Volkswagen Golf MK5

Fotele, tapicerki, deski rozdzielcze, wygłuszenia...
By nomad89 -  02 cze 2017, 11:29
 dolnośląskie
#252680
Witam wszystkich,

Od kilku dni jestem właścicielem golfa MK5, 1.9 TDI BKC z 2004r. (przywitałem się w odpowiednim temacie) ;)

Podczas kupna auta oglądałem kilka innych golfów, jednak zdecydowałem się na "swojego", bo był on w najlepszym stanie i z udokumentowanym przebiegiem.
Wracając jednak do tematu, mam 2 pytania do Was:

1.) Manetka od kierunkowskazów - nie wiem jak to dokładnie określić, ale podczas wbijania kierunku słychać takie mocno plastikowe wbicie manetki (w innych oglądanych golfach tak nie było, manetka wchodziła "miękko"). Czy jest to po prostu objaw zużycia? (właściciel poprzedni jeździł po mieście) Czy wystarczy wymienić całą manetkę, czy znacie jakieś inne sposoby na to? Może chodzi o tą obudowę do której przymocowana jest manetka?

2.) Mam lekko obdrapane plastiki głównie od radia, nawiewów (climatronic) ale też od konsoli środkowej (tam przy gniazdku zapalniczki) - jakie znacie ekonomiczne i sprawdzone sposoby na odświeżenie wnętrza?

Mam nadzieję, że uzyskam odpowiedzi i jeśli temat jest w złym dziale, to przepraszam i proszę o wyrozumiałość :)

pozdrawiam :)