
grzemar pisze: Wielkie dzięki za fotografie!
W takim razie może się okazać, że to ja jestem w lepszej sytuacji niż Ty bo nie mam tych zakładek na ścianach bagażnika, nie będę musiał docinać styropianów i na nich w całości oprze się podłoga... Pozostaje jeszcze kwestia zakupu. Na allegro niestety są tylko lewe wypełnienia. Kupowałeś te elementy u któregoś z dostawców części zamiennych? Nie chcę ewentualnie przepłacać lub tym bardziej zapłacić za towar niedostarczony.
moje styropiany są od golfa 5, pewnie jakby były od plusa to bym nie musiał nic docinać - jak będzie u ciebie nie wiem :) ja co jakiś czas wchodziłem na allegro i sprawdzałem czy jest coś no i trafiłem - za 55zł + 30zł = 85zł komplet z wysyłką, tyle ze od 5. Jednak ja tam jestem zadowolony bo już nic mi tam się nie obija na zakrętach.
golf 5 http://allegro.pl/vw-golf-v-oslona-kola ... 26856.html
golf plus http://allegro.pl/styropian-wypelnienie ... 72432.html
trochę się różnią.
By Mr. D. -  08 lis 2016, 22:14
 podkarpackie
#242417
Temat się trochę zakurzył, więc pozwolę sobie odświeżyć :).

Pytanie do użytkownika @carolsz, jaką wysokość mają te styropiany, które zamontowałeś w bagażniku? Przeguglałem trochę stron, ale za pierona nie mogę wybadać wymiarów (albo źle szukałem ;)).

pozdrawiam.