Volkswagen Golf MK5

Fotele, tapicerki, deski rozdzielcze, wygłuszenia...
#30886
remik71 pisze:Witam.

Przeprowadzałem operację zmiany wsadu z poduszki 4-ramiennej do 3-ramiennej w 2006 roku.
Wszystko tam pasuje idealnie. Nie było potrzeby docinania niczego. Wkłady tych poduszek
są identyczne.

możliwe że zależy to od rocznika danej kierownicy i obudowy poduszki - moja stara kiera była z 2004 roku zaś nowa z zaślepką z 2007 roku i niestety trzeba było delikatnie przyciąć boczne zatrzaski, skoro w twojej nie trzeba było to najwyraźniej trafiłeś
By Pidzers -  25 lis 2010, 0:55
 dolnośląskie
#32693
Powiem Ci tak, ja zmieniałem licznik to wrzuciłem najwyższy moduł pod kiere, nastepnie weszla kiera z przyciskami, potem wiązka do kiery z multifunkcją i kompem zmiana jednej cyferki, i już się świecą/działają, także to całe kodowanie przycisków to tylko zmiana 1 na 4 bodajże:)
By Abest -  06 wrz 2011, 19:46
 dolnośląskie
#49405
Ja tez się nosze z zamiarem zmiany kiery 3 ramiennej tyle ,że z opcją multi bo jestem już po zmianie sterownika na highline i zegarów ale klakson nie działa no i to jest niestety sposób by zadziałał ( w sumie i tak bym kierownice zmienił wiec w to mi graj ;P ) wiec mam takie pytanie, bo skoro wiadomo ze poducha będzie pasować i jedyna ingerencja to trochę w zaślepkę to teraz moje pytanie jest takie: czytałem ze mogą być 2 różne kierownice i ze się różnią wyglądem przycisków czy to jest prawda czy mit bo od tego podobno zależy działanie przycisków i komunikacja z modułem i tak z jedną kierownicą jest wszystko ok i wszystkie przyciski działają a z inną jest tak ,że żaden nie chce działać. Pytanie teraz czy są jakieś wyróżniki jednej i drugiej kierownicy wizualne np bo oczywiście na allegro każdy sprzedawca powie że będzie działać na 100% a potem wielka lipa... może ktoś wie jakie numery mają poszczególne kierownice? ja mam moduł highline i zegary z golfa plus 2004r wybajerzona jakaś wersja była ale kierownica jak się dowiedziałem ,że potrzebna też to już została sprzedana ;/
#50561
pytanie innego typu kierownica z golfa 6 do golfa 5 podobno pasuje bez problemu a co z multifunkcja czy bedzie dzialala co ewentualnie trzeba kupic( w moim nie ma multifunkcji) i inne pytanie czy do keirownicy od golfa 6 dam rade przelozyc moja poduszke z czteroramiennej kierownicy;)
#85418
Jestem świeżo po zamianie.
Poduszka z czteroramiennej pasuje bez najmniejszego problemu do zaślepki od trzyramiennej. Jest, prawie niezauważalna, różnica kształtu blaszanej puszki przykrywającej air bag`a.\, ale to niczym nie przeszkadza. Po zdjęciu starej, radzę odkęcić włącznik klaksonu, oplaci się bo łatwiej wpakować "zawniątko" do zaślepki. Wymiana kierownicy zajęła mi jakieś trzy kwadranse łącznie z piwkiem.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 11