Volkswagen Golf MK5

Fotele, tapicerki, deski rozdzielcze, wygłuszenia...
Awatar użytkownika
By cynik606 -  17 sty 2016, 11:47
 wielkopolskie
#210672
Witam,
Żona sprzedała mi temat zorganizowania fotelika dla młodego/młodej ;)
Co polecacie? Co najbardziej pasuje do Golfa V (2004)?
Czy w pierwszych miesiącach używaliście nosidełka z zestawu z wózkiem czy może coś innego?
Pozdr
By Buczek21 -  17 sty 2016, 17:11
 śląskie
#210711
Poczytaj sobie tą strone..
http://fotelik.info/
Cała masa opinii, testów zderzeniowych, zestawienie fotelików..
Z mojej strony i 18'to miesięcznego doświadczenia z swoim synkiem..
Cały czas stawiam na Recaro.. bo po pooglądaniu produktów konkurencji i ich podejścia do wykonania itd..To wg mnie Recaro i nic innego..Chodź tyle opinii ile ludzi się wypowiadających :laugh:
Najpierw woziłem go w tym.
http://www.recaro-polska.pl/foteliki-dz ... -plus.html
Fajny fotelik od urodzenia,dość ciężki w porównaniu z konkurencją i dość ciasny.Ale wg mnie o to chodzi szczególnie na samym poczatku żeby dzieciak był dość porządnie opakowany,i nie latał po fotelu..
Do tego miałem baze izofix.To szybkiego montażu i wyciągania...
I polecam kupić bazę..Bo człowiek to dopiero docenia jak jest ulewa,czy zima..Gdzie wyjęcie fotelika zajmuje minutę..W porównania do motania fotela pasami!!!

Od kiedy ma 12-13 miesięcy kupiłem mu to:
http://www.recaro-polska.pl/foteliki-dz ... ix-is.html
I mam spokój na parę lat..
Mega wygodny fotel,z isofixem,regulacja do spania,głośniczki w zagłówku.Tak że jak jade z nim gdzieś dalej to tablet z bajkami wieszany na zagłówku, wpinam głośniczki i sobie patrzy na bajki..A jak schce spać to pochylam fotel i gnije ile wlezie.
Awatar użytkownika
By cynik606 -  01 lut 2016, 22:21
 wielkopolskie
#213370
Dzięki za info Panowie! :hi:
Fajne te sprzęty Recaro, a isofix wydaje się sporym ułatwieniem.
Żona natomiast się zdziwiła, że fotelik jest montowany tyłem do kierunku jazdy.
Wszystkie foteliki z kategorii 0-15mies. tak mają? To jest wymuszone przepisami?

Pozdr
By Buczek21 -  01 lut 2016, 22:33
 śląskie
#213373
cynik606
Tak.. wszystkie foteliki 0-13..są montowane tyłem do kierunku jazdy.
Z wg bezpieczeństwa tak małego dziecka..Główka i szyja dziecka jest za słaba jeszcze w tak młodym wieku do przenoszenia sił które działają na dzieciaka w razie wypadku.I jak by jeździły przodem to jest duże prawdopodobieństwo skręcenia karku..Głowa za cięzka-szyja za słaba :sad:
Stąd wozi się maluchy tyłem...gdzie w razie wypadku całe siły przenoszone są na fotel...
Oczywiscie w przypadku dzwona z przodu.
Awatar użytkownika
By cynik606 -  01 lut 2016, 22:42
 wielkopolskie
#213375
Buczek21 pisze:cynik606
Tak.. wszystkie foteliki 0-13..są montowane tyłem do kierunku jazdy.
Z wg bezpieczeństwa tak małego dziecka..Główka i szyja dziecka jest za słaba jeszcze w tak młodym wieku do przenoszenia sił które działają na dzieciaka w razie wypadku.I jak by jeździły przodem to jest duże prawdopodobieństwo skręcenia karku..Głowa za cięzka-szyja za słaba :sad:
Stąd wozi się maluchy tyłem...gdzie w razie wypadku całe siły przenoszone są na fotel...
Oczywiscie w przypadku dzwona z przodu.
Dzięki Marcinie :) jak zawsze rzeczowa odpowiedź z Twojej strony :)
By Buczek21 -  07 lut 2016, 23:14
 śląskie
#214475
Mój młody był wożony tym

http://x-lander.com/wozki/x-move/

To jest 3 w 1...Rama jest jedna za to możesz zamontować gondole,spacerówkę i przez adaptery fotelik 0-13..
Z zalet modułowość..możesz obracać wszystko przodem-tyłem do kierunku jazdy...Każde dziecko lubi inaczej jeździć :laugh:
Jak masz mały bagażnik-masz już coś w bagażniku to bierzesz tylko ramę,adaptery i ładujesz dzieciaka w foteliku na ramę...
Pompowane koła..100% lepsze niż lana guma,czy pianka..Wjedziesz zawsze wszędzie czy to kopny śnieg w zimie, kopa liści na spacerze w lesie..czy jazda po kocich łbach.Porządna jakość wykonania..katowane było rok..i sprzedałem w idealnym stanie..
Wszystkie kółka ściągane,tak że sama rama zajmuje naprawdę mało miejsca..
Z minusów masa...bo dość ciężki kawał kloca.

