Volkswagen Golf MK5

Fotele, tapicerki, deski rozdzielcze, wygłuszenia...
Awatar użytkownika
By majster -  30 gru 2016, 14:00
 małopolskie
#244983
Witam,

Od jakiegoś czasu, gdy temperatura spadnie poniżej -5 C zauważyłem, iż przednia szyba ma tendencję do zamarzania również od wewnątrz. O dziwno pozostałe szyby od wewnątrz nie zamarzają, tylko ta jedna.

Ktoś wie czy da się jakoś temu przeciwdziałać?

Z góry dzięki. :pepsi:
Awatar użytkownika
By majster -  30 gru 2016, 15:01
 małopolskie
#244985
Dexter23pl pisze:Wilgotne dywaniki lub wietrz chwile zanim zamkniesz auto. ciepłe powietrze z nagrzewnicy zostaje i potem szyba zamarza od wewnątrz,
Jeśli chodzi o dywaniki to aktualnie mam gumowe, woda na nich stoi, więc może to rzeczywiście być przyczyną.

Sprawdzę jeszcze ten patent z wietrzeniem przed opuszczeniem auta, dzięki :)
Awatar użytkownika
By Cimek -  30 gru 2016, 23:05
 opolskie
#245016
Ja mam pochłaniacz wilgoci do domów pod fotelem (wydajność wg producenta 20m^3). Na razie daje rade. Jeszcze nie ma (chyba nie będzie) wielkich śniegów, to też sporadyczne ilości wody jest w aucie. Myślicie, że jak zostawi się auto na obiegu wewnętrznym (słychać klapkę), to cosik będzie lepiej czy raczej gorzej? Szkoda, że webasto jest trochę kłopotliwe w założeniu (na climatiku) i "kosztochłonne"
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  30 gru 2016, 23:26
 śląskie
#245017
Tyson pisze:Zalecana jazda na klimie, nawet zimową porą powietrze jest osuszane.
Klima nie załącza się poniżej +4C
W poprzednim aucie miałem z tym też problem w zimę i zimy były nawet po -20C, miałem tylko dywaniki welurowe nawet w zimę.
Szyba była od środka pokryta szronem. Dużo pomagało wietrzenie przed zamknięciem z minute lub dwie a 100% pomagało jeżdżenie do pracy w pokrętłem od temp na min i nawiew na szybę prędkość 1 w celu nie zamarzaniu pary podczas oddychania na szybie.
100% testowane i działa :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:
Awatar użytkownika
By Cimek -  31 gru 2016, 8:11
 opolskie
#245020
Dla testów rozgrzałem środek i przed wyjściem włączyłem obieg wewnętrzny. Tej nocy było -6*. Z zewnątrz całe auto bialutkie, a w środku nic się nie osadziło. Nie wiem czy to przypadek czy to prostu działa? :hmmm: (było rano co drapać :fluff: )
Awatar użytkownika
By Tyson -  31 gru 2016, 10:12
 mazowieckie
#245022
Dexter23pl pisze:
Tyson pisze:Zalecana jazda na klimie, nawet zimową porą powietrze jest osuszane.
Klima nie załącza się poniżej +4C
Zgadza się klima w sensie sprężarka, ale powietrze jest osuszane. Nie bez zasady producent zrobił tak, że po wciśnięciu odmrażania szyby czołowej obroty dmuchawy wzrastają i załącza się AC na panelu (w starych panelach zapewne wyłącza się ECON)
@Cimek spróbuj też taki myk, że przed wyjściem z auta ustaw nawiew np. na nogi, aby nie na szybę.
Przede wszystkim zlikwidować wilgoć z auta.