Z mojej strony przejedz się do "Smyka"..pooglądaj,pomacaj..coś wybierzcie....I kupcie używany :cool:
Większość ludzi kupuje spacerówki jak dziecko w miarę już siedzi czyli +- 7-10 miesiąc...Bo są lżejsze,zajmują mniej miejsca..
A te wózki na początek sprzedaje się na tablicy,allegro w idealnym stanie za 40-50% wartości....Tak że polecam wybrać naprawdę jakiś wyczesany wózek...i poszukać go na tablicy w używanych :cool:
Zamiast kupować do np w przedziale 1-1,5 tys jako nowe..Lepiej poszukać używki wózka 2-3 klasy lepszego...który kosztuje nowy z 2-3 tyś...A na tablicy wyszarpiesz za 1400zł

Na co zwrócić uwagę:
-kólka gumowe 100% lepsze niż te lane..czy pianka,
-waga wózka..Bo jak ktoś mieszka np w bloku na 4 pietrze..i dziennie kobieta ma tachać po spacerze dzieciaka+ 15 kg wózek..to sorki
-poskładany żeby najmniej zajmował,i sie szybko składał,
-duża gondola..nigdy nie wiesz czy nie trafi Ci się jakieś "zdrowe 4kg"...na początek..gdzie w 4-5 miesiącu już dzieciak Ci sie nie mieścił w gondoli :laugh:
-4 kółka...w miarę duże..małe kóleczka są fajne na lato przejechać się po asfalcie..Jakis spacer po lesie,snieg w zimie..To jesteś w dupie..I zdecydowanie lepiej 4 koła niż 3...Te z 3 są dość ze tak powiem "dachojebliwe" łatwiej się tym wywrócić niż 4.
Awatar użytkownika
By glodek -  16 mar 2016, 8:21
 wielkopolskie
#220158
Poszukuję fotelika ale jednak w grupie 9-18kg

Dzięki Buczek21 za kilka rad wymienionych na PW - oglądałem tego recaro monza is 9-36kg po przymiarce młodego mam mieszane uczucia co do tego fotela, ale nie tylko do niego niestety dla mnie nie ma takiego fotela co to niby rośnie z dzieckiem :( przedział 9-36 to takie na siłę budowanie transformera !!!

więc wylądowałem w grupie 9-18kg http://fotelik.info/pl/testy/grupa:9-18 ... index.html

fotel nr 1 Cybex Juno 2-FIX - opis http://cybex-online.com/pl/carseats/juno2fix.html
Obrazek
na plus jest to że ochrona tułowi ma regulację na tzw klik i można to bardzo dobrze ustawić do dziecka a nie zastanawiać się za każdym razem czy jest dobrze ... dodatkowo materiał jest moim zdaniem lepszy niż w kiddy ale to kwestia nie wpływająca na bezpieczeństwo :)

fotel nr 2 Kiddy Phoenixfix Pro 2 - opis http://www.kiddy.de/pl/foteliki/fotelik ... pro-2.html
Obrazek
na plus poduszka/mata pod pupę która umożliwia lepsze dopasowanie wysokości siedzenia, co za tym idzie poduszka ochronna zawsze będzie na odpowiedniej wysokości, poduszka/mata ma 2 stopnie wysokości więc im większe dziecko tym lepiej można to dopasować - ubolewam że nie ma tej opcji w Cybex-ie bo przez to mam dylemat :(

Ogólnie fotele z ochroną tułowia według testów wypadają bardzo dobrze, ale trzeba pamiętać o bardzo ważnej sprawie, poduszka ochraniająca MUSI być montowana na wysokości klatki piersiowej (nie na brzuchu!!!) Kiddy ma wspomnianą poduszkę pod pupę, Cybex ma wyższą ochronę tułowia - mniejsze dzieci giną w tym fotelu !!! reszta opcji w obu fotelach jest zbliżona ..

Czy miał ktoś z nimi styczność ? z góry dzięki za każdą opinię ;)